Огляд OnePlus 9RT: а точно Pixel 6 найкращий Android смартфон?

06.11.2021 41069 8

OnePlus 9RT - новий топовий смартфон за доступною ціною?

Технічні характеристики

Комлектація

Дизайн та габарити

Продуктивність в іграх та пам'ять

Камери та якість фото

Комунікації

Акумулятор та час автономної роботи

Ціна

Висновки

Привіт друзі. Наше тестування новинок від компанії OnePlus продовжується. Останнім часом цей виробник впевнено випускає моделі, які цікаві більшості користувачів. Нещодавно був представлений OnePlus 9RT, який дуже схожий на флагман OnePlus 9 Pro. Новинка повинна пропонувати топові характеристики, при цьому коштувати дешевше Pro-версії. Чи заслуговує взагалі на OnePlus 9RT вашої уваги і які сильні та слабкі сторони у нього є – з'ясуємо в сьогоднішньому огляді.

Технічні характеристики

Діагональ екрану:

6,62″

Матриця:

AMOLED

Роздільна здатність дисплея:

1080х2400 пікселів, щільність пікселів 397 ppi

Додаткові параметри екрана:

Частота поновлення 120 Гц, HDR10+, Always on Display

Габарити:

162,2 x 74,6 x 8,3 мм, вага 198,5 грам

Матеріал:

Скляний корпус та металеві грані

Кольору:

Чорний, сріблястий, зелений (ексклюзив)

Процесор:

Qualcomm Snapdragon 888 5G (5 нанометрів)

Відеоприскорювач:

Adreno 660

Ядра:

Вісім ядер Kryo 680: одне з тактовою частотою 2,84 ГГц, три – з 2,42 ГГц, чотири – з 1,80 ГГц

Операційна система:

Android 11 + ColorOS 12

Варіанти пам'яті:

8/128 Гб, 8/256 Гб, 12/256 Гб

Основна камера:

Основний модуль: 50 Мп, діафрагма f/1.8, розмір матриці 1/1.56”, PDAF (фазовий автофокус), OIS (оптична стабілізація);

Ультраширокий сенсор: 16 Мп, діафрагма f/2.2, розмір матриці 1/3.6", кут огляду 123?;

Макро об'єктив: 2 Мп, діафрагма f/2.4

Фронтальна камера:

16 Мп, діафрагма f/2.4, розмір матриці 1/3.06"

Звук:

Стерео динаміки

Комунікації:

Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, A-GPS, GLONASS

Стандарти зв'язку:

2G, 3G, 4G, 5G

Ємність аккумулятору:

4500 мАг

Швидка зарядка:

65 Вт, заряджання до 100% за 29 хвилин

Ціна:

8/128 Гб - $469 (актуально на 11.11)

За характеристиками все дуже непогано. OnePlus 9RT має всі ознаки добротного недорого флагмана: AMOLED-екран із частотою оновлення 120 Гц, топовий чіп Snapdragon 888 5G, скляний корпус із металевими рамками та швидку 65-ватну зарядку. Ще хочеться відзначити потрійну камеру, яка, за обіцянками виробника, повинна робити фотки крутої якості. Ну що з коротким переліком характеристик ознайомилися для загального розуміння картини, а тепер погнали розбиратися докладніше.

Комплектація

Як ви вже напевно помітили за нашими попередніми оглядами, Ванплас комплектує свої телефони досить добре. Вже під час розпакування складається враження, що отримав якісний смартфон преміального рівня.

OnePlus 9RT приходить у прямокутній коробці червоного кольору. Відкривши упаковку, бачимо конверт такого ж кольору, всередині якого є наклейки з назвою моделі та фірми. Річ насправді марна для більшості користувачів, але все одно приємно.

Далі йде картонка із скріпкою для відкриття SIM-лотка, додаткові папери та фірмовий чохол. У комплекті із сріблястим смартфоном прийшла накладка сірого кольору. Якщо замовлятимете інші варіанти, можливо, колір чохла також відрізнятиметься. Чохол розглянемо докладніше: він виконаний із приємного силікону, центром є логотип OnePlus. Чохол досить якісний, для повсякденного захисту телефону цілком підійде. Ті ж Xiaomi оснащують навіть флагманські пристрої посередніми пластмасовими чохлами, які виглядають зовсім не комільфо.

