Redmi Note 12 Pro – ідеал за 245 доларів?
Привіт, друзі! Настав час для нового огляду. Зовсім недавно ми докладно розповідали про крутий молодший флагман Redmi Note 12 Pro Plus , а сьогодні розглянемо його спрощену версію – Redmi Note 12 Pro. Виробник обіцяє нам збалансований смартфон із шикарними характеристиками та за доступною ціною. Чи є так насправді – давайте з'ясовувати.
Redmi Note 12 Pro – ідеал за 245 доларів?
Зовнішній вигляд та матеріали корпусу
Процесор, продуктивність в іграх та пам'ять
Стабільність роботи та прошивка
Технічні характеристики
Діагональ дисплея: |
6,67″ |
Роздільна здатність дисплея: |
1080х2400 пікселів |
Матриця: |
OLED |
Додаткові параметри екрана: |
Максимальна частота оновлення – 120 Гц, розпізнавання 1 мільярда кольорів, щільність пікселів – 395 ppi, стандартна яскравість – 500 нит, пікова яскравість – 900 нит, підтримка технологій Dolby Vision та HDR10+ |
Габарити: |
162.9 x 76 x 7.9 мм при вазі 187 г |
Матеріали корпусу: |
Задня скляна панель, пластикові грані. |
Захист: |
IP53 (від пилу та бризок) |
Кольори корпусу: |
White (білий), Black (чорний), Blue (блакитний), Violet (градієнтний фіолетовий) |
Процесор: |
MediaTek Dimensity 1080, виконаний за 6-нанометровим техпроцесом |
Відеоприскорювач: |
Mali-G68 MC4 |
Ядра: |
Два ядра Cortex-A78 з максимальною тактовою частотою 2.6 ГГц та вісім ядер Cortex-A55 з тактовою частотою 2.0 ГГц |
Варіанти пам'яті: |
6/128 ГБ, 8/128 ГБ, 8/256 ГБ |
Операційна система: |
Android 12 з фірмовою оболонкою MIUI 13 |
Основна камера: |
Головний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.9, сенсор 24 мм, розмір пікселя 1.0µm, розмір матриці 1/1.56", OIS (оптична стабілізація), PDAF (фазовий автофокус) Ультраширокий сенсор: роздільна здатність 8 Мп, діафрагма f/1.9, кут огляду 119˚, розмір матриці 1/4", розмір пікселя 1.12µm Макрооб'єктив: роздільна здатність 2 Мп, діафрагма f/2.4 Запис відео в максимальній якості 4K @ 30fps Додатково: режим «Панорама», технологія HDR, подвійний світлодіодний двоколірний спалах |
Фронтальна камера: |
Роздільна здатність 16 Мп, розмір пікселя 1.0µm, розмір матриці 1/3.06" Підтримка технології HDR, запис відео як 1080p@30/60fps |
Комунікації: |
Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, GPS, NFC, інфрачервоний порт, навігаційні служби: GLONASS, GALILEO, QZSS та BDS |
Звук: |
Стерео |
Акумулятор: |
5000 мАг |
Швидка зарядка: |
67 Вт (зарядка до 50% за 15 хвилин, до 100% – за 46 хвилин) |
Ціна: |
6/128 ГБ – від $245; 8/256 ГБ – від $287 |
На перший погляд, як це майже завжди буває з телефонами Xiaomi, все чудово. OLED-екран із частотою оновлення 120 Гц, крутий середньорівневий процесор MediaTek Dimensity 1080, топова камера від Sony, ємний акумулятор із 67-ватною зарядкою – і все це за 245 доларів? Так, друзі, це не жарт.
Компанія Сяомі вміє привернути увагу користувачів чудовими характеристиками та низькою вартістю. Але як справи з Redmi Note 12 Pro у реальному використанні? Дізнаємося прямо зараз.
Комплектація
Перший пункт, з якого завжди починаємо – комплект постачання. Тут нічого нового та особливого. Redmi Note 12 Pro приходить у такій же упаковці, як і його «старший брат» – біла коробка із золотистими написами. Просто, мінімалістично та зі смаком.
Комплектний чохол пластиковий, якість непогана, але згодом він точно пожовкне. Якщо одягнути чохол, блок камер не торкатиметься столу або іншої поверхні, на яку ви покладете смартфон.
Також пенал ретельно захищає мобільний пристрій по краях завдяки широким бортам. Це, безперечно, плюс. Ну і, звичайно, захисна плівка вже є на екрані Redmi Note 12 Pro. На цьому з комплектацією закінчуємо та переходимо до дизайну сьогоднішнього героя.
