Огляд OnePlus Nord 2: характеристики та розміри

17.08.2021 33876 2

Характеристики

Комплектація

Зовнішній вигляд

Дисплей

Продуктивність

Пам'ять

Програмне забезпечення

Камера

Комунікаційні технології

Батарея

Ціна

Підсумки

Відео огляд

Смартфони від китайських компаній продовжують наповнювати технологічний ринок. Відповідно, ми продовжуємо робити огляди на найцікавіші новинки, які заслуговують на вашу увагу. Сьогоднішню статтю буде присвячено смартфону OnePlus Nord 2 5G. Компанія позиціонує цю модель як ідеальний середньобюджетний телефон, або молодший флагман. Чи це так – давайте розбиратися.


Основні характеристики

За традицією ми спочатку розглядаємо перелік основних характеристик. Це дозволить вам скласти первісну думку про смартфон. Можливо, мобільний пристрій відразу стане претендентом на покупку.

Екран: 6,43 ″, Fluid AMOLED, 2400х1080 пікселів , оновлення з частотою 90 Гц.
Процесор: 6-нанометровий MediaTek Dimensity 1200 5G, графічний прискорювач Mali-G77 MC9.
Пам'ять: 8/12 Гб ОЗУ (LPDDR4X) та 128/256 Гб ПЗУ (UFS 3.1)
Основна камера: 50 Мп (апертура f/1.9), ширококутний сенсор на 8 Мп (апертура f/2.3, кут огляду 119˚) та монохромний модуль на 2 Мп (апертура f/2.4).
Фронтальна камера: 32 Мп (апертура f/2.5).
Комунікації: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, Bluetooth 5.2, NFC, GPS.
Програмне забезпечення: Android 11 + OxygenOS 11.3.
Батарея: 4500 мАг, швидка зарядка на 65 Ватт.
Кольори: Gray Sierra (сірий), Blue Haze (світло-блакитний), Green Wood (колір хакі).
Вартість: Близько $425 (8/128 Гб) та $523 Гб (12/256 Гб).

Комплектація

OnePlus Nord 2 приходить у стильній чорній коробці із щільного картону. На лицьовій частині великими літерами написано назву лінійки. Якщо зняти верхню частину упаковки, побачите блакитну картонну вставку. Це трохи розбавляє строгий стиль та додає фарб.


Усередині нас зустрічає сам смартфон, обернутий на захисну плівку. І, звичайно ж, приємні доповнення, такі як прозорий силіконовий чохол, блок живлення на 65 Ватт та червоний USB-кабель. Погодьтеся, що дроти червоного кольору в смартфонах зустрічаються досить рідко, так що це маленька риса OnePlus. Вся необхідна документація теж є, але на ній не будемо зупинятися і відразу перейдемо до дизайну телефону.

Зовнішній вигляд та габарити

Дизайн телефону дуже мінімальний і витончений. Тут ви не знайдете величезних логотипів, якими часто грішать смартфони від Poco. Посередині корпусу Nord 2 розташовується невеликий та практично непомітний логотип OnePlus. У верхньому лівому куті екрана розміщено крихітний отвір для фронтальної камери. Воно не так впадає в око, як би знаходилося по центру дисплея. Рамки тонкі, адже робоча область становить 85,8%. Блок із основною камерою також виконаний дуже акуратно. Коротше, естетам та перфекціоністам точно сподобається зовнішній вигляд новинки.


А що за габаритами? Розміри телефону становлять 158.9 х 73.2 х 8.3 мм при вазі 189 грам. Цілком нормально і не громіздко за сучасними мірками.

Задня частина зроблена з загартованого скла Corning Gorilla Glass 5, і це дуже радує. Скляний корпус приємно відчувається в руках і не збирає слідів пальців, як це робить глянсовий пластик. А ось бічні грані вже є пластиковими, що видає середню цінову категорію пристрою. На вибір надається три колірні рішення: Gray Sierra (сірий), Blue Haze (світло-блакитний) та Green Wood (хакі).

Читайте також: Обійшлися без сюрпризів: компанія показала OnePlus Nord 2

Смартфон добре зібраний: ніяких скрипів і помітних люфтів. На правому торці знаходиться кнопка живлення та перемикач режимів – стандартний, вібро та беззвучний. Це зручно, але більшість користувачів все ж таки за звичкою включатимуть потрібний режим у самому телефоні. Ліва грань відведена під гойдалку гучності. Нижній торець займають роз'єм Type-C, слот для двох СІМ-карт, динамік та отвір для мікрофона.

Як ви вже напевно здогадалися, порт для навушників не передбачено, як і місця для SD-карти. Це сумно, адже використовувати дротяні навушники та розширювати пам'ять не вдасться. Доведеться задовольнятися бездротовою гарнітурою та модифікацією на 256 Гб.