Також у комплекті йде важкий блок живлення на 65 Ватт. Купуючи китайську версію смартфона, врахуйте, що потрібно буде докуповувати перехідник під євровилку. І на дні коробки виявляємо червоний кабель USB Type-C. На цьому комплектація закінчується, але вона й так була непоганою. Можливо, не вистачило лише навушників.

Дизайн та габарити

На вигляд OnePlus 9RT практично не відрізняється від 8T. Це все той самий стильний дизайн без зайвих деталей. Ванплас виглядає більш дорого і стильно, ніж, наприклад, Realme GT, у якого зліва йде жирна чорна смуга. Таке виконання, як Реалмі, сподобається далеко не всім. А ось OnePlus 9RT прекрасний у своїй простоті. У лівому верхньому кутку у нього знаходиться блок із потрійною камерою, а по центру розташовується логотип бренду.

Задня панель Ванплас 9РТ виконана зі скла, а металевий каркас. Це «золотий стандарт» для флагманів, хоч скло може здатися і непрактичним. До речі, корпус Реалмі Джіті в жовтому кольорі покритий екошкірою, а пластикові грані. Тут уже дивіться самі: кому більше подобається скляна задня кришка, а кому – шкіряна.

Рамки у OnePlus 9RT тоненькі, у верхньому лівому кутку екрана знаходиться виріз під передню камеру. Екран абсолютно плоский, немає таких заокруглень по краях, як у OnePlus 9 Pro. Закруглений або плоский екран - це теж справа смаку, але користуватися все ж таки зручніше плоским, оскільки немає фантомних натискань. На правій грані знаходиться кнопка живлення та важіль для перемикання звукових режимів, на лівій – гойдалка регулювання гучності, на верхній (яка, до речі, плоска) – додатковий мікрофон, на нижній – мультимедійний динамік, роз'єм Type-C, мікрофон та лоток під SIM- картки. Аудіоджеку немає, як і слота для карти пам'яті.

За своїми габаритами Оне Плюс 9РТ далеко не компактний: габарити складають 162,2 x74, 6x8, 3 мм при масі 195,8 грам. Realme GT трохи менший, а ось OnePlus 9 Pro сильно не відрізняється від 9RT. В принципі це звичний громіздкий смартфон, виконаний за стандартом 2021 року.

Забарвлення всього три: сіре, чорне і блідо-зелене. При цьому зелений варіант доступний тільки для Китаю, оскільки вважається ексклюзивним. На цьому з дизайном закінчуємо та переходимо до дисплея.

Якість екрану

У OnePlus 9RT встановлений 6,62-дюймовий екран із матрицею AMOLED. Роздільна здатність 1080 на 2400 пікселів, максимальна частота оновлення – 120 Гц, щільність пікселів – 397 пікселів на дюйм. Підтримується така фішка, як формат HDR10+, про можливості якого знають вже всі. Є колірне місце DCI-P3. Ще розробники додали обробку торкань 600 герц. В яких сценаріях знадобиться ця фішка – невідомо. Хіба що в іграх.

В принципі, нічого нового та надприродного ми тут не бачимо. У смартфоні стоїть добротний дисплей з більш менш правильною кольоропередачею, нормальною яскравістю і контрастністю. Екран на рівні OnePlus, тут просто нема до чого причепитися. Ще, звичайно, завезли повноцінний режим Always on Display, який є фішкою більшості AMOLED-екранів. До речі про АМОЛЕД: результати по ШІМу ви можете подивитись нижче:

  • 100% - 8%
  • 75% - 8%
  • 50% – 10%
  • 35% – 36%
  • 25% – 32%
  • 15% - 21%
  • 5% - 14%
  • 0% - 10%

Продуктивність в іграх та пам'ять

З продуктивністю у OnePlus 9RT все добре на папері, але як справи на папері - велике питання. Як ви вже знаєте, Дракон 888 просто дико гріється. Через 20-30 хвилин гри продуктивність знижується до рівня смартфонів за 200-300 доларів. В результаті користувач не може насолодитися грою, хоча тримає в руках флагманський пристрій, у якого, за ідеєю, проблем з продуктивністю взагалі не повинно бути.

Компанія Ванплас знає про таку проблему Snapdragon 888 5G, тому приділила особливу увагу системі охолодження. Принаймні так було сказано на презентації. Чи це правда – зараз розповімо. Ми протестували OnePlus 9RT у вимогливих іграшках Genshin Impact та Shadow Legends та вже готові винести свій вердикт.