Зовнішній вигляд та матеріали корпусу
Напевно, ви пам'ятаєте, які претензії у нас виникли до дизайну Redmi Note 12 Pro+. Цей апарат через величезну товщину не можна було назвати стильним. Тішить, що виробники переробили дизайн у молодшій моделі.
Redmi Note 12 Pro має розміри 162.9 x 76 x 7.9 мм при масі 187 грамів, тоді як у версії Plus – це 162.9 х 76 х 9 мм із вагою 208.4 р. На папері різниця зовсім невелика, але насправді вона помітна. Редмі Ноут 12 Про легший і тонший у порівнянні зі старшим братом.
Звертаємо вашу увагу, що грані Redmi Note 12 Pro не закруглені, а прямокутні. Через це смартфон виглядає незграбним і не дуже зручно лежить у руці. Саме такий форм-фактор зустрічається в останніх Айфонах.
Задня панель Redmi Note 12 Pro скляна, і це круто, оскільки в даному ціновому сегменті всі інші бренди випускають лише пластикові моделі. А ось грані у новинки пластикові, а не алюмінієві, як це було у версії Plus.
Блок основної камери акуратний, не впадає у вічі і сильно не випирає. Все мінімалістично та по-дорослому. Рамки дуже тонкі, модуль передньої камери крихітний. Робоча область складає 86.8% від усієї передньої панелі телефону.
На ринку представлено чотири колірні рішення: білий, чорний, синій та світло-фіолетовий з градієнтом. Всі кольори виглядають добре, але найбільш виграшні – це білий та фіолетовий.
Окремо хочеться відзначити наявність ІЧ-порту та аудіоджека. Сканер відбитків пальців розміщений на кнопці живлення на правій грані. Спрацьовує досить спритно та точно.
Картка пам'яті, на жаль, не підтримується. Можна встановити тільки дві SIM-картки.
Висновок з дизайну Redmi Note 12 Pro наступний: смартфон виглядає стильно і дорого, забарвлення відмінні, товщина невелика, матеріал корпусу преміальний. На вигляд не скажеш, що апарат коштує всього 250 доларів.
Додамо сюди ще невеликий захист від вологи та пилу за стандартом IP53. Якщо шукаєте бюджетний телефон з привабливим дизайном, Redmi Note 12 Pro точно припаде до смаку.
Якість екрану та ШІМ
З дисплеєм у Redmi Note 12 Pro теж все чудово. OLED-матриця з роздільною здатністю 1080х2400 пікселів забезпечує якісну передачу зображення. Пікової яскравості в 900 нит більш ніж достатньо. Екран із частотою оновлення 120 Гц працює плавно, жодних підривів та глюків.
Повноцінного режиму Always on Display знову немає. Виробник додав лише урізану 10-секундну версію, користі від якої дуже мало. Шкода, що Сяомі так заощаджують на цій функції. При цьому нормального AOD немає навіть у Redmi Note 12 Pro+, а він уже вважається молодшим флагманом.
Рівень ШІМу низький і не перевищує 20%. Нижче ви можете ознайомитись з результатами, які ми отримали при вимірах широтно-імпульсної модуляції. Як завжди, у лівому стовпці відсоток яскравості, у правому – ШІМ.
- 100% – 19%;
- 75% – 19%;
- 50% – 19%;
- 35% – 19%;
- 25% – 19%;
- 15% – 5%;
- 0% – 16%.
Нагадаємо, що дискомфорт може з'являтися, якщо ШІМ перевищує 20%. Оскільки максимальне вимірювання у нас – це 19%, навіть люди з суперчутливими очима не відчують згубного впливу від мерехтіння екрану.
Загалом, дисплей Redmi Note 12 Pro такий самий крутий, як і у старшій моделі. Немає жодних відмінностей від Plus-версії. З цим розібралися, далі перейдемо до заліза.
Процесор, продуктивність в іграх та пам'ять
"Серцем" Redmi Note 12 Pro є 6-нанометровий MediaTek Dimensity 1080 з графічним прискорювачем Mali-G68 MC4. Такий самий чіп встановлений у Редмі Ноут 12 Про+. Швидше за все, ви вже ознайомлені з цим процесором і знаєте, що це одне із найкращих середньорівневих рішень. Особливо враховуючи, що такий продуктивний чіп стоїть у бюджетнику.
Dimensity 1080 без проблем тягне усі вимогливі іграшки. Наприклад, у Genshin Impact та Shadowgun Legends можна спокійно розраховувати на 40FPS. При цьому нагрівання корпусу помірне, та й рівень тротлінгу в нормі. З графікою ви можете ознайомитись нижче.
