Чому Apple приховує ємність акумуляторів, обсяг оперативної пам'яті та тактову частоту процесорів?

27.12.2020 9615 4

Не в цифрах щастя, а як і загальне сприйняття від продукту

Apple ніколи не озвучує скільки оперативної пам'яті отримали iPhone. Вона приховує ємність акумуляторів і навіть не згадує, яку тактову частоту пропонують її чіпи в пристроях. Абсолютно протилежну позицію займають виробники Android-смартфонів, що бравірують різними характеристиками, виставляючи їх напоказ і демонструючи «у нас крутіше і більше». Так чому Apple так поводиться? Чому ховає технічні характеристики?

Вважається, що в наші дні специфікації схожі на токсичність. Прийнято бравувати цифрами, а чи не якісними показниками. Сухі цифри не відображають того, що насправді стоїть за ними і як вони в результаті впливають на досвід користувача. Apple вважає, що на перший план повинні виходити споживчі властивості, наскільки добре той чи інший компонент справляється зі своїми обов'язками, наскільки комфортні та ефективні у користуванні її продукти.

Читати також: Google у небезпеці – Apple вигадала, чим вразити Корпорацію добра  

Принаймні, у цьому впевнені адепти Apple і ті, хто вибирає її продукцію навіть незважаючи на те, що компанія вважає за краще залишати їх у невіданні про низку характеристик пристроїв. "Яблучному наркоману" не важливо, скільки оперативної пам'яті або міліампер "насипали" в iPhone. Йому важливо те, що це продукт від Apple і він отримує статусну річ.

На жаль, об'єктивно, в наші дні виробники намагаються «пускати пилюку в очі» і маркетологи все частіше обманюють або переоцінюють важливість малозначних характеристик, підмінюючи поняття і іноді і цифри. У маркетологів вже є цілий арсенал інструментів, що дозволяють їм впарювати споживачам нові смартфони, бравіруючи цими цифрами в характеристиках. Тому недосвідчені користувачі, беруть за орієнтир цифри на папері, свято вірячи, що чотири камери це крутіше, ніж дві, а ємна батарея гарантія тривалого часу роботи.

Оперативна пам'ять

Під час анонсу першого iPhone компанія не стала приховувати обсяг оперативної пам'яті та прямо заявила, що на борту 128 МБ. Але потім було вирішено відмовитись від практики називати цифри. Чому? Хтось скаже, що Apple просто соромиться оголошувати скромні на тлі Android-флагманів характеристики.

Сам же концерн з Купертіно дотримується позиції, що iPhone не потрібно стільки оперативної пам'яті, скільки Android-смартфонам. А все через високий рівень гнучкості та оптимізації, а також відрізняється принцип багатозадачності та управління пам'яттю. Все в iPhone працює по-іншому, програм для завершення не потрібно багато пам'яті і сама iOS побудована так, що їй не потрібна надмірна пам'ять. Тоді як в Android використовується Garbage collection – це процес звільнення пам'яті після завершення виконання програми. І все працює як слід доти, поки у системи (в даному випадку Android) досить вільної оперативної пам'яті. Але як тільки активних програм стає багато, починаються складнощі. Нестача ОЗУ призводить до того, що продуктивність пристрою знижується. Саме тому Android-смартфонам потрібно більше оперативної пам'яті і виробники захопилися її нарощуванням.

Але далеко не всі розуміють і хочуть вникати у нюанси та технічні особливості роботи різних прошивок. Об'єктивно, для багатьох важливо, щоб усе працювало злагоджено та без збоїв. Тому Apple вважає некоректним, щоб користувачі порівнювали сухі цифри у відриві від принципів роботи системи загалом та оперативної пам'яті зокрема. Вона обрала позицію, що краще залишати користувачів у невіданні, ніж постійно пояснювати, що некоректно порівнювати принципи роботи двох операційних систем і говорити про вплив, який надає обсяг оперативної пам'яті. Apple не хоче ризикувати, що хтось щось зрозуміє не так, їй простіше підтримувати високий градус престижності своїх продуктів і вирощувати упевненість, що "купуючи iPhone, ви отримуєте найкраще". І не важливо, які кількісні параметри тут пропонуються.

Що щодо акумуляторів та тактової частоти чіпів?

