Огляд realme UI 4.0
Привіт, друзі! Нещодавно ми оглядали гарячі новинки від компанії realme, а саме смартфони realme 10 Pro+ та Pro. Дані моделі оснастили великою кількістю цікавих характеристик, серед яких увагу привертає нове програмне забезпечення – realme UI 4.0, засноване на Android 13. На початку грудня деякі телефони бренду стали оновлюватися до цієї версії прошивки. У сьогоднішньому матеріалі ми розглянемо всі основні нововведення, які з'явилися в realme UI 4.0. Сідайте зручніше і приступайте до читання огляду.
Дизайн інтерфейсу
У новій версії фірмової оболонки realme значна частина нововведень стосується саме зовнішнього вигляду інтерфейсу. Розробники додали безліч покращень у дизайн операційної системи. І це не просто перемальовування іконок на робочому столі, як здається на перший погляд. Давайте з'ясуємо, які фішки одержала оболонка realme UI 4.0 у плані інтерфейсу.
Розширений режим Always on Display
Компанія realme може похвалитися тим, що додає повноцінний AOD навіть у бюджетники та молодші флагмани. У Xiaomi із цим проблема, оскільки на недорогих пристроях є лише 10-секундна версія режиму.
На Realme UI 4.0 Always on Display значно розширили. З'явилася нова анімація, теми, емодзі, шпалери та види годинників. На екрані можна виводити дані з музичного додатку Spotify. Через цей елемент ви зможете керувати відтворенням аудіо та переглядати плейлисти з рекомендованими треками.
Ще одна нова функція під назвою Insight пропонує показувати на екрані AOD інформацію про активність користувача. Буде відображатися, скільки часу ви провели з телефоном і як часто його розблокували. В принципі, цей інструмент виконує ті ж завдання, що й розділ «Цифровий добробут» у налаштуваннях. Функція Insight вже зустрічалася на смартфонах OnePlus.
Новий темний режим
А ось із темною темою стався скоріше даунгрейд, ніж покращення. У попередній версії на вибір надавалися три колірні режими dark theme: світло-сірий, сірий та чорний. Користувач вибирав, у яких відтінках працюватиме темний режим. На realme UI 4.0 таку можливість відключили. Тепер є лише дві теми – світла та темна. Відтінок кольору чорного режиму встановлено за замовчуванням, і його не можна змінити.
Перероблений робочий стіл
Зміни торкнулися як шторки повідомлень, так і іконок. Шторка тепер виконана у полегшеному стилі – прибрано всі зайві елементи, а значки максимально прості та зрозумілі. Перемальовані ярлики виглядають яскравіше і деталізованіше. За словами розробників, палітра кольорів realme UI 4.0 наближена до молодіжного стилю.
Динамічні віджети
Віджети і раніше були присутні на смартфонах realme, але в новій версії їхню кількість значно розширили. Ви можете увімкнути віджети для відображення погоди, фізичної активності, часу доби, телефонної книги, подій з календаря.
Головна фішка полягає в тому, що всі дані віджетів оновлюються в режимі реального часу. Вам не потрібно розгортати додаток, щоб ознайомитися з актуальною інформацією. Додамо сюди стильний зовнішній вигляд віджетів. Вони добре вписуються в загальний дизайн інтерфейсу і не виглядають недоречними.
Гнучкі вікна
Звичні плаваючі вікна, які зустрічалися в попередніх версіях realme UI, були замінені на гнучкі вікна. Принцип однаковий, тільки тепер розмір таких вікон дуже легко змінити, зробивши лише кілька кліків. Гнучкі вікна можна як змінювати в масштабі, так і пересувати по всьому екрану. Жодних підвисань і глюків при цьому не спостерігається, все працює плавно.
Ви зможете легко передавати файли між відкритими вікнами. Для цього достатньо перетягнути будь-який файл із повноекранного вікна в гнучке. Наприклад, таким чином можна вставити фото з Галереї до месенджера. Опція стандартного розділення екрана збереглася.
Регулювання розміру папок
Наступне нововведення також стосується інтерфейсу та відображення елементів на робочому столі. Тепер можна змінювати розмір папок: від дуже маленьких до великих. Це дозволить правильно організувати простір та заощадити місце на робочому столі. Папки можна розмістити біля віджетів та зробити їх одного розміру.
