Xiaomi 12T - ідеальний молодший флагман?

22.11.2022 40975 9

Привіт, друзі! У жовтні бренд Xiaomi вирішив поповнити лінійку молодших флагманів та випустив модель Xiaomi 12T. Нагадаємо, що телефони з приставкою T відносяться до передфлагманського рівня та повинні пропонувати круті характеристики за доступною ціною. Під перший критерій Сяомі 12Т потрапляє без проблем, а до вартості смартфона є питання, але про це пізніше. А зараз погнали знайомитись з новинкою!

ОГЛЯД xIAOMI 12T — ІДЕАЛЬНИЙ МОЛОДШИЙ ФЛАГМАН?

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, габарити та матеріали

Дисплей

Продуктивність та пам'ять

ОС та стабільність роботи

Основна та фронтальна камера

Звук, комунікації та датчик наближення

Акумулятор, час автономної роботи та датчик наближення

Ціна

Висновки

Відео огляд

 

Технічні характеристики

Діагональ екрану:

6,67″

Матриця:

AMOLED

Роздільна здатність дисплея:

1220x2712 пікселів (1,5K)

Додаткові параметри дисплея:

Частота оновлення – 120 Гц, стандартна яскравість – 500 ніт, пікова яскравість – 900 ніт, підтримка режиму HDR10+, розпізнавання 68 мільярдів кольорів

Захист:

Загартоване скло Corning Gorilla Glass 5

Габарити:

163,1 x 75,9 x 8,6 мм при вазі 202 грн.

Матеріали корпусу:

Пластиковий каркас, скляна задня панель

Забарвлення:

Silver (сріблястий), Black (чорний), Blue (світло-блакитний)

Процесор:

Восьмиядерний MediaTek Dimensity 8100-Ultra, виконаний за 5-нанометровим техпроцесом

Графічний прискорювач:

Mali-G610 MC6

Ядра:

Чотири ядра Cortex-A78 з максимальною тактовою частотою 2.85 ГГц та чотири Cortex-A55 з частотою 2.0 ГГц

Варіанти пам'яті:

8/128 ГБ, 8/256 ГБ

Операційна система:

MIUI 13 під керуванням Android 12

Основна камера:

Головний об'єктив: роздільна здатність 108 Мп, діафрагма f/1.7, розмір матриці 1/1.67", розмір пікселя 0.64µm + PDAF (фазовий автофокус) та OIS (оптична стабілізація зображення)

Ультраширокий об'єктив: роздільна здатність 8 Мп, діафрагма f/2.2, кут огляду 120˚, розмір матриці 1/4", розмір пікселя 1.12µm

Макрооб'єктив : роздільна здатність 2 Мп, діафрагма f/2.4

 

Запис відео в максимальній якості 4K @ 30fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 20 Мп, діафрагма f/2.2, розмір матриці 1/3.47", розмір пікселя 0.8µm

Звук:

Стереодинаміки

Комунікаційні технології:

Wi-Fi 6, NFC, Bluetooth 5.3, A-GPS, одна супутникова служба ГЛОНАСС та NavIC, три BDS та по дві служби Galileo та QZSS

Акумулятор:

5000 мАг

Швидка зарядка:

Дротова, 120 Вт (заряд до 100% за 20 хвилин)

Ціна:

В Україні: 8/128 ГБ – 17999 грн; 8/256 ГБ – 19999 грн.

На AliExpress : 8/128 ГБ – від $419 до $500

Ну що, друзі, характеристики вражають. Все по-дорослому: крута роздільна здатність екрану, потужний процесор, 108-мегапіксельна камера, зарядка на 120 Вт. Так, немає флагманських фішок, таких як бездротова зарядка , алюмінієвий або скляний корпус, вологозахист. Але це вже другорядні плюшки, які потрібні не всім.

 

Якщо дивитися лише за характеристиками, Xiaomi 12T можна спокійно назвати топовим субфлагманом. Заінтриговані? Тоді поїхали далі.