Під час гри у Genshin Impact телефон нагрівся до 48-50°C. Не критичний показник, як, наприклад, у Snapdragon 888 Plus, де нагрівання досягало 60 градусів. Але все одно корпус був досить гарячим, і це точно не додавало задоволення під час ігрового процесу. Середній показник частоти кадрів становив 53,3 FPS. У Shadow Legends максимальна температура склала 45 ° C, а частота кадрів - 49,2 FPS.

Що можемо сказати щодо цього: грати на OnePlus 9RT цілком комфортно. Показники набагато кращі, ніж, наприклад, у Xiaomi 11T Pro , де середній FPS становив 32-36 кадрів в секунду приблизно при такому ж нагріванні.

Щодо пам'яті у Ванплас 9РТ все добре. Базова модифікація вже йде на 8 Гб оперативної та 128 Гб постійної пам'яті. Також є середній варіант на 8/256 Гб та топовий на 12/256 Гб. При цьому стандарт постійної пам'яті - це UFS 3.1, а оперативної - LPDDDR 5. Як бачимо, щодо продуктивності OnePlus 9RT можете не переживати. Потужності смартфона вистачить як ресурсоємних ігор, так активного повсякденного використання.

Тепер кілька слів про прошивку: смартфон працює під керуванням ColorOS 12. Саме така оболонка встановлена у китайській версії. Оскільки глобалка ще не надійшла у продаж, не можна сказати, яке прошивання стоятиме там. Хотілося б, звичайно, бачити Oxygen OS, але розробники точно не питатимуть думки фанатів. Тому, швидше за все, доведеться змиритися з ColorOS. Та й нічого поганого про цей інтерфейс сказати не можна: все працює плавно і швидко, без помітних зависань та вильотів. Все-таки відчувається якість OnePlus.

Камери та якість фото

Можливо, ви вже втомилися від того, що ми нахвалюємо OnePlus 9RT, але в плані камер цей смартфон теж дуже гарний. Потрійна головна камера має головний 50-мегапіксельний модуль IMX 766 від Sony з оптичною стабілізацією. На хвилину, таким же сенсором оснащені телефони Oppo за 1000 доларів, та й у топовому OnePlus Nord 2 стоїть аналогічний модуль.

Є ще 16-мегапіксельний ультраширокий об'єктив з кутом огляду 123 і макро на 2 Мп. Записувати відео ви зможете у 4K з 30/60fps. Жаль, звичайно, що немає запису в 8K, але це не критично.

Це все цифри, а як справи в реальності? У денний час OnePlus 9RT робить круті фотки, що не поступаються за якістю навіть дорожчим пристроям. Знімки виходять соковитими, контрастними, з правильним кольором і широкими кутами огляду. Вночі фото теж виходять гідними, з мінімальною кількістю шумів та гарною деталізацією – саме завдяки сенсору Sony IMX 766 розкривається вся міць нічного режиму. А ось макро об'єктив посередній: його роздільна здатність становить всього 2 Мп, як у середньобюджетних телефонів. Іноді спостерігаються проблеми із фокусуванням.

Відеозйомка - ще один сильний бік Ванпласа 9РТ, незважаючи на відсутність запису в 8K. По-перше, ви можете не тільки на основну, але і на ширококутну камеру записувати ролики в 4K з 60FPS. По-друге, є можливість перемикання з основного на ширококутний об'єктив і навпаки, але частота кадрів знижується до 30FPS. Наприклад, флагман Xiaomi Mi 11 не має таких можливостей. Завдяки нічному режиму покращується яскравість і динамічний діапазон на відео, але страждає на якість – можна отримати всього 1080P@30fps.

Фронтальна камера теж дуже хороша - 16 Мп за допомогою технології Auto-HDR (автоматичний високий динамічний діапазон). На фронталку можна записати відео лише у 1080p@30fps. Знову ж таки, хотілося б 4K. Якість селфі нормальна, як і у конкурентів. Погодьтеся, всі флагмани фотографують на фронтальну камеру майже однаково, тобто стабільно непогано. Виняток становить хіба що Mi Mix 4 , у якого через нову підекранну технологію селфі виходять відверто поганими.

