Poco X4 GT – новий хіт від Xiaomi

08.08.2022 54028 9

Всім привіт! Ми продовжуємо радувати вас оглядами нових та цікавих смартфонів, що з'явилися у продажу зовсім недавно. Героєм сучасного огляду є Poco X4 GT. Це має бути черговий «вбивця флагманів» із топовим залізом та низьким прайсом. Погодьтеся, що останнім часом Сяомі не дуже вдавалося випускати справжні хіти – всі останні нові смартфони були непоганими, але нічого видатного і надприродного. Давайте подивимося, чи вдасться Poco X4 GT завоювати місце серед хітів, чи це буде черговий смартфон з цінником 300 доларів.

Poco X4 GT – новий хіт від Xiaomi 

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, матеріали корпусу та габарити

Якість екрану

Продуктивність та нагрівання в іграх

Модифікації пам'яті

Операційна система та стабільність роботи

Основна та фронтальна камера + запис відео

Комунікаційні технології та звук

Акумулятор та час автономної роботи

Ціна та де придбати

Висновки

Відео огляд

 

Технічні характеристики

Діагональ дисплея:

6,6″

Матриця та роздільна здатність дисплея:

IPS, 2460 х 1080 пікселів

Інші параметри екрана:

Частота оновлення екрана – 144 Гц, стандартна яскравість – 500 ніт, пікова яскравість – 650 ніт, щільність пікселів – 407 ppi, підтримка стандартів HDR10 та Dolby Vision

Габарити:

163.6 x 74.3 x 8.9 мм, вага 200 грамів

Захист:

Загартоване скло Corning Gorilla Glass 5

Матеріали корпусу:

Пластик

Кольору:

Чорний (Black), сріблястий (Silver), Blue (світло-блакитний)

Зв'язок:

2G, 3G, 4G, 5G, LTE-A

Процесор:

5-нанометровий MediaTek Dimensity 8100

Кількість ядер:

Чотири Cortex-A78 з максимальною тактовою частотою 2,85 ГГц + чотири Cortex-A55 з частотою 2.0 ГГц

Графічний прискорювач:

Mali-G610 MC6

Варіанти пам'яті:

8/128 ГБ, 8/256 ГБ

Операційна система:

Android 12 + MIUI 13 POCO

Основна камера:

Головний модуль: роздільна здатність 64 Мп, діафрагма f/1.9, розмір матриці 1/1.72", розмір пікселя 0.8µm, фазовий автофокус (PDAF);

Ультраширокий модуль: роздільна здатність 8 Мп, діафрагма f/2.2, кут огляду 120˚, розмір матриці 1/4.0", розмір пікселя 1.12µm;

Макромодуль: роздільна здатність 2 Мп, діафрагма f/2.4;

Запис відео з роздільною здатністю 4K@30fps (без електронної стабілізації), 1080p@30/60fps (з електронною стабілізацією)

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 16 Мп, діафрагма f/2.5, запис відео в максимальній якості 1080p@30fps

Звук:

Стерео

Комунікаційні технології:

Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, NFC, ІЧ-порт, навігаційні служби (GPS, A-GPS, GLONASS, GALILEO)

Ємність аккумулятору:

5080 мАг

Швидка зарядка:

Є потужність 67 Вт (заряд до 100% за 45 хвилин)

Ціна:

Від $299

Ну що, друзі, перше враження від характеристик Poco X4 GT винятково позитивне. Найбільше увагу привертає крутий флагманський процесор MediaTek Dimensity 8100. Це топове залізо, і Xiaomi зуміла додати його до смартфону, вартість якого не перевищує 300 доларів. Може здатися, що IPS-матриця – це несерйозно, але висока роздільна здатність, частота оновлення екрану та пікова яскравість говорять про інше. Якщо дивитися за технічними параметрами, то Поко Х4 Джіті може стати бестселером і улюбленцем багатьох користувачів. Заінтриговані? Тоді читайте далі.

 

Комплектація

Комплект поставки Poco X4 GT стандартний і не викликає подиву. Ми отримуємо базову комплектацію з усіма потрібними елементами. Смартфон приходить у фірмовій чорній коробці із жовтими написами. Упаковка сувора та мінімалістична: на ній є тільки назва моделі та невеликий логотип.