 

Комплектація

Починаємо з комплекту поставки. І, як завжди, нічого нового та цікавого в ньому немає. Xiaomi 12T поставляється у білій мінімалістичній коробці, по центру розміщена велика цифра 12, а внизу повна назва моделі. У правому верхньому кутку знаходиться логотип Mi, незважаючи на те, що компанія відмовилася від даної приставки в назвах своєї продукції.

Після відкриття упаковки нас зустрічає пенал із силіконовим чохлом, скріпкою для відкриття SIM-лотка та документацією. Чохол прозорий, якість посередня, тому в непридатність він прийде вже за кілька місяців.

Також бачимо USB-кабель та блок живлення величезних розмірів. Адаптер реально великий і важкий, одразу помітно, що він на 120 Вт. Більше у коробці нічого немає. Окремо хочеться відзначити відсутність неприємного запаху, який зазвичай трапляється в упаковках від китайських пристроїв.

Ще цікавий момент: у комплекті постачання мінімум пластику, більша частина елементів виконана з паперу. Так-так, Xiaomi теж впевнено йде шляхом турботи про екологію. На цьому з комплектацією закінчуємо та рухаємося до наступних параметрів.

 

Дизайн, габарити та матеріали

Корпус Xiaomi 12T виконаний зі скла з матовим напиленням, а ось грані пластикові. Габарити складають 163.1 x 75.9 x 8.6 мм при масі 202 р. Якщо порівнювати з попередньою моделлю Xiaomi 11T, то 12T трохи товщі, але за висотою та шириною менше. Різниця несуттєва, але все ж таки вона помітна.

Товщина смартфона збільшилася через 120-ватну зарядку. Звичайно, в руці зручніше лежать тонкі телефони, та й вони виглядають преміально, але доведеться вибирати між потужною зарядкою і тонким корпусом.

Рамки досить тонкі, крихітний виріз під передню камеру розміщений по центру. Блок основної камери з дизайну кардинально відрізняється від 11T і, якщо чесно, новий варіант виглядає дорожче та привабливіше.

 

Є інфрачервоний порт , аудіоджек відсутній. Завезли стереодинаміки, але без напису Harman Kardon. SIM-лоток може вмістити дві сімки, але карту пам'яті поставити не можна.

Xiaomi 12T пропонується в чорному, світло-сірому та світло-блакитному кольорах. Перше забарвлення більше сподобається чоловікам, два інші – жінкам. На скляній задній панелі з матовим напиленням практично не залишається слідів від пальців, але все ж таки рекомендуємо використовувати чохол.

 

Виробник заявляє про наявність вологозахисту IP53, але такий ступінь водонепроникності захистить лише від легких бризок. Використовувати телефон під дощем не рекомендується.

Сканер відбитків пальців Xiaomi 12T розташований під екраном. Спрацьовує миттєво, без затримок та зависань. У цьому плані до китайців жодних претензій. Нагадаємо, що у попередній моделі 11T дактилоскопічний датчик знаходився на бічній панелі. Це не так зручно, як підекранний детектор.

Якщо говорити узагальнено, у дизайні Xiaomi 12T немає нічого особливого та видатного. Це добротний молодший флагман із якісною збіркою та приємними матеріалами. Звісно, хотілося б алюмінієвий каркас, але скажемо дякую, що хоч задня панель скляна, а не пластикова.

 

Дисплей

Якість екрану – це одна з головних переваг Xiaomi 12T. Роздільна здатність дисплея становить 1220x2712 пікселів, тобто, 1.5K. Цілком очікувано, що такий дозвіл буде використовуватись у багатьох новинках від Xiaomi. Екран за такої роздільної здатності стає енергоефективним і не так пожирає заряд акумулятора, як 2K. При цьому зображення чіткіші в порівнянні з Full HD+ і немає навіть натяку на зернистість.

