Realme 9 Pro+ - монстр у бюджетному сегменті?

16.02.2022 33972 4

Привіт друзі! Сьогодні до нас на огляд під'їхала дуже цікава модель – це realme 9 Pro+, який обіцяє стати хітом продажів та завоювати кохання мільйонів користувачів. У чому головні фішки цього смартфона? По-перше, крута основна камера із флагманським об'єктивом Sony IMX766. По-друге, цілком непоганий процесор MediaTek Dimensity 920 5G. По-третє, якісний AMOLED-екран із частотою оновлення 90 Гц. І при цьому доступна ціна близько 300 доларів. Чи так все райдужно і чи справді компанія realme випустила справжнього короля бюджетного сегменту - давайте розбиратися.

Realme 9 pro+ - монстр у бюджетному сегменті?

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, забарвлення та матеріали корпусу

Продуктивність та варіанти пам'яті

Оболонка та стабільність роботи

Камери та якість фото/відео

Комунікації та звук

Акумулятор та час автономної роботи

Ціна та доступність на ринку

Висновки

Відео огляд

Технічні характеристики

Діагональ екрану:

6,43″

Розширення екрану:

1080x2400 пікселів

Матриця:

AMOLED

Додаткові параметри дисплея:

Частота оновлення – 90 Гц, щільність пікселів – 409 ppi, базова яскравість – 430 ніт, пікова яскравість – 1000 ніт

Матеріали корпусу:

Скляна кришка та пластикові грані

Кольору:

Midnight Black (чорний), Aurora Green (зелений), Sunrise Blue (хамелеон)

Процесор:

6-нанометровий MediaTek Dimensity 920 5G з графічним прискорювачем Mali-G68 MC4

Два ядра Cortex-A78 з тактовою частотою 2.5 ГГц та шість ядер Cortex-A55 з тактовою частотою 2.0 ГГц

Варіанти пам'яті:

6/128 ГБ, 8/128 ГБ, 8/256 ГБ

Основна камера:

Головний ширококутний модуль: сенсор Sony IMX766, 50 Мп, діафрагма f/1.8, оптична стабілізація зображення (OIS);

Ультраширококутний модуль: сенсор Sony IMX355, 8 Мп, діафрагма f/2.3, кут огляду 119˚, розмір матриці 1/4.0", розмір пікселя 1.12µm;

Додатковий модуль: 2 Мп, діафрагма f/2.4;

Запис відео в максимальній якості 4K@30fps

Фронтальна камера:

16 Мп, діафрагма f/2.5, розмір матриці 1/3.0", розмір пікселя 1.0µm;

Запис відео в максимальній якості 1080p@/120fps

Акумулятор:

4500 мАг, швидка 60-ватна зарядка

Ціна:

6/128 ГБ - $335, 8/128 ГБ - $360, 8/256 ГБ - $385

На папері realme 9 Pro+ просто красень. Так, це не топові характеристики, але вони точно відповідають передфлагманському рівню. Погодьтеся, що у бюджетному сегменті неможливо знайти телефон із такими крутими параметрами. Якщо ж брати ціновий сегмент близько 400 доларів, то там вже є конкуренти, такі як OnePlus Nord 2 та realme GT Neo 2. Але давайте про все по порядку.

Комплектація

Realme 9 Pro+ приходить у стандартній упаковці яскраво-жовтого кольору із чорними елементами. Це звична коробка для смартфонів realme, тому довго на цьому зупинятись не будемо. Комплект поставки також звичний: сам герой огляду, кабель USB Type-C, блок живлення потужністю 60 Вт, документація, скріпка для відкриття SIM-лотка та прозорий силіконовий чохол. Захисну плівку вже наклеєно на екрані.

Хочеться сказати пару слів про чохол: він нормальної якості, а кути затемнені, щоб не було видно пожовтіння, якому згодом піддаються всі прозорі чохли. Фірмовий чохол від realme цілком можна використовувати на регулярній основі і не відчувати дискомфорту. Для порівняння Xiaomi комплектують свої смартфони огидними пеналами, які стають непридатними вже через місяць-два. Більше в комплектації нічого цікавого, тому приступаємо до зовнішнього вигляду телефону та екрану.

