Огляд Redmi Note 9 – молодший смартфон популярної лінійки від суббренду Xiaomi.
Redmi Note 9 – молодший смартфон популярної лінійки від суббренду Xiaomi
Це бюджетний варіант популярних апаратів Redmi Note 9S і Note 9 Pro , оснащений модулем NFC і процесором від компанії MediaTek. Немаловажними деталями можуть виявитися також і ІЧ-порт, розширений слот під дві сім-карти та карту пам'яті та mini-jack для підключення дротових навушників.
Варіант, звичайно, непоганий, якщо вам потрібен робочий смартфон із можливістю безконтактної оплати, але треба розуміти, що це бюджетний апарат. А значить і розглядати його варто як бюджетник, не розраховуючи на шикарну швидкодію чи приголомшливі камери.
Дизайн та комплектація Redmi Note 9
Зовні апарат виглядає непогано. Пластиковий корпус перлинно-білого, темно-синього або смарагдово-зеленого кольору, квадратний модуль камер як у «старших братів» та врізана в кут дисплея фронталка явно говорять про сучасність апарату. Однак той же пластиковий корпус натякає на те, що смартфон належить до бюджетної лінійки - моделі вищого класу Redmi оснащує скляними задніми панелями. Не можна сказати, що це безперечний мінус, особливо з урахуванням того, що абсолютна більшість користувачів все одно воліє користуватися захисними чохлами, але факт є факт - пластик дешевше, легше і дає абсолютно інші тактильні враження, ніж скло.
Під блоком камер знаходиться сканер відбитка пальця. Це більш «традиційне» рішення, ніж сканер на кнопці включення, а сам він розташований дуже зручно - промахнутися ним складно. Та й працює швидко, хіба що відмовляється розпізнавати мокрі чи брудні пальці – як, у принципі, і всі сканери у цій ціновій категорії.
У комплекті все як завжди – силіконовий чохол, документація, скріпка та зарядний пристрій USB Type-C із блоком живлення на 20 ват. Не можна сказати, що чохол шикарний, але якщо ви замовляєте аксесуари в інтернет-магазинах, він дозволить «дожити» до моменту отримання нового чохла – рідний досить товстий, трохи слизький і дуже маркий, якщо це чорний варіант, який постачається з темно-синім апаратом. На прозорому чохлі відбитки не такі помітні, але все ж багато хто віддає перевагу альтернативним аксесуарам комплектним.
Без чохла апарат швидко брудниться і досить легко дряпається, так що його наявність в комплекті дуже доречна.
Екран Redmi Note 9
Redmi Note 9 отримав великий екран діагоналлю 6.53 дюйми з врізаною в кут передньою камерою. Це, може, і не естетичне, але найсучасніше рішення, що дозволяє зменшити до мінімуму рамки навколо екрана, не додаючи в апарат зайвих рухливих елементів. Висувна фронталка, як у Redmi K20 , звичайно, крутіша, тому що вона дозволяє надати користувачеві всю площу екрану без будь-яких крапель, дірок і вирізів, але з якихось причин Xiaomi та Redmi відмовилися від подібного рішення – можливо, через вартості надійного механізму, що набагато підвищить кінцеву вартість смартфонів.
Так чи інакше - "дірка" в екрані є, і з нею потрібно або змиритися і звикнути, або "залити" чорним кольором в налаштуваннях і забути про неї геть.
Загалом екран сам по собі непоганий. Яскравості ниток, в цілому, вистачає, але в сонячний день, звичайно, хотілося б мати який-небудь запас. Частота оновлення екрана стандартна, 60 герц, чого, в принципі, слід очікувати від бюджетника. У жовтий, рожевий або синій відтінок екран не йде, баланс білого нормальний, а за бажання можна в налаштуваннях відрегулювати колірну схему. Загалом, екран як екран, без особливих недоліків та явних переваг.
Камери Redmi Note 9
Останнім часом бюджетники Redmi наголосили на камерах. Не можна сказати, що у них стали виходити фотки на рівні флагманів, але в цілому динаміка помітна. Ні Samsung, ні Huawei, ні якийсь ще бренд не наділяє свої бюджетники камерами такого рівня - крім, хіба що, Realme.
Redmi Note 9 з камерами теж все непогано. Так, він поступається Note 9S за багатьма параметрами, але величезної прірви немає.
При денному освітленні у Note 9S вища різкість і фото виходять контрастнішими, але в цілому якість картинки схожа. Якщо не наближати – різниці можна і не помітити (при кропі, звичайно, виявиться різниця у деталізації фотографій).
При слабкому освітленні в приміщенні Note 9 теж програє в різкості та динамічному діапазоні, але не можна сказати, що він робить огидні фотографії. Цілком прийнятні для своєї вартості - запам'ятати романтичну вечерю на згадку або на радість інтернет-друзям цілком можна.
Запис відео можливе лише у FullHD, записи в 4К немає в принципі. Працює електронна стабілізація, але ситуацію вона особливо не рятує – якість зйомки, м'яко кажучи, середня.