Дисплей

До екрану жодних претензій немає. Nord 2 встановлена матриця AMOLED з приставкою Fluid. Це унікальні матриці, що випускаються компанією OnePlus, але насправді вони нічим не відрізняються від звичайних або суперамоледів. Максимальна частота оновлення – 90Hz. У налаштуваннях можна вибрати 60 Гц, якщо хочете збільшити час автономної роботи. Розмір дисплея становить 6,43 дюйми. Зрозуміло, на звання компактного телефону OnePlus Nord 2 не претендує, але зараз виробники випускають девайси із ще більшою діагоналлю.


Роздільна здатність екрана – 2400 на 1080 пікселів, тобто Full HD+. Співвідношення сторін складає 20:9, щільність пікселів – 409 PPI, максимальна яскравість – 700 люкс. Відразу скажемо, що екран дуже барвистий і яскравий. Проблем не буде навіть при використанні сонячної погоди. Всі кольори передаються максимально точно і глибоко – дякую АМОЛЕД-екрану. Сенсор чуйний і спрацьовує блискавично, особливо помітно на частоті 90 Гц.


Ванплас Норд 2 може похвалитися повноцінним режимом Always on Display, тому вам не доведеться мучитися з включенням додаткових функцій (так, привіт, Редмі Ноут 10 ).

Сканер відбитків пальців ховається під екраном. Достатньо прикласти палець до нижньої частини дисплея, і телефон буде розблоковано. Сканер спрацьовує блискавично, але руки мають бути чистими та сухими. Комусь більше подобається датчик, вбудований у кнопку живлення, але такий варіант зазвичай реалізується у середньорівневих пристроях, а тут молодший флагман. Погодьтеся, що підекранний сканер виглядає топовішим і крутішим.

А що ж із захистом від ШІМу, запитаєте ви? Однозначної відповіді немає, оскільки компанія нічого не говорила про функцію DC Dimming. Сміємо припустити, що її нема. Це дуже сумно. Людям із чутливими очима не можна використовувати телефон на зниженій яскравості. Якщо хочете докладніше дізнатися про ШІМ – ласкаво просимо до окремої статті .



Продуктивність

Приступаємо до "начинки" телефону. У Норд 2 встановлений потужний 6-нанометровий процесор MediaTek Dimensity 1200 5G з 8 ядрами: одне продуктивне ядро Cortex-A78 (3.0 Ггц), три середніх Cortex-A78 (2.8 Ггц) і чотири енергоефективних Cortex-A55 (2). Це флагманське рішення від MediaTek, тому до продуктивності жодних питань. Графічний прискорювач теж заслуговує на повагу - це Mali-G77 MC9, що справляється з усіма вимогливими іграшками на високих і ультра налаштуваннях.


У AnTuTu телефон набирає приблизно 625 тисяч балів, у GeekBench – 3197 балів. Безумовно, це гідні показники, але на цифрах телефон програє Realme GT NEO, який працює на такому ж процесорі, але в АнТуТу набирає цілих 700 тисяч балів.

Є припущення, що OnePlus видає занижені показники в синтетичних тестах через оптимізацію щодо нагрівання. Насправді ж особливої різниці ви не помітите: Nord 2 без проблем тягне PUBG MOBILE, Call of Duty, Shadowgun Legends та інші потужні ігри на максимальних налаштуваннях. Тротлінг є, але в межах розумного. Звичайно, під час тривалих ігор смартфон нагрівається, але під час повсякденного використання задня кришка залишається прохолодною.

Пам'ять

Покупцям пропонується дві версії: на 8/128 Гб та 12/256 Гб. Це топові моделі: 12 гігабайт оперативної пам'яті вистачить з головою, 8 Гб теж буде достатньо, навіть якщо ви затятий користувач. З постійним сховищем все не так однозначно, адже картка пам'яті не передбачена і розширити вбудоване сховище неможливо. У такому разі хотілося б бачити версію на 512 Гб, але виробник такого варіанту не реалізував. Так що якщо ви часто фотографуєте, знімаєте відео, завантажуєте багато додатків та ресурсних ігор, 128 гігабайт навіть не розглядайте – одразу беріть 256 Гб та будьте щасливі.

До типу накопичувача не причепишся, оскільки стоїть топовий стандарт UFS 3.1. Пам'ять дуже спритна, тому гарантуємо відсутність проблем зі швидкістю читання та запису даних. Стандарт оперативної пам'яті називається LPDDR4X. Це теж швидкісний варіант, але він програє флагманському типу LPDDR5.

Програмне забезпечення

На Nord 2 встановлений новий Android 11 під управлінням фірмової прошивки OxygenOS 11.3 з перспективою подальших оновлень. Ця оболонка відрізняється стабільною роботою, тому жодних проблем із функціонуванням ви не помітите. Всі налаштування працюють дуже плавно, нічого не гальмує, не кладе і не вилітає. Хотілося б так у MIUI , так?