Дизайн, забарвлення та матеріали корпусу

У ході рекламної кампанії realme особливу увагу приділили забарвленню Sunrise Blue. Фішка полягає в тому, що під прямим сонячним промінням задня панель смартфона змінює колір від світло-блакитного до яскраво-рожевого. Додатковий шик додає глянсова сяюча поверхня корпусу. Такий дизайн називається Light Shift. Все це, звичайно, справа смаку, але навряд чи дорослі люди гратимуть із забарвленням і взагалі звертатимуть на це велику увагу. Така фішка більше підійде молоді. Якщо використовувати чохол, тоді взагалі ефект «вау» знижується до нуля. Крім такого забарвлення, є ще цікавий зелений варіант із крихітними блискітками та стандартний чорний, який виглядає найбільш нудно.

В іншому ж дизайн realme 9 Pro+ найпростіший. У верхньому лівому куті розміщений невеликий модуль фронтальної камери, блок основної камери виконаний акуратно.

На задній панелі немає жодних додаткових елементів та написів, крім логотипу фірми. А ось нижня рамка (підборіддя) прямо дуже широка і помітна.

Сканер відбитків пальців знаходиться під дисплеєм, але датчик розташований надто низько, тому розблокувати пристрій не дуже зручно.

Задня скляна панель, за що окремий плюс. Зазвичай бюджетники одержують просто глянсовий пластик.

За розмірами realme 9 Pro+ трохи менше, ніж GT Neo 2, але це все одно не компактна модель навіть за сучасними мірками. В той же час, 9 Про Плюс елегантніший і легкий, ніж Poco X3 Pro, у якого дизайн дуже сумнівний.

Якість екрану

Realme 9 Pro+ отримав 6.43-дюймовий екран роздільною здатністю 1080 на 2400 пікселів. Частота оновлення складає 90 Гц, що цілком непогано з огляду на матрицю AMOLED. Якби додали 120 Гц, то тоді з великою ймовірністю встановили IPS-екран, а це вже не так круто. Пікова яскравість досягає 1000 нит, і цього більш ніж достатньо. У сонячну погоду користуватися смартфоном комфортно, все добре видно. Екран барвистий, кольоропередача приємна, так що причепитися просто нема до чого.

А як же горезвісний ШИМ , спитайте ви. Але realme і тут молодці, бо завезли DC Dimming. Ось такі параметри отримуємо з включеною функцією DC (ліворуч яскравість, праворуч рівень мерехтіння):

  • 100% – 10%;
  • 75% – 10%;
  • 50% – 18%;
  • 35% – 20%;
  • 25% – 20%;
  • 15% – 22%;
  • 0% – 16%.

ШІМ не перевищує 22%, і це круто. Навіть люди, які дуже чутливі до широтно-імпульсної модуляції, не повинні відчути погіршення самопочуття.

Продуктивність та варіанти пам'яті

Плавно переміщуємося до начинки realme 9 Pro+, а саме процесора MediaTek Dimensity 920 5G. Певна річ, що це не флагманський чіп, інакше його просто не встановили б у смартфон за 300 доларів. Але продуктивність Dimensity 920 5G теж на солідному рівні. Та й толку від топового Snapdragon 8 Gen 1, який моторошно гріється і троттліт? Всі ми вже знаємо, що середньорівневі процесори здатні видати результат не гірше за флагманські. Особливо це стосується ігор, де нагрів, власне, і відчувається.

За традицією, на тесті у нас були дві популярні та ресурсомісткі ігри – Shadowgun Legends та Genshin Impact. У Shadowgun Legends частота кадрів склала приблизно 56 FPS, що є чудовим результатом. У Genshin Impact справи трохи гірші – в середньому 35 FPS. Такі показники отримали після 30 хвилин гри. Згодні, що кадрова частота не вражає, це просто нормальний рівень. Але найголовніше – адекватне нагрівання! Навіть після півгодини безперервної гри realme 9 Pro+ не нагрівся до рівня печі, що палахкотить. Грати було комфортно, перегрівання взагалі не відчувалося.

У плані ігор Dimensity 920 5G поводиться явно краще, ніж розпіарений восьмий Дракон першого покоління. Якщо хочете дізнатися, яку дичину творив Snapdragon 8 щодо нагріву і троттлінгу – ласкаво поскаржитися в огляд Xiaomi 12 . Отже, висновок такий: ви зможете з комфортом пограти на realme 9 Pro+, не побоюючись обпекти руки.