Великі папки можуть вміщувати до 9 додатків. Відкриття таких програм відбувається одразу після натискання на іконку. Тобто вам не потрібно відкривати саму папку і в ній шукати потрібний додаток. Погодьтеся, що це швидко та зручно.
Полегшене меню налаштувань
І останнє нововведення у плані зовнішнього вигляду прошивки стосується меню налаштувань. Тепер розділи згруповані за темами та розміщуються в окремих картках. Це дозволяє якнайшвидше знайти потрібний пункт.
З меню налаштувань прибрано всі зайві елементи, які могли б перевантажувати інтерфейс. Залишили лише лаконічні іконки та необхідні написи. Завдяки цьому інтерфейс просто літає. Навіть такий бюджетний апарат як realme 10 Pro функціонує не гірше за дорогі OnePlus.
Ясна річ, що на стабільність роботи смартфона впливає і процесор, але якісне програмне забезпечення теж не менш важливе. Всі ми пам'ятаємо продуктивні телефони Xiaomi, які дратували своїми незмінними глюками. І в цьому було винне не залізо, а недоопрацьоване програмне забезпечення. Тішить, що компанія realme серйозно займається питанням стабільності своїх мобільних пристроїв. У новій версії оболонки це добре помітно.
Вас може зацікавити: Огляд прошивки MIUI 14 .
Системні функції
Інтерфейс розглянули, тепер на черзі не менш важливі системні покращення. Їх вийшло чимало. На презентації було заявлено, що загалом прокачали 240 елементів. До цього числа входять як візуальні, так і системні нововведення.
Вимірювання ЧСС через екран
Однією з головних функцій у «Лабораторії realme» став вимір частоти серцевих скорочень. Достатньо прикласти палець до екрану, зачекати деякий час для підрахунку пульсу – і смартфон видасть результат. Така фішка працює лише на телефонах із підекранним сканером відбитків пальців, оскільки саме дактилоскопічний датчик вимірює ЧСС.
Вимір след проводити задля інтересу. Не варто серйозно покладатися на цю функцію. Якщо перевірити отримані результати з медичним приладом, розбіжності досить серйозні.
Дворежимне аудіо
Друга нова опція представлена в «Лабораторії realme». Дозволяє одночасно відтворювати музику через підключені дротові та бездротові навушники. Корисна фішка, якщо, наприклад, дві людини разом слухають треки або дивляться відео. Функція повинна працювати з усіма моделями навушників, а не лише з фірмовою гарнітурою realme.
Капсула сну
І остання цікава фішка із «Лабораторії». Капсула сну – це нічний режим, що обмежує роботу додатків, поки користувач відпочиває. Ви можете додати конкретні програми, які не працюватимуть у певний проміжок часу: наприклад, з 7:00 до 23:00.
Додавши додаток до «Капсули», ви не зможете запустити його в період відпочинку. Відразу вимкнути цю функцію також не вдасться. Рекомендується обмежувати роботу розважальних програм, таких як TikTok, Instagram, Facebook. Якщо ж якась програма потрібна для роботи або особистих цілей, і ви хочете мати до неї доступ у будь-який час доби – додайте її у виняток.
Слід зазначити, що інструмент Sleep Capsule з'явився ще в realme UI 2.0 (Android 11), але в новій версії його оптимізували.
Розмиття конфіденційних даних на фото
Розробники не залишили поза увагою питання безпеки. В realme UI 4.0 ваші конфіденційні дані більш захищені. Система автоматично розмиватиме особисту інформацію на скріншотах, таку як ім'я користувача та аватарку. Інші дані, наприклад номер телефону або адресу, інструмент поки не розпізнає.
Нововведення є актуальним, якщо ви комусь пересилаєте зроблений скріншот і не хочете розголошувати певні дані. Функція працює у популярних месенджерах WhatsApp та Facebook Messenger, а також у системному додатку «Повідомлення».
Приховані особисті файли
Наступна опція з розділу "Безпека" називається "Private Safe". На телефоні створюється спеціальна прихована папка, до якої додаються конфіденційні файли. Це можуть бути особисті фотографії, відео, документи, музика. Для захисту використовується надійний стандарт шифрування AES.
