Як прошити телефон Xiaomi через TestPoint
Розбираємось, як повернути смартфон Xiaomi зі стану цегли за допомогою TestPoint
Досвідчені власники смартфонів Xiaomi як ніхто інші повинні знати, що таке перепрошивка, а також розуміти її значущість для приємнішого досвіду користування. Адже раніше глобальна версія MIUI для багатьох «прошарених» користувачів асоціювалася з чимось сирим, недоробленим, і для повного користувача-експірієнсу існувала маса кастомних прошивок.
Багато умільців ставили собі прошивки, що базуються на китайських версіях MIUI, але адаптовані під наші країни. Вони вважалися набагато стабільнішими, та й оновлювалися значно частіше, що означало появу нових фішок швидше. А хтось навіть умудрявся знаходити собі нормально працююче ПЗ, засноване на «чистому» Андроїді.
На жаль, далеко не всі спроби перепрошивки призводять до винятково позитивних результатів. Бувають випадки, коли смартфон «викобнюється», або користувач не слідує належним інструкціям, і за цим слідує неминуче – «оцвітіння» пристрою. Смартфон просто не хоче вмикатися, і жодні звичні дії не допомагають повернути його до життя.
У цьому випадку може допомогти найбільша крайність – прошивка через TestPoint. Попереджаємо: цей метод вкрай небажано проводити зі смартфоном, якщо ви не маєте хоча б невеликого досвіду в розбиранні та перепрошивці смартфонів. Якщо ви впевнені у своїх силах, то давайте розглянемо, як прошивати смартфон Xiaomi через TestPoint.
Що таке TestPoint?
За словом TestPoint ховається два мікроконтакти, які можна знайти на основній платі смартфона. Звичайно, просто так побачити їх не вийде - для цього доведеться розбирати телефон. Однак, витративши сили і час і розібравши ваш пристрій, у вас відкриється можливість провести замикання даних контактів для проведення екстреної прошивки.
А що таке стан «цеглини» для смартфона?
Слово «цегла» вживається до смартфону, що не подає ознак життя - ви не зможете ні зарядити його, ні приєднати до комп'ютера, ні тим більше спробувати використовувати заряд, що залишився, для його включення. Смартфон є безглуздим шматком пластику.
Також "смерть" смартфона може прийти у вигляді так званого бутлупа (bootloop) - стан, при якому пристрій виконує постійне перезавантаження, зупиняючись на екрані завантаження і не доводячи запуск до логічного завершення.
Незважаючи на таку обтяжливу обставину, часто стан цегли не означає повну смерть пристрою - його все ще можна відновити. Для цього і створений екстрений спосіб пожвавлення пристрою через цей TestPoint.
Причини доведення пристрою Xiaomi до стану цегли
Насправді причин смерті смартфона Xiaomi може бути незліченна кількість, а деякі випадки «цегли» не зможе пояснити навіть найдосвідченіший професіонал. І все ж величезний список всіх необережностей при невдалому прошивці пристрою можна розкласти на три групи.
До першої причини відноситься перерваний процес прошивки: пристрій вимагав певного рівня заряду акумулятора, щоб встановити нову прошивку, але ви забули зарядити смартфон хоча б до 60 відсотків, через що не всі компоненти програмного забезпечення «стали на місце».
Другий найбільш часто зустрічається причиною цегли пристрою є зараження великою кількістю вірусів. Сьогодні віруси не такі небезпечні як раніше, особливо враховуючи, що Google розвинули Android того стану, коли прошивка сама ловить віруси і не дає їм поширюватися далі. Однак вам може не пощастити, і вірус таки потрапить усередину системних файлів, тим самим довівши його до стану цегли.
Ще однією найпопулярнішою причиною можна вважати неправильне використання root-прав. По незнанню користувач може видалити важливі системні файли, знову довівши смартфон до стану бутлупа при першому перезавантаженні або до того ж стану цегли.
Навіщо ще можна використовувати прошивку через TestPoint?
Крім відновлення працездатності вашого Xiaomi, прошивка через TestPoint також стане в нагоді і в інших ситуаціях.
Нещодавно ми розповідали вам про AntiRollback на смартфонах Xiaomi – спеціальне обмеження програмістів компанії, що не дає відкотитися на старішу версію MIUI. Саме за допомогою тестпоїнту ви зможете «повернутися» на приємніше для вас програмне забезпечення.
Також вже давно перевірено деякими умільцями, що завдяки замиканню контактів можна перепрошувати КИТАЙСЬКІ версії смартфонів Xiaomi, не вдаючись до обов'язкової процедури розблокування завантажувача.