Відкривши коробку, ми бачимо сам смартфон у захисній плівці та комплектуючі: скріпку для відкриття SIM-лотка, документацію, прозорий чохол, кабель USB Type-C та блок живлення потужністю 67 Вт. Тішить, що китайці не поскупилися і додали до комплекту всі необхідні елементи для повсякденного використання. У деяких брендів із цим бувають проблеми. Наприклад, Nothing Phone 1 , який ми нещодавно оглядали, отримав у комплекті лише скріпку, папірці та кабель.

Але й без мінусів у комплекті постачання Поко Х4 Джіті не обійшлося. Впевнені, що вас також дратують ці прозорі силіконові чохли посередньої якості, які починають жовтіти вже через місяць використання. Хотілося б, щоб Поко додавали до своїх смартфонів якісніші чохли з цікавим (може бути, геймерським) дизайном.

Ну і два слова про запах: коробка Poco X4 GT має дуже неприємний аромат, що розкривається у всій красі під час розпакування. Загалом тут все стандартно і звично як для китайських телефонів. Рухаємось далі.

 

Дизайн, матеріали корпусу та габарити

На вигляд Поко Х4 Джіті складно назвати субфлагманом. Скоріше, це смартфон бюджетного рівня. Чому ми зробили такі висновки? По-перше, задня панель телефону та каркас повністю виконані із пластику. Ніякого алюмінію або скла, як, наприклад, Redmi Note 11 Pro Plus або Poco F4. Погодьтеся, що пластик дешевше відчувається в руках, тактильно він не такий приємний, та й виглядає посередньо.

Другий момент – товщина Poco X4 Джіті. Смартфон досить товстенький, а в чохлі стає ще "повніше". Розміри становлять 163.6 x 74.3 x 8.9 мм при масі 200 г. Ми звикли, що чим смартфон дорожчий і преміальніший – тим він тонший. Про Поко Х4 Джіті такого не скажеш. В принципі, його габарити не дуже відрізняються від внутрішніх конкурентів Poco F4 та Redmi Note 11 Pro Plus. А ось Realme GT Neo 3 помітно тонше, та й дизайн наближений до флагманського рівня.

Якщо не брати до уваги матеріали корпусу і товщину, то зовнішній вигляд новики від Поко досить симпатичний. Блок основної камери виконаний акуратно, немає великих написів і логотипів. Для порівняння візьмемо минулий бестселер Poco X3 Pro – дизайн цієї моделі відверто дешманський, але це не завадило стати хітом продажів.

Повернемося до Poco X4 GT: пластик має матове напилення, на якому залишаються сліди від пальців, нижня грань досить широка, а виріз для фронтальної камери значно більший, ніж у конкурентів. Сканер відбитків пальців вбудований у бічну кнопку живлення. На вигляд це такий собі бюджетний Редмі Ноут, без претензій на субфлагманський або флагманський рівень.

З плюсів – на екрані із заводу наклеєна захисна плівка. Є загартоване скло Corning Gorilla Glass 5, яке має запобігти сумним наслідкам при механічному пошкодженні дисплея.

Швидко пройдемося по роз'ємах. На верхній грані розташований інфрачервоний порт для віддаленого керування «розумною» технікою, аудіоджек для підключення дротових навушників та додатковий мультимедійний динамік. Нижню межу займає SIM-лоток, роз'єм USB Type-C та основний динамік. На правій стороні знаходиться гойдалка регулювання гучності та клавіша живлення із суміщеним сканером. Ліва грань повністю порожня.

Poco X4 GT не підтримує картку пам'яті. У слот можна поставити лише дві nano-SIM. Тому краще відразу придбати модифікацію на 256 гігабайт постійної пам'яті, щоб потім не мучитися з нестачею місця. Дякую, що хоч аудіоджек завезли.

 

Якість екрану

Як ви вже зрозуміли, враження від зовнішнього вигляду Poco X4 Pro є досить сумнівними. Але як справи з якістю дисплея? Адже це набагато важливіше для повсякденного використання, ніж дизайн та навіть матеріали, з яких виконаний корпус. Ми звикли, що багато сучасних смартфонів, навіть бюджетного рівня, оснащуються AMOLED-матрицями. Це така модна тенденція 2022 року. І нехай якість цієї самої матриці в дешевих телефонах посередня, зате АМОЛЕД.

