Огляд смартфона POCO X3 GT - характеристики та розміри
Компанія Xiaomi постійно випускає нові мобільні пристрої. Моделей настільки багато, що в їх назвах та характеристиках легко заплутатися. Сьогодні ж у нас у гостях свіжа новинка – смартфон Poco X3 GT, який є глобальною версією Redmi Note 10 Pro 5G, випущеного відповідно для Китаю. Давайте дізнаємося, якими параметрами може похвалитися Поко Х3 ГТ, і чи здатний він скласти конкуренцію таким топовим девайсам, як Редмі Ноут 10 Про та Поко Х3 Про.
Короткі характеристики
Щоб не кидатися у вир з головою, рекомендуємо для початку ознайомитися з коротким переліком основних параметрів Poco X3 GT.
Діагональ екрану: | 6,67 дюймів, екран займає 84,9% передньої панелі |
Розширення: | Full HD+, співвідношення сторін 20:9 |
Матриця: | IPS |
Процесор: | 8-ядерний MediaTek Dimensity 1100 |
Програмне забезпечення | MIUI 12.5, Android 11 |
Основна камера: | 64 Мп (апертура f/1.8) + 8 Мп (надширококутний об'єктив, апертура f/2.2, кут огляду 120˚) + 2 Мп (макро, апертура f/2.4) |
Фронтальна камера: | 16 Мп (апертура f/2.5) |
Пам'ять: | 8/128 Гб та 8/256 Гб |
Акумулятор: | 5000 мАг, швидка зарядка на 67 Вт. |
Кольори: | Сірий (Stargaze Black), блакитний (Wave Blue), білий (Cloud White) |
Комплектація
Всі телефони Сяомі із середнього цінового сегмента комплектуються майже однаково. Виробник додає до комплекту лише необхідні елементи. Разом з Poco X3 GT користувач виявить в упаковці звичайний силіконовий чохол, кабель USB Type-C, перехідник на аудіо джек та зарядний пристрій потужністю 67 Вт.
Навушників чи ще якихось приємних бонусів ви тут не знайдете. Хоча одна приємна дрібниця все ж таки присутня: плівка вже є на екрані смартфона, клеїти її самостійно не доведеться. До речі, дисплей додатково захищений загартованим склом Corning Gorilla Glass 7 Victus.
Габарити та дизайн
Телефон досить великий та важкий. Розміри становлять 75,9 х163, 3х8, 9 мм, вага - 193 г. Виглядає пристрій симпатично: найтонші рамки та очей для фронтальної камери посередині. Сканер відбитків пальців відведено місце на правому торці. Задня кришка, на жаль, пластикова, але є логічне пояснення: скляний або алюмінієвий корпус збільшив би вартість девайсу.
Читайте також: Без одкровень: дизайн POCO X3 GT
Колірні рішення спокійні та приємні – сірий та блакитний з градієнтом та звичайний білий. Блок основної камери займає велике місце на задній кришці, але виконаний він акуратно та стильно. У лівому нижньому кутку розташований маленький напис Poco. Тішить, що немає величезних логотипів, як у Poco M3 Pro та X3. Словом, новинка виглядає симпатично і не помітно.
Екран
Діагональ екрану – 6,67 дюймів. Погодьтеся, що це зовсім не компактний девайс, як і всі новинки від китайських брендів. Зате споживати контент на такому екрані дуже комфортно. Роздільна здатність становить 2400х1080 пікселів (Full HD+), частота оновлення - 120 Гц, щільність пікселів - 399 ppi. Тут все круто, крім матриці. Замість очікуваного AMOLED, нас зустрічає LCD IPS. Мінуси такої матриці:
- відносно бляклі кольори; неглибокий чорний колір;
- слабка енергоефективність;
- максимальної яскравості недостатньо, особливо на сонці;
- відсутня функція Always on Display;
- Некоректно працюють фірмові живі шпалери від Xiaomi.
Дисплеї АМОЛЕД позбавлені вищезазначених недоліків. Їхній єдиний мінус — дражливе мерехтіння через ШІМ. Та й ця проблема вирішується за допомогою технології DC Dimming. Більш детальну інформацію про ШІМ можна знайти в окремій статті .
Так що в плані матриці новинка від Poco програє не тільки Redmi Note 10 Pro, але й бюджетнішому Note 10. Тих, хто навпаки віддає перевагу IPS, розчарування не спіткає.
Продуктивність
Тепер розглянемо один із найцікавіших параметрів – залізо смартфона. На борту Poco X3 GT стоїть чудовий 6-нанометровий процесор MediaTek Dimensity 1100, який працює на частоті 2,6 ГГц. Торік це було справжнє флагманське рішення, та й зараз дана платформа заслуговує на повагу. Графіку обробляє не менш крутий прискорювач Mali-G77 MC9.