Ми наголошуємо на слові КИТАЙСЬКІ через те, що будь-які маніпуляції з глобальними версіями смартфонів від Xiaomi у будь-якому випадку приведуть до бутлупи – майте це на увазі.
Де є контакти на платі Xiaomi?
Перед процедурою прошивки необхідно розібрати смартфон і оглянути основну плату. Про те, як правильно зняти кришку смартфона Xiaomi, ви можете дізнатися з нашого недавнього тексту .
Справа в тому, що у різних смартфонах Xiaomi різне розташування необхідних контактів. Тому для вас найпростішим способом знаходження «точок», що цікавлять вас, на платі буде пошук за тематичними форумами – вбиваємо в будь-якому зручному для вас пошуковику модель вашого пристрою і слова «test point».
Незважаючи на таку різноманітність, виявити їх не так складно. Ці мікроконтакти є дві точки, що розташовуються поруч один до одного. Приклад ви можете побачити на цьому фото.
Процедура прошивки за допомогою TestPoint
Насамперед (перед відкриттям кришки смартфона) нам необхідно повністю відключити пристрій. Це особливо важливо при бутлупі - якщо ваш Xiaomi знаходиться у вічному перезавантаженні, то необхідно натиснути разом всі три кнопки (кнопки живлення та регулювання гучності) і потримати їх протягом 10 секунд. Після цього смартфон двічі перезавантажиться та остаточно відключиться.
Далі нам потрібно зняти кришку – тут ми знову нагадуємо про нашу інструкцію.
Підготовка комп'ютера до перепрошивки
Тепер готуємо до прошивки ваш ПК. Спочатку завантажуємо драйвера для визначення смартфона на вашому комп'ютері – їх можна знайти за посиланням. Після цього встановлюємо програму Mi Flash для безпосередньої установки прошивки. Найкраще встановити глобальну версію програми. Також радимо заздалегідь відкрити та залишити на екрані Диспетчер пристроїв.
Далі завантажуємо необхідну для вашого пристрою прошивку. Її легко можна знайти на офіційному форумі Xiaomi . Будьте уважними: вам потрібна прошивка для Fastboot! Це дуже важливо, оскільки звичайний архів для оновлення прошивки безпосередньо з телефону не підійде. Після завантаження архіву з прошивкою розпакуйте його вміст на диск C.
Замикання контактів
Підготувавши всі необхідні файли і виявивши контакти TestPoint на платі вашого пристрою, вам доведеться зробити найскладніше - замкнути ці мікроконтакти.
Перед самим замиканням ОБОВ'ЯЗКО від'єднуємо шлейф акумулятора від плати.
Тепер підключаємо один кінець кабелю від смартфона до ПК – на даний момент нічого не підключаємо. Для замикання вам знадобиться якийсь металевий (тонкий) предмет - підійде скріпка, або спеціальний пінцет. Замикаємо контакти, тримаємо їх замкнутими та акуратно вставляємо другий кінець дроту у смартфон.
Після цього почнеться підключення пристрою в режимі EDL – стежимо за цим процесом у відкритому вікні Диспетчера пристроїв. Нам необхідно знайти новий порт з назвою Qualcomm H5-USB Loader 9008. При його появі можна прибирати замикання контактів - подальші дії будуть простішими.
Прошивка смартфона через Mi Flash
Відкриваємо програму Mi Flash, шукаємо кнопку Refresh, натискаємо на неї та чекаємо, коли ваш смартфон з'явиться у таблиці програми. Після його появи, у лівому верхньому кутку програми шукаємо кнопку вибору шляху до прошивки та натискаємо Flash – процес пішов. Зазвичай він займає 10 хвилин.
Чекаємо на закінчення прошивки – на екрані Mi Flash з'явиться зелена смужка, в якій буде написано слово Success . Тепер необхідно перевірити, чи насправді прошивка пройшла успішно. Для цього під'єднуємо акумулятор назад до плати, включаємо смартфон і чекаємо на запуск системи.
Якщо все зроблено правильно, то ви помітите довгоочікуваний екран привітання та першої установки пристрою. Вбиваємо всі необхідні дані, заходимо в робочий стіл вашого Xiaomi та обов'язково перевіряємо коректну роботу всіх служб пристрою.
Якщо прошивка не пройшла, то, на жаль, єдиним способом повернути життя смартфону - відвідування сервісного центру.
У будь-якому випадку, спробувати цей спосіб варто, особливо якщо смартфон не є вашим основним пристроєм – якраз можна набити в руку не найпростіші завдання. А такий досвід завжди корисний.