Комунікації

На цьому пункті довго не зупинятиметься, оскільки тут мало цікавого. OnePlus 9RT, зрозуміло, оснащений такими технологіями, як Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC та GPS. Це все дуже нудно і стандартно, тому краще приділимо увагу таким речам, як звук і віброматор. І вони справді чудові. Звук Ванпласа 9РТ не можна назвати найкращим на ринку, але він безперечно хороший. Вібромотор також на рівні.

Акумулятор та час автономної роботи

Оне Плюс 9РТ отримав акумулятор ємністю 4500 мАг. Це стандартний показник, який зустрічається у багатьох флагманських телефонах. Підтримується швидка зарядка на 65 Ватт, яка нагодує смартфон до 100% лише за 29 хвилин. А ось так справи за часом автономної роботи: за активного використання смартфона вистачило на 8 годин і 7 хвилин. Це досить середній показник, який поступається, наприклад, OnePlus Nord 2, який протримався у нашому фірмовому тесті 9 годин та 25 хвилин. OnePlus 9R видає трохи менше – 8 годин та 54 хвилини.

Ціна

OnePlus 9RT доступний лише в межах Китаю. На глобальний ринок він поки що не вийшов і невідомо, коли взагалі відбудеться міжнародний реліз. Тому озвучуватимемо ціни на китайську версію смартфона, яку можна придбати на AliExpress. Дивіться, на самому старті продажів стояла якась неадекватна ціна 600 доларів. Але на носі розпродаж 11.11, і китайці обіцяють легко обвалити ціну на цей пристрій. Очікується, що Ванплас 9РТ можна буде купити лише за 469 доларів (мається на увазі базова версія на 8/128 Гб). І це просто розкішний прайс. Навіть 500-530 доларів не шкода віддати за такий смартфон. Щоб не пропустити вигідні ціни до Дня холостяка – відвідайте нашу окрему сторінку , яку ми регулярно оновлюємо та розміщуємо найсмачніші пропозиції та промокоди.

Висновки

Ванплас 9РТ, правда, вийшов крутим смартфоном. Тут і якісний екран, і процесор з осудним нагріванням, і чудова основна камера. Все, чого ви очікуєте від смартфона за 500 доларів – є у OnePlus 9RT. Так, ця модель гірша за OnePlus 9 Pro, але й цінник там вищий. Якщо ви не женетеся за найбільш топовими характеристиками та супер флагманськими плюшками, такими як бездротова зарядка та LTPO дисплей, Ванпласа 9РТ буде цілком достатньо для повсякденного використання.

Плюси:

  • барвистий дисплей;
  • частота поновлення 120 Гц;
  • якісний стерео звук та вібро;
  • стильний дизайн;
  • гарна комплектація;
  • корпус із скла + металеві рамки;
  • адекватне нагрівання в іграх та нормальна частота кадрів;
  • царські модифікації пам'яті;
  • стабільна робота інтерфейсу;
  • шикарний основний та ширококутний модуль;
  • перемикання з основного на ширококутний об'єктив під час зйомки;
  • нормальний рівень ШІМу;
  • 65-ватна швидка зарядка.

Мінуси:

  • немає слота для карти пам'яті та аудіоджека;
  • відсутня бездротова зарядка;
  • для покупки доступна лише китайська версія;
  • замість Oxygen OS стоїть ColorOS.

Пишіть у коментарі, чи вам сподобалася новинка від OnePlus.

Автор: Алина Никитина Дата публікації: 06.11.2021
Коментарі
Всього коментарів: 8
 
Sid Den
1
уведомления от вотс апа, телеграм отображаются на always on display?
10.11.2021 23:22
Відповісти
Yakimov Dmitri
2
"Виброматор" ?
08.11.2021 19:03
Відповісти
Никитина Алина
0
Опечатка:) Исправили.
09.11.2021 23:41
Відповісти
Огородников Negative_777
0
color os это минус?) смешно..
08.11.2021 14:24
Відповісти
Никитина Алина
2
Многие пользователи ждали Oxygen.
09.11.2021 23:41
Відповісти
Курганов Максим
6
Я уже всю голову сломал, что взять 9pro или 9rt?!
06.11.2021 22:37
Відповісти
nuraddin rozmetov
1
Курганов Максим, бери прошку.
07.11.2021 11:42
Відповісти
Propper Mister
8
Не бери прошку, она тротлит как собака. Лучше уже 8 pro взять или 8t.
08.11.2021 16:31
Відповісти

Останні ролики на YouTube