Чи правда, що iPhone безпечніше?

28.02.2021 7341 0

Зламати iPhone непросто, але він не має повного імунітету

Адепти Apple серед ключових переваг iOS перед Android незмінно називають більш високий рівень безпеки. Багато в чому це пов'язують з строгими правилами розміщення софту в App Store, куди не може проникнути шкідливе ПЗ. Тоді як Google звинувачують у відсутності належного контролю над програмами, що проникають в Google Play, велика кількість шкідливих програм під Android і все це «приправлено» неприватними оновленнями, які отримують Android-смартфони.

Особливо завзяті захисники iOS як аргументи вказують на те, що ФБР не під силу зламати iPhone, тоді як Android — «диряве відро» про вразливість якої ми чуємо практично щодня. Але об'єктивно — немає абсолютно невразливого програмного забезпечення, потенційно можна зламати будь-яке ПЗ, яке має підключення до Інтернету.

Жорсткість закритої системи Apple, коли справа стосується її ПЗ, все ж таки витримала випробування часом, і iOS по праву стала однією з безпечних і стабільних операційних систем. На захист зеленого робота можна сказати, що проблема не стільки в самому Android, скільки в пристроях на них працюючих і в тому, наскільки серйозно виробники електроніки підходять до такого питання як безпека.

Неабияка перевага iOS в тому, що це закрита операційна система, яка входить в екосистему Apple, яку та жорстко контролює: своє залізо, свій магазин додатків, швидкі апдейти і ніхто не може вносити правки в ПЗ крім самого концерну з Купертіно. А ось Android рутять всі, кому не ліньки, кожен виробник, що поважає себе, прагне переінакшити зеленого робота, а також система не застрахована від дірок, багів і помилок з вини криворуких розробників.

Читати також:Apple почала інформувати про ремонтопридатність своїх пристроїв

Разом з тим у прихильників Android свої доводи, чому їм миліша ця операційна система. Так, вони нерідко штовхають iOS за те, що за функціональністю вона часом поступається зеленому роботу і не пропонує цілий ряд корисних опцій на кшталт прямої передачі відео та музики між iPhone і ПК, а також відсутність альтернативи з софтом через відсутність сторонніх магазинів з додатками. Але саме така ізольованість і «стерильність» у результаті дозволила Apple зробити свої операційні системи менш уразливими для шкодоносів.

Silver Sparrow

Але буде великим перебільшенням говорити, що операційні системи від Apple невразливі. Один із останніх яскравих та показових прикладів того, що й у них є проломи – вірус Silver Sparrow. Його жертвами стали понад 30 тисяч пристроїв на MacOS. А розповіли про це фахівці компанії Red Canary, які спеціалізуються на кібербезпеці.

Зловред Silver Sparrow завдав удару по іміджу ОС Apple в частині їхньої захищеності та невразливості. Правда, яку шкоду він здатний завдати безпосередньо MacBook, невідомо. А вся справа в тому, що він просто живе в них і ніяк не проявляє себе, ніби чекає потрібної години, щоб ударити по гаджетах. Щогодини він перевіряє сервіс щодо наявності команди почати діяти. Apple знає про вірус і працює над ліквідацією загрози, але якщо MacBook так вразливий, чи це не означає, що iPhone стане наступним?

Винагорода за злом

У 2019 році Apple оголосила про те, що готова виплатити $1 млн тому, хто зможе зламати iPhone. Наразі вона так нікому і не виплатила винагороду. Але, можливо, компанії не варто було б дражнити хакерів і згадати історію з фірмою Zerodium, яка у 2015 році також пообіцяла виплатити таку суму премії за злом iPhone. І їй довелося розпрощатися з нею, адже знайшлися ентузіасти, які зуміли зламати iOS 9. Зробити це дозволило видалення джейлбрейку на основі браузера, який активувався при спробі користувача відкрити зловмисне повідомлення або посилання.

Випадки злому

Продовжує парад шкідливого софту програма Kismet від ізраїльських розробників, якій під силу впровадитися в iPhone через «дірку» у додатку iMessage. Повідомляється, що варто лише надіслати повідомлення на потрібний смартфон, щоб активувати шпигунське ПЗ і взяти під повний контроль пристрій, не залишаючи при цьому жодних слідів. Інформація про Kismet з'явилася два місяці тому, і Apple вже встигла закрити вразливість. Але скільком смартфонам і яких збитків було завдано, достовірної інформації немає.

Варто також згадати нашумілу історію, коли в 2018 році був зламаний iPhone глави Amazon Джона Безоса. Тоді було заявлено, що "замовив" смартфон відомого бізнесмена наслідний принц Саудівської Аравії, а все для того, щоб отримати на нього компромат. Потрібний він був для того, щоб чинити тиск на нього і змусити його дати вказівку The Washington Post, яким володіє Безос, припинити розслідування вбивства журналіста Джамаля Хашоггі.

Читати також: Аналітика від Gartner: як Apple обійшла Samsung на ринку смартфонів і бурхливий ріст Xiaomi

Тоді ця історія стала показовим прикладом, що жоден апарат не є повністю захищеним і невразливим. Завжди є ймовірність, що буде створено шкідливе програмне забезпечення, здатне обійти всі фільтри та систему безпеки iOS.

Чи варто турбуватися?

Не варто бути самовпевненими та свято вірити, що власникам iPhone нічого не загрожує. Чим популярніший продукт, тим більше зловмисників не проти паразитувати на ньому або отримати несумлінну вигоду. Кількість шкідливих атак на iPhone зростає, і хакери вважають за краще використовувати вразливості, яких у iOS досить багато. Особливою популярністю користуються проломи, що дозволяють отримати доступ до повідомлень або платіжної інформації. Чим більше хакерів зацікавлені у зламі пристрою, тим вищий шанс, що комусь із них врешті-решт вдасться здійснити задумане.

Apple дуже закрита компанія і пильно охороняє таємниці від сторонніх очей. Якою є ймовірність, що власники iPhone будуть поінформовані про існування проблем з безпекою? Чи піде концерн із Купертіно на розголошення проблем, руйнуючи імідж творця найбезпечніших ОС? З великою часткою ймовірності можна говорити, що Apple не поспішатиме зливати інформацію про брешах в операційних системах. Їй дуже важливо, щоб адепти свято вірили, що все, що зберігається на iPhone, залишається на ньому. Досвід свідчить, що це не так. Гарантувати 100% невразливість не можна. Але це не скасовує того факту, що iPhone справді одні із захищених та безпечних пристроїв.

Підписуйтесь на Andro News у Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.

Джерело: phonearena

Автор: Ирина Кошелева Дата публікації: 28.02.2021
Коментарі
Всього коментарів: 0
Тут може бути написаний ваш коментар
 

Останні ролики на YouTube