У AnTuTu телефон набирає приблизно 661 077 балів. Це добрий показник, що підтверджується під час ігрового процесу. Poco без проблем справляється з вимогливими іграшками, такими як Genshin iMpact, Shadowgun Legends, PUBG Mobile. FPS стабільно тримається на рівні 59-49 кадрів, мінімальне нагрівання.
При повсякденному використанні проблем теж не спостерігаються: програми відкриваються спритно, системна анімація не кладе. Смартфон абсолютно не гальмує під час багатозадачності, коли відкрито безліч програм та вкладок. Так що до продуктивності Поко Х3 ГТ не причепишся, навіть з урахуванням того, що на телефоні встановлена прошивка MIUI 12.5, яка сама по собі не відрізняється стабільністю.
Зрозуміло, флагманські пристрої (той самий Mi 11) набагато перевершують новинку від Poco у плані заліза. Але ми говоримо про потужність, наголошуючи на тому, що це смартфон середнього рівня з досить невисокою вартістю. У цьому ціновому сегменті так само круто працює хіба що Poco X3 Pro.
Основна та фронтальна камера
Основна камера має три модулі: головний на 64 Мп, ультраширокий об'єктив з роздільною здатністю 8 Мп та макро на 2 Мп. За цифрами все досить скромно, адже Redmi Note 10 Pro має камеру аж на 108 Мп. Але насправді новий Поко фотографує так само добре, і навіть краще ніж конкурент.
Фотографії виходять дуже насиченими та деталізованими, правильно витриманий баланс білого. При достатньому висвітленні шуми повністю відсутні. Відеозйомка теж на рівні: відео можна записувати в максимальній роздільній здатності 4K. Приємне доповнення є електронна стабілізація. І, звичайно ж, не обійшлося без дрібних фішок, таких як цифровий зум, автофокус, сенсорне фокусування, серійна зйомка, підтримка HDR, нічний режим, налаштування балансу білого і т.д.
Фронтальна камера скромніша: у ній всього один 16-мегапіксельний модуль, але для селфі цього цілком достатньо. Відео пише у максимальній якості 1080p@30fp. Більше ніяких особливих плюшок фронталка не отримала, тож перейдемо до інших характеристик.
Звук
У плані звучання Поко Х3 ГТ теж тримається молодцем. Телефон оснащений стерео динаміками, що видають об'ємний та гучний звук. Динаміки вироблялися всесвітньо відомою компанією JBL, але це лише маркетинговий хід. Жодного грандіозного звучання на рівні колонок JBL ви, звичайно ж, не почуєте. Звук просто добрий: гучний, чіткий, без скрипів, шипень та інших сюрпризів. А що ще потрібне для смартфона? Якщо ж ви вибагливий меломан, доведеться підключати сторонню акустику.
Єдиний неприємний момент пов'язаний із відсутністю 3,5 мм порту. Компанія поступово відмовляється від цього роз'єму у своїх смартфонах, пояснюючи це тим, що більшість користувачів у 2021 році використовують бездротові навушники, а дротові вже застаріли. Але це, звичайно, справа смаку. Та й завжди можна скористатися перехідником, який вже є в комплекті.
Комунікаційні технології
По комунікаціям у Poco X3 GT все добре: Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6, GPS, інфрачервоний порт для віддаленого управління технікою і NFC. Тож усі любителі безконтактної оплати точно оцінять цей телефон. Модуль має коректно працювати в Україні та Росії.
А ось радіо немає, як і слота для картки пам'яті. Якщо з першим фактом ще можна змиритися, то другий викличе напругу, адже майже всі сучасні Android-смартфони підтримують SD-карту об'ємом до 512 ГБ. Але нічого не вдієш: якщо плануєте дуже активно користуватися телефоном, то відразу купуйте максимальну модифікацію.
Пам'ять
Ми плавно перейшли до варіантів пам'яті. Оперативна пам'ять 8 ГБ, що є золотою серединою: 4 або 6 Гб може здатися мало, а 12 ГБ для повсякденного використання ще не потрібно. Об'єм постійного накопичувача становить 128 та 256 ГБ. Тішить, що розробники стали відходити від 64 гігабайт, яких вже не вистачає. Тип сховища називається UFS 3.1. Це швидкісна пам'ять, яка здатна забезпечити швидку роботу всіх програм.
Батарея
У ПОКО Х3 ГТ встановлений акумулятор на 5000 мАг. Також є швидка 67-ватна зарядка, яка нагодує смартфон до 100% лише за 42 хвилини. Бездротову зарядку, ясна річ, не завезли. Її навіть у флагманах удень із вогнем не знайдеш, а тут середньорівневий пристрій. До приємних фішок можна віднести стандарт USB Power Delivery 3.0.