У Poco X4 GT не стали йти цим шляхом і додали IPS. При цьому виробник заявляє, що це IPS-екран флагманського рівня. Для повноти картини ознайомимося з технічними характеристиками. Роздільна здатність Full HD+, пікова яскравість досягає 650 нит, підтримується HDR10 і Dolby Vision, частота оновлення екрану становить 144 Гц.

 

Цікава фішка – на вибір надається 7 режимів роботи, тобто частота оновлення адаптивна. Ви можете налаштувати його таким чином, щоб максимально підвищити енергоефективність. Або для економії заряду просто увімкніть у налаштуваннях 60 або 90 Гц.

Дисплей Поко Х4 Джіті правда вийшов гідним. Для матриці IPS це чудові показники. Передача кольору приємна, картинка якісна і яскрава. Так, AMOLED-екрани в цьому ціновому сегменті показують найкращі результати, але не забуваємо про їхній основний мінус. Так-так, йдеться про ШІМ , який завдає серйозних неприємностей деяким користувачам. Так що, якщо ви чутливі до ШІМу і шукаєте телефон з відмінним IPS-дисплеєм, Поко Х4 Джіті може стати таким варіантом.

Ще слід враховувати функціональність MIUI. Як ви знаєте, у цій прошивці безліч функцій та різних налаштувань. Є як абсолютно непотрібні опції, так і досить корисні. До одних з таких відноситься колірне налаштування екрана. Можна увімкнути адаптивні кольори, яскраві, насичені, вихідні відтінки. Загалом, передача кольору налаштовується під особисті переваги.

 

Продуктивність та нагрівання в іграх

Потужний процесор є основною фішкою Poco X4 GT. На борту смартфона встановлений восьмиядерний 5-нанометровий MediaTek Dimensity 8100 із максимальною тактовою частотою 2.85 ГГц. Це нове флагманське залізо, яке очікується зустріти у телефоні з цінником не нижче 500 доларів. Але Сяомі вкотре довели, що вміють виготовляти «вбивць флагманів». Нагадаємо, що ціна Poco X4 GT становить 300 доларів, і за ці гроші ми отримуємо такий крутий процесор.

З усіма повсякденними завданнями Поко Х4 Джіті справляється чудово, але це й не дивно, враховуючи продуктивність. Набагато цікавіше, як справи в іграх, де також важливим є нагрівання і троттлінг. Нагадаємо, що потужні процесори зазвичай гріються як пічки і відбивають усіляке бажання грати у важкі іграшки.

По-старому ми протестували Poco X4 GT у вимогливих іграх Genshin Impact і Shadowgun Legends. І результати, скажімо одразу, нас вразили. Після півгодини гри в Геншин Імпакт максимальна температура, яку вдалося вловити, склала 49.3°C. А так під час гри середній показник дорівнював 45-46 ° C, що дуже непогано. Додамо сюди ще й пластиковий корпус, що нагрівається не так сильно, як той же метал чи скло. По частоті кадрів теж все добре - 48.5 FPS.

У Shadowgun Legends показники ще крутіші. Нагрів менше, на рівні 40 ° C, а частота кадрів становить 55-59 FPS. І, мабуть, найприємніше – тротлінг тест, у якому маємо практично рівну зелену лінію. Процесор не втрачає своєї продуктивності навіть після 30 хвилин гри зі складними сценаріями. Докладніше з графіком ви можете ознайомитись нижче.

Що в результаті можемо сказати про потужність Поко Х4 Джіті. Це по-справжньому ігровий пристрій, який справляється з найбільш ресурсомісткими іграшками на ультрависоких налаштуваннях. І це лише за 300 доларів. Навіть апарати вартістю 500-700 доларів у більшості випадків показують сумніші результати через дике нагрівання і тротлінг. Потрібен смартфон для ігор - сміливо беріть Xiaomi Poco X4 GT.

 

Модифікації пам'яті

Варіантів пам'яті Poco X4 GT всього два – 8/128 і 8/256 ГБ. 8 гігабайт оперативної пам'яті більш ніж достатньо - в 2022 році це золотий стандарт: 6 ГБ може здатися обмаль, а за 12 ГБ доведеться чимало доплатити. Постійна пам'ять використовує новий стандарт UFS 3.1. Як ми вже зазначали вище, розширити постійне сховище за допомогою карти SD не можна.

Цікавий момент! За бажанням можна системним способом збільшити ОЗУ ще на 3 ГБ, запозичивши цей обсяг із постійної пам'яті. Детальну інструкцію щодо розширення оперативної пам'яті на Xiaomi ви знайдетев цій статті .