З ємністю батарей та сама історія. Apple упевнена, що не у цифрах щастя. А в тому, наскільки тонко все налаштовано, в енергоефективності чипів та злагодженості роботи системи загалом. Саме тому інженери компанії при створенні фірмових процесорів намагаються правильно та грамотно розділити навантаження між ядрами з більш високим та нижчим енергоспоживанням. На допомогу приходить і штучний інтелект, а також йдуть на різні хитрощі аби домогтися максимально можливої автономності при заданій ємності батарей.

Читати також: OnePlus троліт Apple і свої «п'ять копійок» вставила Xiaomi

Для Apple цифри міліампер нічого не важать. Принаймні вона всіма силами намагається це показати. Вона вважає, що важливим аргументом на користь вибору її продуктів стане те, скільки часу проживе iPhone на одному заряді. Тому на презентаціях вона наголошує саме на тривалості роботи в годинах, а не на тому, скільки міліампер дали батарейці.

За таким же принципом "яблучна" компанія діє і в частині інформації про тактові частоти центрального процесора в нових пристроях. Все тому, що це лише незначна деталь, відомостями про яку не варто завантажувати користувачів. Такі «дрібниці» не повинні турбувати користувачів. Вони повинні просто знати і вірити, що отримують найпотужніший продукт, який впорається із будь-яким завданням. І об'єктивно тут складно дорікнути Apple, що це не так. Її чіпи рік у рік «нагинають» топові процесори Qualcomm, і всі давно засвоїли, що «яблучні» чіпи найпотужніші.

А що ви думаєте? Наскільки позиція Apple щодо нерозголошення деяких характеристик правильна і виправдана? Чи є раціональне зерно у її судженнях?

Підписуйтесь на Andro News в Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.

Джерело: imore

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 27.12.2020
Коментарі
Всього коментарів: 4
 
Макеев Денис
2
Да, а Эппл верит в то что через полгода их устройства тормозят и подвисает при запуске приложений? А Эппл верит что в идеальных условиях аккума хватает на день еле еле? А Эппл верит что на морозе вообще ты без телефона остаёшься? А Эппл верит что зарядный блок для новых айфон хрен найдешь и люди с телефоном за 130к как нищие бомжи бегают и умоляют им продать зарядный блок потому что айфон скоро сядет, а зяряжать от кабеля с мощностью 0.75А это сука испатыние сатаны на прочность духа? Это все понимает?
28.12.2020 09:15
Відповісти
Ящук Сергей
0
и согласен и не согласен.
С одной стороны - огрызок - это имиджевый продукт, которым надо похвастаться, который красивый и приятный, но для износа - он не пригоден, он не привык к нашим широтам и пота в руках ))))

Это как автомобиль выходного дня, ведь не каждый день ты будешь ездить на работу на импале 67го года, но красиво и стильно.

Согласен также с тем, что помимо того, что телефоны специфичны - у них еще и провода с зарядками отобрали, чтобы они себя ущербней чувствовали - это очень мощный удар на презентации, смотрел и живот рвался от смеха. А еще взять чехлы, взять провода, которые ломаются чаще, чем заряжают. А стоит еще залезть в "эко-систему" эппл - вообще продавай хату )

С другой-же стороны, попробуй сейчас в любой телефон засунь аккум от айфона 12 мини, так он и пары часов не протянет, только за включение высадит процентов 5-10, а если Самсунг 20й серии - так всю половину )))
28.12.2020 15:14
Відповісти
nuraddin rozmetov
1
Интересная логика.
27.12.2020 22:30
Відповісти
Aleksey Kazakov
5
Полностью согласен по поводу крутости процессоров и объеме оперативки! не фиг лезть если все и так летает! но с аккумомо - полный бред! Все знают, что аккумулятор является самым слабым местом Огрызка! Если уже время работы бюджетников приближается к 2-м суткам на одном заряде, то если огрызок доживает до вечера - это сказка! получается, они говорят об оптимизированном софте для процессора и памяти, но тогда этот софт убивает аккум! так ставьте нормальный аккум, а не огрызок аккумулятора, на свой огрызок! Но исходя из их логики, если поставить более мощный аккум, заряжать будут реже, значит провода и зарядки будут реже выходить из строя и Эппл меньше будет на этом зарабатывать!
27.12.2020 10:25
Відповісти

Останні ролики на YouTube