Автономність хороша, і це пояснюється ємною батареєю. Телефон спокійно пропрацює два дні, але якщо проводити спеціальні тести та порівнювати з Redmi Note 10 Pro, то Поко програє. Пояснення просте: як ми вже знаємо, у смартфоні встановлено IPS матрицю, яка не може похвалитися енергоефективністю. AMOLED екрани більш просунуті у цьому плані.
Стандарти зв'язку
Poco підтримує мережу 5G і це круте доповнення на майбутнє. Натомість у цьому, як не дивно, можуть спостерігатися проблеми з 4G. Справа в тому, що телефон не працює з Бендом 20. Цей діапазон поширений в деяких містах Росії, тому при покупці будьте уважні і заздалегідь уточнюйте всі деталі свого оператора. Всі інші популярні бенди підтримуються (3-й, 7-й, 38-й тощо). Доступна і така функція, як LTE-A (4G+) - агрегація частот, що об'єднує кілька діапазонів один для кращого зв'язку.
Версії та прошивки
Poco X3 GT випускається в міжнародній версії з глобальною прошивкою, тому не буде жодних проблем із вибором мови та наявністю програм, якими ми активно користуємося. Але офіційно телефон все одно не призначається для Росії та України. Географія поширення - це Азія, Латинська Америка, Африка та Близький Схід.
Читайте також: Вийшов POCO X3 GT: швидкий чіп, швидка зарядка та плавний екран
Чи відчуєте ви, що ця модель нібито не для Європи? Звичайно ні, за винятком одного моменту – band 20 не працюватиме, але про це ви вже знаєте. Інших труднощів не виникне.
Ціна
Вартість новинки становить 299 доларів за базову версію з 8 Гб оперативної та 128 Гб постійної пам'яті. Скільки буде коштувати покращена модифікація з 256 Гб – поки що невідомо. Старт продажів намічено на серпень, але точні дати не повідомляються. Чи можна придбати телефон офіційно в Україні, Росії, Білорусі та Казахстані — навряд чи. AliExpress та інші китайські інтернет-магазини вам на допомогу.
Наші висновки
Ну що, друзі, всі важливі характеристики обговорили і настав час підсумків. Якщо говорити однією фразою - смартфон крутий, можна сміливо брати ... (якщо вам потрібен потужний апарат середнього рівня за доступною ціною). Зрозуміло, без мінусів не обійшлося, але переваги значно переважають недоліки.
Плюси:
- Потужний процесор.
- Стильний дизайн.
- Гучні стереодинаміки.
- Потрійна камера.
- Підтримка 5G.
- Ціна 300 доларів.
Мінуси:
- Нет слота для картки пам'яті та гнізда для навушників.
- IPS екран.
- Акумулятор не так довго тримає заряд, як конкуренти з АМОЛЕДОМ.
У Поко актуальне залізо, якісні камери, 8 Гб оперативної пам'яті, повний набір комунікаційних технологій, великий акумулятор. Що ще потрібне для повсякденного використання? AMOLED-екран? Можливо, але деякі користувачі, навпаки, люблять IPS і ненавидять АМОЛЕД. Якщо ви серед них - новинка від Poco точно вам сподобається.
Найближча альтернатива Poco X3 GT за ціною - це Redmi Note 10 Pro, Poco X3 Pro і навіть Mi 11 Lite, якщо купувати за акцією. Детально порівнювати дані моделі ми не будемо, оскільки для цього знадобиться окрема стаття. Просто скажемо, що Поко Х3 ГТ на одному рівні з конкурентами: чимось він кращий, чимось гірший.
Не забудьте написати в коментарях, як вам новий смартфон, і чи плануєте придбати його собі.
И не надо хаять IPS-дисплеи! "Правильно приготовленный", он и яркость выдает нормальную, и контраст. iPhone 11 с IPS-матрицей имеет более 600 нит. То, что тут - всего 450, означает, что сэкономили на производстве, компонентах...и - да, отсутствие мерцания - это очень большой плюс... Для меня лично глаза дороже, чем вырвиглазная картинка, меньшая толщина аппарата и чуть большее (в среднем) время работы от батареи...
"новый Поко фотографирует так же хорошо, и даже лучше, чем конкурент." при этом фото с ноте10про чётче.
И, автор, IPS не недостаток, как не недостаток малый клиренс у гоночного авто против внедорожника - у каждого свои преимущества.
*В этом ценовом сегменте так же круто работает разве что Poco X3 Pro.*
Господи какой бред!
"Намного превосходит* это на 10-15%, а "так же круто" - это 25% отставания по всем параметрам, ЦПУ ГПУ.
У них есть модули куда лучше.
Тут Суоми конкретно так сэкономили на покупателях. И тот же поко х3 так и остаётся лучшим в камере во всей линейке.
Одним словом, если хотите среднебюджетный камерофон, а не только звонилку и поиграть, вам не к поко х3 gt, берите рн10про или поко х3.