Цікаво (і досить сумно) те, що Redmi Note 9 всуху зливає за всіма параметрами торішнього Redmi Note 8T. І при денному світлі, і в сутінках, і в приміщенні – у всіх сценаріях Redmi Note 8T знімає краще, ніж Redmi Note 9. любителям мобільного фотозйомки категорично не варто відмовлятися від минулого покоління на користь новинки - розчарування неминуче.
Продуктивність Redmi Note 9
Redmi Note 9 позиціонувався виробником як бюджетний смартфон. Новий процесор MTK G85, що дебютував у цьому апараті, сам по собі досить потужний – до швидкості відкриття додатків не причепитися, синтетичні тести видають непогані результати, але при навантаженні він сильно гріється та тротліт.
А це означає що грати на ньому можна на середніх або низьких налаштуваннях - високі і ультра-високі він просто не «витягує». Важка гра ShadowGun Legends на максималках йде з показником 21FPS і частими просідання до просто «неграбальних» значень. Так що ігровим смартфоном його можна назвати хіба що заради червоного слівця, за фактом це просто непогана робоча конячка.
Ще один важливий дефект при нагріванні починає глючити сенсор. Можна змиритися з самим фактом нагріву, можна, хоч і складно, змиритися з троттлінгом, але глюки сенсора, здавалося б, давно мали залишитися десь у третьому ешелоні. Ан ні, Xiaomi/Redmi за 150 доларів «тішать» власника такою непотребою.
Автономність
Redmi Note 9 отримав ємний акумулятор на 5000мАч і не дуже швидку зарядку на 20Вт. З нуля до ста відсотків апарат заряджається понад дві години.
За великим рахунком, якщо не грати, то смартфон може протриматися півтора-два дні. Проте в іграх батарея просто тане на очах – «привіт» від особливостей медіатеківських процесорів та слабкої оптимізації програмного забезпечення в принципі.
Також смартфон пройшов наш фірмовий тест автономності . Можете ознайомитись із його результатами.
Звук
Про цей параметр не можна не сказати, але говорити тут, на жаль, практично нема про що.
Звук з мультимедійного динаміка Redmi Note 9 простий. Нічого не деренчить і не скрипить, якоїсь шикарної гучності немає і близько, але дзвінок чути нормально. При розмові обидва абоненти чують один одного добре, вдома чи в офісі можна навіть знизити гучність розмови. Загалом усе нормально.
А ось слухати музику через Bluetooth навушники, скажімо так, не варто. Зрозуміло, що кодека AptX навіть не варто чекати – це розробка Qualcomm, а в Redmi Note 9 встановлено чіп від MediaTek. Але відсутність хоча б AAC, іншого кодека для нормальної передачі звуку на бездротові навушники реально розчаровує: апарат отримав тільки базовий кодек SBC, з яким звук, скажімо так, виходить досить посереднім.
Так що наявність роз'єму під проводові навушники тут не приємний бонус, а скоріше життєва потреба.
Програмне забезпечення
Взагалі, саме програмне забезпечення на даний момент є найслабшим місцем в Redmi Note 9. Безпричинне вивантаження програм з пам'яті, жор батареї в іграх, відвал Wi-Fi, фризи там, де їх за ідеєю взагалі бути не повинно реально заважають використанню. Можна списати це на вічну проблему Xiaomi з першими версіями прошивок або ж на відмову від оптимізації MIUI 11 в очікуванні MIUI 12 , але факт є факт – те, що є зараз, з усіма багами та лагами – це щось за межею. Гаразд, фанати Xiaomi звикли до слабкої оптимізації програми камери і невеликим фризам у перших версіях прошивок, але відвал Wi-Fi і сенсор, що тупить при нагріванні, реально заважають нормально користуватися смартфоном. При цьому не зовсім зрозуміло, в чому саме проблема: у фізичних компонентах чи коді прошивки.
Підсумки
Redmi Note 9 має всі шанси стати нормальним смартфоном для тих, хто не захоплюється мобільними іграми та не розраховує на фотографії професійної якості. Недорогий, оснащений усіма популярними роз'ємами та інтерфейсами, з спритним процесором і нормальною камерою, він підійде і дитині, на чий апарат шкода витрачати 300 $, і дорослому, що не захоплюється іграшками, і любителю планшетів, якому телефон потрібний а не для ігор та відео. Але зараз у нього купа проблем, пов'язаних насамперед із дуже сирим програмним забезпеченням.
Той же відвалюється через деякий час знаходження смартфона в сплячому режимі Wi-Fi, на який скаржилися в тому числі багато власників Redmi Note 9S, у них «прийшов до тями» після переходу на кастомну прошивку. Фризи та лаги в оболонці, знайомі багатьом користувачам новинок від Xiaomi, найчастіше зникають мало не з першим оновленням прошивки. Камеру також підтягують. Але це, як водиться, буде згодом, в оновленнях, а ось прямо зараз деякі з цих проблем по-справжньому дратують і реально заважають спокійно користуватися апаратом.
Якщо ж почекати релізу MIUI 12 та виправлення цих багів – можна отримати досить автономний апарат за скромну суму, який справді тішить наявністю модуля NFC, що є надзвичайною рідкістю у цьому ціновому сегменті.
Вартість смартфона на момент написання огляд з парою купона - $137 . Радимо передплатити наш Telegram канал з низькими цінами на всю електроніку.