Модифікації пам'яті такі: 6/128, 8/128 та 8/256 ГБ. Як завжди, рекомендуємо вибирати варіант на 256 ГБ – для бюджетного смартфона це золота середина. Але і 128 гігабайтів вам повинно вистачити, якщо сильно не захоплюватися фото- та відеозйомкою. 6 ГБ оперативної пам'яті зараз теж достатньо, але з урахуванням на майбутнє краще взяти версію з 8 гігабайтами.
Стабільність роботи та прошивка
На борту Redmi Note 12 Pro встановлена операційна система Android 12 із фірмовою оболонкою MIUI 13 . Впевнені, перше питання, яке ви хочете поставити – як стабільно працює прошивка. Можете не хвилюватися, у цьому плані все чудово. Компанія Сяомі нарешті почала випускати нормальні зборки, які не глючать, не вилітають і поводяться цілком пристойно.
Інтерфейс із частотою оновлення 120 Гц літає, мікрофризи відсутні. У плані стабільності та швидкодії ситуація не гірша, ніж у дорожчих пристроях.
Але не поспішайте радіти. На превеликий жаль, придбати поки що можна тільки китайську версію Redmi Note 12 Pro. Глобалка очікується на початку наступного року.
Якщо готові користуватися китайською прошивкою – сміливо купуйте Редмі Ноут 12 Про. Але врахуйте, що весь інтерфейс буде англійською мовою, а Google-сервіси доведеться встановлювати самостійно. Ще неприємний момент – підтримуються лише певні частоти зв'язку. Докладніше про частотні діапазони (бенди) читайте в окремій статті .
Камери та запис відео
Переходимо до камери. Це один із найцікавіших параметрів у новій дванадцятій серії Редміків. Версія Pro Plus отримала 200-мегапіксельну камеру, і виробник зробив на цьому шалений хайп. У минулому огляді ми ретельно протестували даний сенсор і розповіли, чи він насправді такий гарний.
Redmi Note 12 Pro оснащений 50-мегапіксельною камерою із датчиком від Sony. На папері це значно гірше, ніж у версії Plus. Але саме такий сенсор на 50 Мп встановлений в OnePlus 9RT , а знімає цей телефон шикарно, і в деяких моментах навіть перемагає Редмі Ноут 12 Про +.
Для порівняння ми взяли три моделі: Redmi Note 12 Pro, Note 12 Pro Plus та OnePlus 9RT. Зі зйомкою під час денного освітлення всі телефони справляються відмінно. Деталізацію найкраще витягує Pro+, але це помітно тільки при сильному збільшенні фото.
У нічний час доби визначити фаворита легко – це OnePlus 9RT. Смартфон правильно працює з джерелами світла, забезпечує хорошу деталізацію та мінімум шумів. На другому місці Redmi Note 12 Pro Plus і вже на третьому – звичайна Pro-версія.
Якщо ж умови зйомки не такі складні, всі три смартфони показують чудові результати. Не можна сказати, що Редмі Ноут 12 Про пасе задніх і сильно відстає від старшого брата. Повірте, що у повсякденному використанні ви не помітите особливої різниці. Так чи є сенс переплачувати за 200-мегапіксельну камеру, якщо і 50-мегапіксельний сенсор чудово справляється?
Ультраширокий об'єктив роздільною здатністю 8 Мп Redmi Note 12 Pro робить цілком непогані знімки. Різниці із Pro-версією взагалі немає. OnePlus 9RT справляється трохи краще, але, знову ж таки, для цього потрібно придивлятися.
Запис відео на Redmi Note 12 Pro здійснюється в максимальній якості 4K @ 30fps. При такій роздільній здатності працює тільки оптична стабілізація, тому тряска на відео буде помітна. В іншому ж якість відео гідна, нічим не гірша, ніж у старшій версії.
Знімки на фронтальну камеру непогані, але є змащеність. OnePlus 9RT робить більш деталізовані селфі. В цілому ж якість нормальна. Це стосується й відео на фронталку.
Висновки такі: як для бюджетного смартфона Redmi Note 12 Pro фотографує чудово. Так, це не рівень OnePlus 9RT, але для своєї цінової категорії результати чудові. Також немає ніякого сенсу купувати Note 12 Pro+ лише через 200-мегапіксельну камеру. Різниця з молодшим братом несуттєва.
Комунікації
У плані комунікаційних технологій нас найбільше цікавить якість звуку, вібромотор та робота датчика наближення . Стереодинаміки круті, звук гучний та чіткий. Вібромотор теж відмінний, із приємним чітким відгуком.