Матриця AMOLED, і вона реально хороша – з правильною передачею кольору, гарною насиченістю, контрастністю і яскравістю. Пікова яскравість досягає 900 нит, чого буде достатньо навіть у сонячну погоду.

Частота оновлення складає 120 Гц. У налаштуваннях можна вибрати адаптивний варіант, коли система самостійно перемикатиметься між 30, 60 і 120 Герцями залежно від виконуваних сценаріїв і завдань. Також можна встановити за замовчуванням 120 Гц, якщо хочете пізнати всю красу плавної роботи інтерфейсу, або для економії заряду вибрати 60 Гц. Важливий момент: 90 Герц відсутні у налаштуваннях. Пропонуємо ознайомитися з нашою статтею на тему, як виставити 90 Гц на смартфоні Xiaomi .

Діагональ екрану Xiaomi 12T – 6,67 дюймів. Це вже звична для всіх діагональ смартфонів, що випускаються протягом кількох останніх років. Про компактні мобільні пристрої доведеться забути.

 

Наступна приємна деталь у Xiaomi 12T – низький рівень ШІМу . Виробник реально постарався і приділив цьому моменту достатньо уваги. Нижче ви можете ознайомитися з параметрами яскравості та широтно-імпульсної модуляції.

  • 100% - 19%;
  • 75% - 19%;
  • 50% - 19%;
  • 35% - 19%;
  • 25% - 19%;
  • 15% - 5%;
  • 0% - 10%.

 

Як бачимо, показники ШІМу не перевищують 20%, а значить, навіть при зниженій яскравості екрана очі не втомлюватимуться і болітимуть. Тому з приводу AMOLED-матриці можна не хвилюватися.

 

Продуктивність та пам'ять

Переходимо до начинки Xiaomi 12T, і тут нас зустрічає топовий процесор MediaTek Dimensity 8100-Ultra з графічним прискорювачем Mali-G610 MC6. Залізо реально круте та флагманське, але набагато важливіше, як його оптимізували під важкі ігри та інші ресурсомісткі завдання. Потужний процесор зовсім не означає хорошу продуктивність в іграх. Головними проблемами стають перегрів та тротлінг. На щастя, ці неприємні явища не торкнулися Xiaomi 12T.

Телефон був протестований у популярній грі Genshin Impact на ультрависоких налаштуваннях. Це дуже вимоглива іграшка, але на Сяомі 12Т вона йде чудово. За півгодини гри середня частота кадрів склала 57.9 FPS, а корпус телефону нагрівся лише до 47.5-48°C.

У тротлінг тесті просадок практично немає, отримуємо красиву зелену лінію. У результаті можемо сміливо рекомендувати Xiaomi 12T як ігровий смартфон. Деякі моделі у цьому ж ціновому сегменті видають найгірші результати.

У плані пам'яті теж усе нормально. Обсяг ОЗП становить 8 ГБ, постійне сховище йде на 128 чи 256 ГБ. Використовується сучасний стандарт пам'яті UFS 3.1. Оскільки SD-карта не підтримується, радимо одразу придбати модифікацію на 256 ГБ.

 

ОС та стабільність роботи

Наступний важливий момент – операційна система та стабільність роботи інтерфейсу. З заводу встановлена прошивка MIUI 13 на базі Android 12. Ви здивуєтеся, якщо ми скажемо, що все працює дуже плавно, без лагів, підривів та зависань. Розробники правда постаралися та прокачали стабільність прошивки. Тож цього разу жодних претензій до MIUI немає.

Ще одна плюшка – обіцяні чотири роки підтримки від виробника. Xiaomi 12T за своєю «начинкою» та ОС залишатиметься актуальним ще 3-4 роки.

Понад те, нарешті з'явився режим Always on Display. Зазвичай Xiaomi не додає цю функцію до своїх молодших флагманів, але в Xiaomi 12T все по-дорослому. Ви можете повноцінно налаштувати AOD, вибравши тип годинника, напис і фон.