Покращена продуктивність та енергоефективність
На презентації не обійшлося і без розповіді про нові технології, які мають прокачати енергоефективність та продуктивність мобільних пристроїв. Зокрема, було заявлено про функції під назвами "Powerful Dynamic Computing Engine" і "Quantum Animation Engine 4.0".
Перша опція обіцяє покращити продуктивність на 10%, знизити максимальну температуру на 1°C та збільшити автономність на 4.7%. Друга технологія відповідає за плавність анімації та швидке перемикання між додатками.
Читайте також: Бездротова зарядка: як працює, плюси та мінуси .
Віртуальне розширення ОЗП
Звичайно ж, realme UI 4.0 не могли не додати таку корисну функцію, як віртуальне розширення оперативної пам'яті за рахунок постійної. Думаю, вже всі знають про те, як працює ця технологія.
До оперативної пам'яті пропонується додати ще від 4 до 12 ГБ, які беруться із ПЗП. Це покращує стабільність та плавність роботи смартфона та дозволяє тримати більше додатків у фоні. Якщо ж не хочете жертвувати внутрішньою пам'яттю заради ОЗП, цю опцію можна легко відключити.
Буфер обміну
Android 13 приносить невелике поліпшення роботи буфера обміну. Ви можете редагувати скопійований текст, перш ніж вставити його в інше джерело. Для цього потрібно перейти в налаштування буфера обміну та видалити або дописати якусь частину тексту. Після цього змінений результат можна вставляти. Добре, що відредагований текст не потрібно повторно копіювати. Зручно та просто.
Інші функції
Ще з цікавих функцій realme UI 4.0 хочеться відзначити розширену жестову систему, інструмент Multi-screen Connect для швидкої передачі даних між телефоном і комп'ютером і налаштування вібромотора (технологія O-HAPTICS). Але ці опції вже були у realme UI 3.0, тому, швидше за все, ви з ними ознайомлені, і немає сенсу розповідати про них повторно.
Які смартфони оновляться до realme UI 4.0
Тепер розглянемо, на які телефони realme і коли прилетить свіже оновлення. Список приблизний, деякі моделі ще можуть до нього додаватися.
Оновлення вже доступне для:
- realme GT Neo 3, realme GT Neo 3 150W, realme GT Neo 3T;
- realme GT 2, realme GT 2 Pro, realme GT 2 Pro Master Edition, realme GT Neo 2T;
- realme GT, realme GT Neo, Realme GT Neo Flash Edition;
- realme 10 Pro, realme 10 Pro+;
- realme 9 Pro, realme 9 Pro+, realme 9i;
- realme Q5, realme Q5 Pro;
- realme Narzo 50 5G, realme Narzo 50 Pro.
У першому кварталі 2023 року нову прошивку отримають:
- realme GT Neo 2; realme GT Master Explorer;
- realme X7 Max;
- realme 9 5G, realme 9 4G;
- realme 8 Pro, realme 8s 5G;
- realme Narzo 30 5G.
У другому кварталі 2023 realme UI 4.0 вийде на:
- realme 8 4G, realme 8i;
- realme Narzo 50 4G.
У третьому кварталі 2023 року оновлення слід очікувати власникам:
- realme Narzo 50A Prime, realme Narzo 50i Prime
- realme C35, realme C33, realme C31, realme C30.
Зверніть увагу, що йдеться саме про стабільну прошивку. Бета-версія вже давно доступна всім користувачам, які беруть участь у програмі раннього доступу.
Слід враховувати, що можуть бути невеликі розбіжності із представленим списком. Важливу роль відіграє версія смартфона/прошивки та регіон, де ви проживаєте.
Обов'язково пишіть у коментарях свою думку про realme UI 4.0. Які нововведення вам сподобалися найбільше, а що вважаєте зайвим? Також розповідайте, яка версія realme UI стоїть у вас зараз і чи плануєте оновлюватись. До зустрічі у нових статтях!
А на master edition вже є
Дуже цікаво коли з'явиться
Сделайте пожалуйста обнову до 4 уай