У Xiaomi Mi 11 виявилися проблеми з перегрівом
Результати тестів демонструють потужність Xiaomi Mi 11, але є питання до нагрівання
2021 - рік великих надій для Xiaomi. Саме вона стала головним вигодонабувачем від падіння Huawei, її продажі стрімко влетіли минулого року, дозволивши їй увійти до трійки найбільших виробників смартфонів. Тепер стоїть завдання закріпитися на зайнятій позиції та продовжити нарощувати свою присутність.
Читати також: Результати першої хвилі продажу Xiaomi Mi 11: зарядок багато не буває?
У рамках цієї стратегії компанія поспішила першою викотити смартфон із Snapdragon 888 на борту - Xiaomi Mi 11. Вона навіть не стала чекати 2021 року і представила флагман за пару днів до кінця 2020 року. Смартфон вже надійшов у продаж у Китаї і Xiaomi радісно рапортує, як добре йдуть продажі і за 5 хвилин було продано 350 тисяч Xiaomi Mi 11. Але, можливо, компанія поспішила з випуском флагмана та може епічно облажатися з ним.
Перші відгуки про Snapdragon 888 в Xiaomi Mi 11 змушують згадати історію з Snapdragon 810, який страждав від перегріву і 2015 з вини Qualcomm увійшов в історію смартфонобудування, як рік «гарячих флагманів». Схильність до перегріву помічена за Xiaomi Mi 11 і навіть хвалена трирівнева система охолодження, схоже, не завжди ефективно справляється з проблемою.
Цілком передбачувано, що перші власники Xiaomi Mi 11 почали перевіряти потужність новинки, проганяючи її в різних бенчмарках та іграх. І бали в синтетичних тестах виглядають багатообіцяючими і вказують на те, що за продуктивністю Snapdragon 888 до рівня Apple A14 Bionic не дотягує, але A13 Bionic впевнено обходить.
Приріст потужності, безумовно, добре, але, на жаль, не тоді, коли це відбувається на шкоду енергоефективності. Так, під час прогонки Xiaomi Mi 11 AnTuTu ряд ентузіастів звернули увагу на різке підвищення температури під час тесту - на 12ºС. Це відбувається на тлі жор батарейки і після тесту втрата заряду склала 4%. Якщо збільшена витрата енергії передбачувана реакція смартфона на синтетичний тест, то нагрівання пристрою — симптом неприємний і тривожний. Як правило, під час прогонки сучасних смартфонів через синтетичний тест відзначається підвищення температури на 4-5 ºС. Тоді як у випадку з Xiaomi Mi 11 цей показник перевищено майже втричі.
В одноядерному тесті Тест SPECint суперядро Cortex-X1 демонструє приріст продуктивності на 26% у порівнянні з Cortex-A77 у Snapdragon 865. Але за зростання потужності доводиться розплачуватися підвищеним енергоспоживанням до 3,35 Вт (+65%) проти 2,03 Вт у Sna 865. Для порівняння Exynos 990 цей показник становить 3,8 Вт.
Прогін інших ядер у цьому ж тесті показало збільшення потужності на 7% у порівнянні з Snapdragon 865, але і споживання енергії збільшилося до 1,88 Вт проти 1,5 Вт у попередника.
Читати також: Передбачуваний Redmi K40 на рендері
Негативна сторона збільшення споживання енергії – тротлінг. Але це зовсім не означає, що у звичайних умовах так і станеться. Наприклад, під час гри в PUBG: Mobile смартфон Xiaomi Mi 11 видавав стабільні 60fps, споживаючи струм від 0,8 до 1 А. Після півгодини гри батарейка втратила 11%, і загальна споживана потужність склала 3,2-4 Вт і це на рівні Snapdragon 865.
Але у випадку з грою Genshin Impact результат виявився сумним. Всього через 10 хвилин гри Xiaomi Mi 11 розпалився до 50ºС і через тротлінг був відмічений просідання до 30fps. Відразу обмовимося, що показники можуть відрізнятись у різних пристроїв. Також є можливість, що проблема в прошивці і згодом компанія виправить недоліки в софті. Не виключено також, що є претензії до ефективності роботи системи охолодження.
Підписуйтесь на Andro News в Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.
Джерело: notebookcheck
Лучше п@срать и опадать, чем успеть и об@сраться
Лучше п@срать и опадать, чем успеть и об@сраться