 

Основна та фронтальна камера

Xiaomi 12T отримав потрійну основну камеру із головним 108-мегапіксельним модулем. Завезли оптичну стабілізацію зображення. Є і ультраширокий об'єктив на 8 Мп. За цифрами все круто, але насправді чудес від камери не чекайте.

Ми провели порівняння з OnePlus 9RT . Денні фото при хорошому природному освітленні виходять нормальної якості, різниці з Ванпласом практично немає. На Xiaomi зображення досить яскраві та насичені, на OnePlus – більш природні з приємним перенесенням кольорів.

А ось у нічній зйомці Xiaomi 12T програє. По краях фото видно змазаність, присутні шуми, а деталізацію не назвеш гарною. Якщо не проводити порівняння з OnePlus 9RT, а просто дивитися на фотки, то вони непогані.

З ультрашироким об'єктивом така сама ситуація. Не можна сказати, що ультраширик поганий, але конкуренти все одно виграють.

Запис відео на основну камеру доступний у роздільній здатності 4K@30fps. Так, 60fps немає, що досить сумно. Але, переключившись на Full HD, ви зможете знімати із частотою кадрів 240fps. Якість відео приблизно така сама, як на 9RT, але автофокус не так добре фокусується і часто зривається. Якість запису звуку теж лише на рівні конкурентів.

 

Фронтальна 20-мегапіксельна камера Xiaomi 12T відмінна. Нічого надприродного немає, але селфі яскраві, якісні, з гарною деталізацією та широким динамічним діапазоном. Відео записуються у 1080p@30/60fps.

Підсумки такі: знімає телефон непогано, але програє практично всім смартфонам від холдингу BBK. Це далеко не найкращий варіант для фото- та відеозйомки, тому купувати Xiaomi 12T як камерофон точно не варто. За іншими параметрами модель крута, але камеру не можна назвати сильною стороною Сяомі 12Т.

 

Звук, комунікації та датчик наближення

Xiaomi 12T отримав стереодинаміки, і звучання реально гучне та якісне. Жодних претензій до динаміків немає, як і до мікрофонів. Наступний важливий момент – датчик наближення . Як ви знаєте, із цим у Сяомі завжди проблеми. Але китайці знову постаралися і прокачали цей елемент. Датчик наближення працює круто у будь-яких положеннях та під будь-яким кутом. Це реально прогрес для Xiaomi.

За комунікаціями, як завжди, нічого нового. Є Bluetooth 5.3, Wi-Fi 6, NFC, набір навігаційних технологій. Рухаємось далі.

 

Акумулятор, час автономної роботи та потужна зарядка

Ємність батареї Xiaomi 12T становить 5000 мАг. З огляду на енергоефективний екран та енергоефективний процесор можна сміливо розраховувати на півтора-два дні автономної роботи при активному використанні.

Додамо сюди ще швидку зарядку потужністю 120 Вт, яка заряджає батарею до 100% за 20 хвилин. Відповідно, до 50% телефон підживиться лише до 10 хвилин, і цього заряду вистачить на цілий день. За автономність Xiaomi 12T отримує ще один бонус.

 

Ціна

А тепер озвучимо, мабуть, найнеприємніший бік Xiaomi 12T – його ціну. Ми звикли, що бренд Сяомі – це завжди бюджетно, а в більшості випадків – взагалі ТОП за свої кошти. Але ці визначення не стосується сьогоднішньої новинки. Ціну на 12T реально загнули. Зараз, на старті продажів, цей смартфон не можна назвати доступним. Офіційний прайс виглядає так:

 

В Україні:

  • 8/128 ГБ – від 17999 грн;
  • 8/256 ГБ – від 19999 грн.

 

На Aliexpress :

  • 8/128 ГБ – від $419 до $500.