Реалмі 9 Про Плюс отримав три модифікації: базова на 6/128 Гб, середня на 8/128 Гб та топова на 8/256 Гб. Флеш-пам'ять має стандарт UFS 2.2. Тут все гаразд, жодних претензій. Хоча ні, один мінус є - не можна поставити картку SD. Слот розрахований лише на дві сімки. Тому, якщо збираєтеся активно користуватися смартфоном, одразу беріть версію на 256 гігабайт і не парьтесь.

Оболонка та стабільність роботи

Realme 9 Pro+ з коробки працює на Android 12 та realme UI 3.0. Враховуючи, що дванадцятий Андроїд ще сируватий, ми очікували невеликих підвисань та інших дрібних проблем. Але realme знову здивували, оскільки їхня гаряча новинка функціонує практично ідеально. Ніяких багів, підвисань та вильотів. Все стабільно, плавно та красиво.

Реалмі Ві 3.0 відрізняється стильним інтерфейсом. Дизайн прошивки перемалювали і тепер все виглядає дуже красиво. Змінили ярлики додатків, додали нові шпалери та можливість створювати свої, меню головних налаштувань та значки теж переробили. Загальні кольори системи можна вибирати самостійно. Загалом все виконано в єдиному привабливому стилі.

За функціоналом нових фішок особливо не додали, але й у минулій версії вже було все необхідне. Якщо порівнювати стабільність роботи з MIUI – то це просто небо і земля. Тому realme отримують величезний жирний лайк.

Камери та якість фото/відео

Як ми вже говорили, однією із сильних сторін realme 9 Pro+ має стати основна камера. Телефон отримав головний сенсор Sony IMX766, який стоїть у повноцінних флагманів, наприклад, Xiaomi 12. Порівнювати Реалмі 9 Про Плюс із флагманськими пристроями якось недоцільно, тому для порівняння візьмемо моделі приблизно з такої ж цінової категорії – Realme GT Neo 2 та Redmi Note 11 Pro 5G.

Вдень, в умовах хорошого освітлення, смартфони знімають майже однаково, і realme 9 Pro+ точно не "пасе задніх". Фотки на ньому виходять яскравими, насиченими та контрастними. Realme GT Neo 2 краще витягує тіні, але це дрібниці.

Вночі realme 9 Pro Plus показує всю свою міць. Знімки правда якісні, з чіткою деталізацією та правильною кольоропередачею. Redmi Note 11 Pro 5G та Realme GT Neo 2 явно програють. Так що в темну пору дорогий модуль Sony IMX766 цілком себе виправдовує.

А ось ультраширокий об'єктив скоріше розчарував. Він непоганий, але трохи програє GT Neo 2, і точно гірше, ніж у дорожчих пристроїв. Фотки з широким кутом огляду ви зробите, вони будуть нормальної якості, але чудес не чекайте.

Це стосується і фронтальної 16-мегапіксельної камери: вона створює просто звичайні селфі, які не соромно виставити в соцмережі. Але на технологічному ринку є безліч варіантів з крутішою фронталкою.

З фотками розібралися, тепер на черзі – оцінка відео. І тут все чудово. Звук пише добре, є робочий шумодав та оптична стабілізація. Кольори виходять приємні та насичені, шумів практично немає. Максимальна якість відео – 4K із 30fps. Цього більш ніж достатньо для недорого смартфона. Наприклад знову візьмемо Redmi Note 11 Pro 5G: максимум, на що він здатний - це 1080p. Сумно, погодитеся?

Тож у плані фото- та відеозйомки realme 9 Pro+ не розчарував. Фото виходять чудовими що вдень, що вночі. Це стосується відеороликів. Слухайте, у нас правда виходить якийсь народний флагман: дисплей крутий, нормальний процесор, оболонка просто шикарна, камери теж на рівні. Давайте рухатися далі і дізнаватися, які ще цікавості дасть нам гаряча новинка.

Комунікації та звук

Відразу озвучимо наступну фішку realme 9 Pro + - чудовий вібромотор. Вібрація настільки якісна та виразна, що відчуваєш справжній кайф. Можливо, не всі користувачі звертають увагу на вібрацію, деякі просто її відключають. Але ті, для кого це важливо, точно будуть у захваті. Більше того, в системному меню передбачений окремий пункт із налаштуванням вібрації: ви можете підібрати під себе як інтенсивність вібровідгуку, так і додаткові параметри. Вібромотор працює не гірше, ніж у топових флагманів вартістю 1000 доларів.

Стереозвук теж завезли, і він виправдовує всі очікування. Якісний, гучний, приємний. Це не найкращий звук на ринку, але згадуємо невисоку ціну смартфона та розуміємо, що все могло бути набагато гіршим.