Камери

Рухаємось у бік основної та фронтальної камери. Основна камера Nord 2 оснащена трьома модулями: головний 50-мегапіксельний сенсор Sony IMX 776 з апертурою f/1.9, ширик на 8 Мп (апертура f/2.3, кут огляду 119˚) та датчик на 2 Мп з апертурою f/2.4 (моно . Фотографії виходять дуже хорошої якості, кольори передаються природно, відмінна деталізація. Навіть при нічній зйомці можна відзначити точну передачу кольору і мінімальну кількість шумів. За якістю фото OnePlus Nord 2 не поступається таким конкурентам, як Poco F 3 та Oppo Find X 3 Pro . На жаль, Норд 2 програє Realme GT Neo .

Знімати відео на Ванплас дуже зручно завдяки оптичній стабілізації. Максимальна якість відео – 4K @ 30fps. Засмучує, що немає 8K або 4K@60fps. Фронтальна камера приємно здивувала: замість звичних 16-20 мегапікселів нас зустрічає 32 Мп. Селфі виходять чіткими та барвистими навіть при недостатньому освітленні.



Комунікаційні технології

Наразі розглянемо всі ті дрібні комунікації, яким не знайшлося місця в інших пунктах. Насамперед, модуль NFC - і, зрозуміло, він тут є, а як інакше для передфлагманського пристрою. Працює справно в будь-якій європейській країні, потрібно лише додати карти до Google Pay. Далі йде дводіапазонний Wi-Fi 6, новий Bluetooth 5.2 і повний комплект навігаційних служб (GPS, A-GPS, GLONASS, GALILEO). Як ви вже знаєте, 3.5 мм роз'єм для навушників немає. Радіо також не додали. Коротше, по портах все дуже мало: є тільки USB Type-C 2.0. До звуку жодних претензій: він гучний та чистий, адже стоять стереодинаміки.

З мобільним зв'язком у Ванпласа Норд 2 все чудово. Підтримується не лише 4G із усіма необхідними європейськими бендами, а й 5G. Толку від мережі п'ятого покоління зараз немає, але це фішка на майбутнє.



Батарея та час автономної роботи

Місткість акумулятора у Nord 2 становить 4500 мАг. Нормально, але хотілося б не менше 5000 мАг, особливо з огляду на те, що частота оновлення 90 Гц активно поглинає заряд. Тому телефоном можна буде активно користуватися цілий день, а потім відправляти на підживлення. Для двох днів автономної роботи доведеться виставити 60 Гц і скоротити за часом ресурсомісткі заняття (ігри, перегляд роликів, відеозв'язок).

Приємний момент: Ванплас Норд 2 підтримує 65-ватну швидку зарядку, яка нагодує акумулятор до 100% лише за півгодини. Бездротової зарядки немає, адже перед нами молодший, а не повноцінний флагман.



Ціна

OnePlus Nord 2 5G коштує близько 400-500 доларів. На Аліекспрес глобальну версію на 8/128 Гб можна придбати приблизно за $425. За топову модифікацію (12+256 Гб) потрібно буде заплатити вже 520 доларів. Зрозуміло, це не бюджетний смартфон, але свою ціну він більш ніж виправдовує.

Підсумки

Чи варто купувати OnePlus Nord 2 5G - однозначно так. Це крутий девайс, залізо якого залишатиметься актуальним та потужним ще мінімум 4 роки. Камери фотографують класно, екран якісний, прошивка оптимізована. Для більшості користувачів можливостей Ванпласа Норд 2 цілком достатньо. Якщо не хочете переплачувати за дорогий флагман, придивіться до новинки, що оглядається.

Плюси:

  • AMOLED -екран з роздільною здатністю Full HD+.
  • Топовий процесор від MediaTek
  • Швидкісна постійна та оперативна пам'ять.
  • Швидка зарядка на 65 Ватт.
  • Стабільне ПЗ.
  • Крута 32-мегапіксельна фронталка.
  • Стереодинаміки.
  • 12 Гб оперативної пам'яті.

Мінуси :

  • Екран не підтримує частоту оновлення 120 Гц.
  • Заряду акумулятора вистачає лише на день.
  • Немає порту для навушників та слота для SD-карти.
  • Максимальна модифікація коштує дорого.

Ось ми і провели огляд гучної новинки. Як завжди, чекаємо на вашу думку про смартфон в коментарях!

Відео огляд

Автор: Алина Никитина Дата публікації: 17.08.2021
Коментарі
Всього коментарів: 2
 
Иван
0
Ну про заряд аккумулятора я бы возразил. Естественно если ты смартфоном 24/7 активно пользуешься, то заряжать его надо будет каждый день. И так абсолютно со всеми смартфонами, а не только с этим
05.02.2023 01:11
Відповісти
Иванов Сергей
-21
Печаль, дисплей мелкий, не посмотришь нормально видео,
оперативный монтаж и обработку не удобно, а процессор залепили хороший.
11.09.2021 10:40
Відповісти

Останні ролики на YouTube