 

Операційна система та стабільність роботи

Poco X4 GT працює на базі фірмової прошивки MIUI 13 з Android 12. Є спеціалізований інтерфейс, розроблений спеціально для Poco. В принципі, відмінності від стандартного інтерфейсу MIUI є мінімальними. Всі ми знаємо, наскільки «стабільно» працює Міюай, але в Поко Х4 Джіті з цим все більш-менш нормально.

Під час тестування смартфона спостерігалися невеликі лаги та підвисання, але в основному лише під час перегляду Google Discovery. Стрічка новин періодично підривається. А так інших суттєвих проблем з інтерфейсом ми не виявили. Все працює дуже швидко завдяки потужному процесору і частоті оновлення екрану 144 Гц.

 

Основна та фронтальна камера + запис відео

Після такої позитивної ноти переходимо до слабкого місця Поко Х4 Джіті, а саме до камер. Основна камера має три модулі: головний 64-мегапіксельний, ультраширокий на 8 Мп та 2-мегапіксельний макро.

Якщо дивитися чисто за параметрами, все досить непогано. Насправді основна камера фотографує середньо: при денному освітленні фото за якістю майже такі ж, як на Redmi Note 11 Pro та Poco F4. Знімки нормальні, але не вистачає контрастності та яскравості.

На нічних фото видно явну нестачу деталізації, хоч камера і непогано витягує тіні. Але якщо порівнювати з Redmi Note 11 Pro, Поко Х4 Джіті все одно виграє. Редмі вночі фотографує дуже погано. А ось у порівнянні Poco X4 GT та F4 переможцем є саме F4.

Ультраширокий сенсор взагалі посередній. Якщо вдень зображення виходять непоганими, то вночі ультрашириком краще взагалі користуватися. Це рівень бюджетника, а не молодшого флагмана.

Фронтальна камера на 16 мегапікселів нічим особливим не вирізняється. Redmi Note 11 Pro, Poco X4 GT та Poco F4 фотографують практично однаково, але з цієї трійки перемагає Поко Ф4. На Poco X4 GT селфі виходять занадто затемненими і з нестачею деталізації.

Відео на передню камеру звичайнісінькі. Їх можна записувати з роздільною здатністю Full HD з 30 або 60 fps. Звук непоганий, жодних шумів та спотворень не спостерігалося. В принципі, для сторіс у соцмережах піде.

 

Основна камера Poco X4 GT позбавлена оптичної стабілізації. Є тільки електронна, але працює вона при роздільній здатності Full HD. Якщо писатимете відео в 4K, готуйтеся до повної відсутності стабілізації та трясіння при ходьбі. Так що відео в 4K краще записувати у нерухомому стані. Якість роликів нормальна для повсякденного використання, але ні про який професійний рівень йти не може.

 

Комунікаційні технології та звук

Поко Х4 Джіті отримав стереозвук із двома повноцінними мультимедійними динаміками. Звучання досить голосне та чітке, є навіть невеликі баси. Знову ж таки, це не рівень флагманів, але за 300 доларів звук більш ніж нормальний.

По комунікацій все стандартно: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, GPS, NFC для безконтактних оплат і навіть інфрачервоний порт для дистанційного керування технікою. З'єднання здійснюється через порт USB Type-C 2.0. Роз'єм для навушників передбачено, але радіо немає.

 

А як же вібромотор? Не хвилюйтесь, друзі, ми про нього не забули. Вібромотор в Poco X4 GT правда хороший. Працює як молоточок, чітко та приємно. Не всі звертають на це увагу, але якщо для вас важлива вібрація, ви точно оціните її гідно в новому Поко.

 

Акумулятор та час автономної роботи

Ми вже на фінішній прямій. Залишилося лише обговорити автономність та ціну новинки, а потім підбивати підсумки. У Поко Х4 Джіті встановлено батарею на 5080 мАг. Це досить велика ємність, яка є стандартом для молодших флагманів. Додамо сюди ще енергоефективний процесор, і виходить щонайменше один день активної роботи. При помірному використанні заряду вистачить і півтора-два дня. Погодьтеся, що це чудовий результат, і навіть IPS-дисплей не псує картину.