Сканер відбитків пальців спрацьовує миттєво, жодних глюків не було помічено. Але, як уже згадувалося раніше, саме розташування сканера специфічне, тому невеликі незручності спочатку можуть бути. Ледве не забули сказати: сканер відбитків дозволить вимірювати частоту серцевих скорочень. Всі ми чудово розуміємо, що це просто маркетинговий прийом і ніхто всерйоз не буде вимірювати пульс через відбиток пальця на телефоні. Навіть фітнес-браслети не завжди справляються із цим завданням. Але для галочки нехай буде.

За рештою характеристик все стандартно: Wi-Fi 802.11, Bluetooth 5.0, GPS, NFC, 5G і навіть аудіоджек. Тому мчимо далі.

Акумулятор та час автономної роботи

Realme 9 Pro+ отримав батарею ємністю 4500 мАг. Здавалося б, нічого надприродного, але щодо автономності телефон знову виділяється. У нашому фірмовому тесті смартфон протримався 9,5 годин. Це добрий результат. Насправді при активному використанні вам його вистачить на день.

А якщо довго не зависати у смартфоні, то спокійно можна досягти і двох днів автономної роботи. Додаємо сюди ще 60-ватну швидку зарядку та отримуємо просто цукерку.

Ціна та доступність на ринку

Реалмі 9 Про Плюс найближчим часом з'явиться в наших країнах, але набагато швидше придбати смартфон на AliExpress. Там продажі стартують із 21 лютого. Цінник такий:

  • 6/128 ГБ - $335;
  • 8/128 ГБ - $ 360;
  • 8/256 ГБ - $ 385.

А щоб не пропустити найвигідніші пропозиції, передплачуйте наш Telegram-канал andro-price.com .

Висновки

Realme реально вдалося створити відмінний смартфон за доступною ціною. Realme 9 Pro+ з легкістю можна назвати королем бюджетного сегменту, але за умови, що телефон купуватиметься на розпродажі, з максимальними знижками та купонами. За 300 доларів – це гарне придбання. Якщо ж купувати цінник 350-400 доларів, то там вже варто звернути увагу на realme GT Neo 2, у якого і екран, і процесор краще.

Але не зараз знову порівнювати ці апарати і просто скажемо, що realme 9 Pro + повністю виправдав всі очікування. У даного смартфона практично немає слабких сторін і відвертих косяків, за які його можна було б сварити. Реалмі вдалося зробити збалансований доступний смартфон з оптимальними характеристиками. Більшості користувачів цього буде цілком достатньо.

Плюси:

  • якісний AMOLED-екран;
  • низький рівень ШІМу з включеним DC;
  • помірне нагрівання в іграх;
  • скляна задня панель;
  • цікаві забарвлення;
  • чудова основна камера;
  • запис відео у 4K;
  • царський вібромотор;
  • підтримка 5G;
  • наявність 3,5 мм джеку;
  • стабільна робота системи та шикарна прошивка;
  • швидка 60-ватна зарядка;
  • довгий час автономної роботи.

Мінуси:

  • не можна поставити картку пам'яті;
  • широка нижня рамка;
  • незручне розташування сканера відбитків;
  • середній ультраширик та фронтальна камера.

Відео огляд


У коментарях залишайте свою думку про realme 9 Pro+ та не забудьте подивитися відеоогляд. До зустрічі!

Автор: Алина Никитина Дата публікації: 16.02.2022
Коментарі
Всього коментарів: 4
 
Tyukov Sergey
2
Касательно Вибромотора, что он эталонный.
У большинства Смартфонов вибромотор способен передавать виброколебания на поверхность, на которой он расположен. Данный аппарат не передает вибрацию даже если положить руку на стол рядом со смартфоном. В кармане куртке - падавно. Толк разве что в тактильном плане, когда в руках. Смартфон в силиконовом чехле из базового комплекта.
25.03.2022 11:45
Відповісти
Витя Забродченко
13
А с каких пор 300 баксов это бюджетный сегмент?
18.02.2022 09:04
Відповісти
Рожанский Дмитрий
2
А 21 февраля стартует продажа китайской версии или сразу глобальная?
16.02.2022 22:45
Відповісти
Süleyman Yusuf
-4
Здравствуйте Дмитрий,

21 февраля старт продаж глобальной версии
17.02.2022 10:52
Відповісти

Останні ролики на YouTube