Користувачі iOS не надто віддані. Але Apple це не хвилює
Чому Apple не хвилює, що процес міграції на Android продовжується
На світовому ринку панують дві системи: iOS та Android. Користувачі розділені на два табори, члени якого постійно кидаються між ними. Apple незмінно каже нам, що користувачі Android активно переходять на iOS. Природно, що після міграції вони стали щасливішими, зрозуміли, яким має бути правильний смартфон. Але чи це так насправді?
З'ясувати правду вдалося завдяки судовому розгляду Epic Games проти Apple, що встигло піднести низку сюрпризів та відкриттів. Виявилося, що в період з третього кварталу 2019 року до третього кварталу 2020 року від 12% до 26% власників iPhone переключилися на інші пристрої. І це дані сторонніх аналітиків, а інформація Apple.
Читати також: Вердикт суду: Apple має видати безкоштовно зарядку користувачеві
Цікаво, що придворні аналітики концерну з Купертіно старанно обходять слово Android і у своїх звітах ніяк не згадують про міграцію користувачів саме на пристрої конкуруючої системи. Але не складно здогадатися, що саме гаджети на Android в основному віддають перевагу «перебіжчикам».
Віце-президент Counterpoint Research в одному з інтерв'ю заявив, що одна з причин, чому користувачі мігрують на Android полягає в тому, що вони знаходять цікавіші та вигідніші пропозиції у сторонніх виробників. Ціна на iPhone постійно зростає та аудиторія тих, хто може дозволити собі придбати «яблучний» смартфон зменшується.
За словами аналітика, зараз чимало тих, хто має відремонтовані або відновлені iPhone. Коли настане час оновлюватися і з'явиться потреба в новому пристрої, можливо, знайдеться чимало тих, хто залишить екосистему iOS. І все через досить високу вартість iPhone, тоді як Android-виробники пропонують доступніші варіанти, які за своїми можливостями і функціоналом не поступаються «яблучним» апаратам.
Топ-менеджер Counterpoint Research зазначає, що Apple практично досягла досконалості у «прив'язці» користувачів до власної екосистеми. Вона всіляко підсаджує користувачів на голку і ускладнює перехід на іншу платформу. А ще компанія старанно вибудувала імідж преміальності своїх пристроїв та створює ілюзію причетності до табору обраних та елітарних.
Тим не менш, лояльність користувачів штука мінлива. Так, у третьому кварталі 2020 року після анонсу серії iPhone 12, спостерігався сплеск лояльності до нових пристроїв компанії та їх охоче купували. Ця лінійка стала найприбутковішою у продуктовому портфелі смартфонів Apple. А за підсумками першого кварталу 2021 трійку найпопулярніших мобільних пристроїв у світі поділили між собою представники сімейства iPhone 12.
Ряд аналітиків стверджують, що в довгостроковій перспективі позиції Apple все ж таки сильні. Користувачі все частіше розглядатимуть смартфон як частину широкої екосистеми. Для них мобільник стане не просто засобом комунікації та розваг, а центром взаємодії з іншими гаджетами екосистеми. Вони все частіше ставитимуть на екосистему, а не на сам апарат у відриві від неї.
Читати також: Тім Кук: чи не подобаються правила Apple в App Store? Насолоджуйтесь Android
Природно, що це розуміє Google і виробники Android-пристроїв, які взялися за побудова власних екосистем. Але вони запізнюються і на даному етапі бізнес-модель Apple виглядає краще і більш розвиненою. Саме тому концерн із Купертіно не виявляє занепокоєння через велику кількість «перебіжчиків», він упевнений у тому, що врешті-решт зможе завоювати лояльність тих, хто ставить на екосистему.
Підписуйтесь на Andro News у Telegram , « ВКонтакті » та YouTube -канал.
Джерела: androidauthority , androidcentral