А ось датчик наближення поводиться погано. Ситуація така сама, як у Redmi Note 12 Pro+ та деяких інших смартфонах Xiaomi. Якщо тримати смартфон вертикально біля вуха – датчик спрацьовує. Але варто трохи змінити положення телефону, і екран перестає вимикатися. Так, на це можна заплющити очі, але в пристроях від інших брендів таких проблем немає.
Акумулятор та швидка зарядка
З автономністю у смартфонів Сяомі завжди все гаразд, і Redmi Note 12 Pro не став винятком. Батарея ємністю 5000 мАг у парі з енергоефективним екраном та процесором забезпечує до двох днів автономної роботи. Якщо прямо активно користуватися смартфоном, то зарядитися доведеться вже наступного дня.
Швидке заряджання потужністю 67 Вт повністю заряджає батарейку за 40 хвилин. У старшого брата на це йде близько 30 хвилин. Чи велика різниця? Ні. У плані автономності телефони не дуже відрізняються. Тому, знову ж таки, немає сенсу переплачувати за версію Plus.
Ціна
Давайте подивимося, за скільки можна придбати китайську версію Redmi Note 12 Pro на Aliexpress. Базова версія на 6/128 ГБ продається за ціною від 245 доларів. Вартість максимальної версії на 8/256 ГБ – від 287 доларів.
Це дуже смачна ціна за такий офігенний смартфон. Так, Redmi Note 12 Pro – це не повноцінний молодший флагман, але модель дуже близька до цього рівня. Як ми вже говорили, поки що телефон представлений тільки для китайського ринку. Глобальна версія має вийти на початку наступного року, і, цілком очікувано, що коштуватиме вона буде суттєво дорожче.
Підсумки
Redmi Note 12 Pro – це розкішний бюджетник. У цьому смартфоні чудово все, починаючи з дизайну і до автономності. Приємні матеріали корпусу, якісний дисплей, потужний процесор, чудова камера - чого ще можна хотіти від доступного смартфона? Xiaomi вкотре довели, що вміють робити ТОП за невеликі кошти. У порівнянні з минулою моделлю Redmi Note 11 Pro видно явний прогрес, і це тішить.
Але проблема в наступному: зараз ви можете придбати тільки апарат з китайською прошивкою. Міжнародну версію доведеться чекати щонайменше до січня-лютого 2023 року, ціна на неї буде вищою, та й деякі характеристики можуть змінитися.
Якщо знаєте, як працювати з китайськими прошивками і для вас це не є проблемою – сміливо купуйте Redmi Note 12 Pro. Якщо раніше ніколи не стикалися з китайськими версіями і не хочете морочитися, краще почекати глобалку. Також варто звернути увагу прямого конкурента Redmi Note 12 Pro – Realme 10 Pro.
Загалом, поки що купувати новинку недоцільно через китайську прошивку. Дочекайтеся, коли вийде глобалка, і якщо ціна сильно не підскочить порівняно з China Version, це буде чудове придбання.
Плюси:
- гарний дизайн;
- цікаві кольори;
- скляна задня панель корпусу;
- захист IP53;
- наявність ІЧ-порту та аудіоджека;
- якісний AMOLED-екран;
- низький рівень ШІМу;
- частота оновлення 120 Гц та пікова яскравість 900 нит;
- продуктивний процесор MediaTek Dimensity 1080;
- багато варіантів пам'яті;
- чудова основна камера;
- чіткий вібромотор та стереозвук;
- довгий час автономної роботи;
- 67-ватна швидка зарядка;
- низька ціна.
Мінуси:
- пластикові грані корпусу;
- незручний форм-фактор;
- середня фронтальна камера;
- погана робота датчика наближення;
- китайська прошивка.
Обов'язково перегляньте наш відеоогляд і напишіть у коментарях, який смартфон сподобався вам більше – Redmi Note 12 Pro або Pro Plus. До зустрічі!
Если сравнивать OLED и AMOLED, отличий между ними нет. Символы «AM» означает наличие активной подсветки, которая присутствует в экрана обоих типов. Поэтому OLED и AMOLED обозначают один и тот же вариант дисплея.
Активная матрица на органических светодиодах (Active Matrix Organic Light-Emitting Diode, AMOLED) — технология создания дисплеев для мобильных устройств, компьютерных мониторов и телевизоров, созданная конгломератом Samsung.
Так что AMOLED - это просто запатентованный компанией Samsung старый добрый OLED ))