Бездротова зарядка в новому Poco, ясна річ, відсутня. Натомість виробник додав провідну 67-ватну швидку зарядку, що працює за технологією USB Power Delivery 3.0. До 100% батарея заряджається лише за 46 хвилин. Як ви вже зрозуміли, з автономністю у Poco X4 GT все чудово.

 

Ціна та де придбати

Оскільки з моменту анонсу Poco X4 GT пройшло небагато часу, смартфон поки що продається тільки на AliExpress. За версію 8/128 ГБ потрібно заплатити приблизно 299-308 доларів. Топова модифікація на 12/256 ГБ коштуватиме 320-328 доларів. Замовляти товари рекомендуємо у надійних продавців, наприклад тут – це офіційний магазин Сяомі на Алі.

Якщо хочете придбати цю модель офіційно в Україні, потрібно ще трохи почекати. Оскільки поки що новинки від Поко немає у продажу на нашому ринку. Орієнтовна ціна в українських технологічних магазинах становитиме не менше 13500-14000 грн. На мій погляд, набагато вигідніше зараз оформити замовлення на АліЕкспрес, щоб уже за місяць новинка виявилася у вас.

 

Висновки

Poco X4 GT заслужено отримує звання майбутнього хіта продажу. Це гідний наступник такого бестселера як Поко Х3 Про. Всього за 300 доларів ви отримуєте потужний мобільний пристрій, який підходить як для ігор, так стандартного повсякденного використання. Екран чудової якості, велика батарейка, швидка зарядка - чого ще можна за ці гроші хотіти? Навіть основна камера гідна, якщо робитимете знімки при хорошому освітленні.

Серед китайських молодших флагманів зараз немає гіднішого варіанту. Представлені моделі або оснащені середньорівневим процесором, або коштують дорожче. Навіть у ціновому сегменті понад $500 важко знайти смартфон, який видає такі показники в іграх, як Поко Х4 Джіті. Тішить, що Xiaomi не відмовилися від своєї традиції і вкотре випустили «народний флагман».

 

Плюси:

  • якісний дисплей;
  • частота поновлення екрану 144 Гц;
  • загартоване скло Gorilla Glass 5;
  • продуктивний процесор;
  • відмінні показники у вимогливих іграх;
  • стабільна робота інтерфейсу;
  • 8 ГБ ОЗП з можливістю розширення;
  • є аудіоджек та ІЧ-порт;
  • повноцінні стереодинаміки з гарним звуком;
  • ємний акумулятор;
  • швидка 67-ватна зарядка;
  • доступна ціна.

 

Мінуси:

  • яскравість і перенесення кольорів все ж таки гірше, ніж на AMOLED;
  • дешеві матеріали корпусу;
  • важкі габарити;
  • середні камери, особливо ультраширик;
  • немає оптичної стабілізації;
  • запис відео з електронною стабілізацією лише у Full HD;
  • не можна поставити картку пам'яті;
  • немає радіо.

Детальнішу інформацію про роботу телефону ви дізнаєтеся вже у відео з досвідом експлуатації. А поки не забувайте подивитись наш відеоогляд та написати в коментарях свою думку про Xiaomi Poco X4 GT.

 

Відео огляд

Автор: Алина Никитина Дата публікації: 08.08.2022
Коментарі
Всього коментарів: 9
 
Bdfy
-17
Это преемник Х4 ГТ, вот же жопорукие хохлы )))
19.02.2023 13:46
Відповісти
Инкогнито
2
Кусок дауна тел топчик за свои деньги
12.07.2023 20:01
Відповісти
Сара
8
Радио есть!
11.02.2023 19:51
Відповісти
Александр
-6
Где датчик приближения,он же глючит как собака
28.11.2022 07:36
Відповісти
Жека
10
За месяц использования ни одного глюка датчика приближения!
08.02.2023 16:47
Відповісти
Дима
-22
Realme 10 pro+ все равно лучше
23.11.2022 20:39
Відповісти
Стас
-12
Скажіть будь ласка чи критично нагріваєть Poco X4 GT у играх. Як я пам*ятаю з нагріванням була проблема у Poco X3 Pro.
06.10.2022 21:32
Відповісти
Николай
-13
А який рівень вологозахисту?
28.08.2022 08:28
Відповісти
Дмитрий
7
Интересно фирменный тест автономности в адаптивном режиме частоты экрана. В таблице я его не нашёл.
23.09.2022 14:51
Відповісти

Останні ролики на YouTube