 

Ми звикли, що цінник на молодші флагмани не перевищує 300-350 доларів. Саме таку вартість розраховують користувачі, підбираючи собі субфлагман від китайського бренду. У випадку з Xiaomi 12T фанатів компанії чекає розчарування.

 

Висновки

Xiaomi 12T має якісний AMOLED-екран з низьким рівнем ШІМу, продуктивний процесор, стабільну оболонку, гарну автономність із підтримкою супершвидкої зарядки.

 

Здавалося б, що ще треба молодшому флагману? Бездротову зарядку і захист від вологи і пилу ми не беремо до уваги, а ось камери правда підкачали. Чи це так трагічно? Ні, оскільки Xiaomi 12T знімає нормально, для повсякденного використання цього буде достатньо, але, знову ж таки, конкуренти можуть похвалитися крутішими результатами.

На даний момент головна проблема Сяомі 12Т полягає саме у ціні. Немає сенсу купувати цю модель на старті продажу. Через 5-6 місяців вартість апарату значно знизиться, і тоді це реально буде ТОП за свої гроші. Зараз на технологічному ринку багато інших вигідних пропозицій, наприклад, той же OnePlus 9RT вартістю від 320-340 доларів.

 

Плюси:

  • якісний екран з високою роздільною здатністю;
  • повноцінний Always on Display;
  • низький рівень ШІМу;
  • частота поновлення дисплея 120 Гц;
  • підекранний сканер відбитків пальців;
  • скляний корпус;
  • відмінна продуктивність у іграх;
  • гучний та якісний стереозвук;
  • стабільна MIUI та плавний інтерфейс;
  • чудова фронтальна камера;
  • обіцяні чотири роки підтримки від виробника;
  • коректна робота датчика наближення;
  • наявність ІЧ-порту;
  • півтора-два дні автономної роботи;
  • швидка 120-ватна зарядка.

 

Мінуси:

  • пластикові грані корпусу;
  • не підтримується карта пам'яті та аудіоджек;
  • слабка основна камера;
  • немає запису відео в 4K @ 60fps;
  • висока вартість.

 

Пишіть у коментарі, чи сподобався вам Xiaomi 12T, і не забудьте подивитися наш відеоогляд. До зустрічі!

 

Відео огляд


Автор: Алина Никитина Дата публікації: 22.11.2022
Коментарі
Всього коментарів: 9
 
Николай
0
Какой лучше xiomi 12T или Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ ?
20.09.2023 09:43
Відповісти
Оля
0
Ты шо на Ютубе нудный , шо тут. Лицо увидела , дурно стало. А шоже тогда он столько стоит? Снимает так себе . Видела фото редми 12 про 5г , отличные . Так нахрена переплачивать в 2 раза ? Пиши тогда 12т снимает хреново купите 10 т , если найдете . Я ещё на рн8п сижу и походу буду долго сидеть , пока не будет денег на на Самсунг с 22 .
20.06.2023 13:06
Відповісти
Rex
0
Датчик наближення: невиявлений
26.05.2023 18:55
Відповісти
Rex
0
Одним із головних критеріїв вибору нового телефона була автономність, повірив огляду на andro, розчарований придбанням :(
29.04.2023 07:01
Відповісти
Rex
0
Нажаль, така опція як автономність у даного гаджета - відсутня :(
29.04.2023 06:30
Відповісти
Юзер
-1
Ціна на старті продаж була більш цікавою(
06.02.2023 14:48
Відповісти
Юрій
0
Реально батарея триває день 7-23 (без ігор, 1-2год ютуб, месенджери) при посередній активності. При такій швидкості зарядки цілком влаштовує, хоча сподівався на довше.
Користуюсь 3 дні.
09.12.2022 16:56
Відповісти
Костя
3
Когда будет тест автономности 12т и 12т про ?
24.11.2022 21:30
Відповісти
Андрей
0
Последний комментарий
22.11.2022 10:57
Відповісти

Останні ролики на YouTube