4 Способу оновити MIUI 12 на Xiaomi

13.02.2022 200909 36

Фірмова прошивка MIUI від китайської компанії Xiaomi є однією з найпопулярніших на технологічному ринку. Виробник регулярно випускає нові збірки, в яких з'являються цікаві функції та інструменти, що значно спрощують використання смартфона. Тому багато хто задається питанням, як оновити телефон Сяомі до актуальної версії. Є кілька основних методів, які підійдуть як новачкові, так і досвідченому користувачеві.

Як часто приходять оновлення MIUI

Оскільки більшість людей в Україні та Росії користуються смартфонами Xiaomi саме із глобальною стабільною прошивкою, їй і приділимо увагу. На Міюай оновлення приходять досить часто, приблизно один-два рази на місяць. Йдеться про невеликі зборки, в яких присутні поліпшення вже наявних функцій, підвищення стабільності та невеликий відсоток нововведень. Сюди входять і нові патчі безпеки від Google.

Якщо порівнювати з конкурентами, наприклад Realme UI від однойменного бренду, то там нові версії приходять раз на кілька місяців. Часті оновлення можна було б назвати перевагою MIUI, але не завжди свіжі збирання коректно працюють. Користувачі постійно повідомляють про нові лага, помилки і зависання. Реалмі Ві оновлюється рідше, зате збірки стабільніші. Але не зараз порівнюватимемо ці прошивки, оскільки на цю тему є окрема розгорнута стаття .

Великі оновлення MIUI виходять вже раз на півроку-рік. Зазвичай, це перехід на нову версію оболонки. Поточною версією на даний момент є MIUI 12.5, але вже розпочався глобальний реліз MIUI 13. Докладніше про тринадцяту прошивку ми розповідали тут .

Чи є сенс одразу оновлюватися? Спірне питання. Перед цим варто почитати на технологічних форумах думку інших користувачів. Оскільки є ризик, що після чергового оновлення мобільний пристрій гірше працюватиме. Міюай дуже глючить, і це вже ні для кого не секрет. Залишається сподіватися, що в MIUI 13 цей момент справді добре пропрацюють.

Як оновити прошивку MIUI на телефоні Xiaomi

Нижче будуть представлені поетапні інструкції з оновлення MIUI. Скориставшись ними, ви зможете оновити смартфон до актуальної версії прошивки.

Спосіб 1: Автоматичне оновлення «по повітрю»

Це найпростіший і найшвидший метод. Якщо у вас стабільна глобальна, європейська чи російська прошивка, приблизно раз на місяць мають прилітати нові збирання. Вам потрібно буде лише дати дозвіл на завантаження та перезавантажити телефон для встановлення свіжої версії. Таким чином можна отримати лише офіційні (не кастомні) прошивки. Також мають бути дотримані такі умови:

  • завантажувач заблокований;
  • відсутні root-права;
  • встановлено системне, а не кастомне рекавері.

Щоб дізнатися, чи немає нових оновлень, потрібно:

1. Перейти до «Параметри» – «Про телефон».

2. Відкрити пункт "Версія MIUI".

3. Натисніть внизу "Перевірити оновлення".

4. Якщо оновлення доступне, натисніть «Завантажити».
5. Дочекатися закінчення скачування та натиснути «Перезавантажити».
6. Зачекати 5-10 хвилин, поки телефон оновлюватиметься. У цей час не можна самостійно перезавантажувати або вимикати його.

Також можна ввімкнути автоматичне завантаження нових версій та встановлення оновлення вночі, коли смартфон не використовується. Для цього на сторінці з оновленнями клацаємо по трьох точках у верхньому правому кутку і вибираємо «Налаштування». Активуємо повзунки напроти «Завантажувати через Wi-Fi» або «Завантажувати через мобільний інтернет». При виборі другого варіанта враховуйте, що буде витрачатися трафік. Трохи нижче вказуємо час, протягом якого можливе автозавантаження.

Також виставляємо галочку біля «Оновлювати автоматично». Якщо хочете отримати ранні оновлення, активуйте відповідний рядок. Але будьте готові до того, що якісь функції або сама система будуть некоректно працювати через ранні оновлення.

Спосіб 2: Ручне оновлення через "Три точки"

Якщо говорити про ручну установку за допомогою OTA, то тут процес більш довгий. Потрібно підключити телефон Xiaomi до ПК, самостійно вибрати потрібну версію, завантажити її та перекинути в пам'ять мобільного пристрою.

Величезна перевага оновлення через «три точки» – безпека. Телефон наражається на мінімальний ризик у порівнянні з прошивкою через Fastboot або TWRP recovery. Тому цей метод ідеально підходить для недосвідчених користувачів.

Зверніть увагу! Оновлювати можна лише однакові версії MIUI, а саме:

  • Global → Global .
  • China → China.
  • Russia → Russia.
  • EU → EU.

Якщо на телефоні встановлено China ROM, і ви спробуєте через OTA поставити Global, наслідки будуть сумні. У найкращому разі видасть просто помилку, у гіршому — девайс «окропить».

Як зазначалося вище, оновлювати можна лише однакові версії. Тому важливо знати тип оболонки.


1. Відкриваємо налаштування та переходимо у вкладку «Про телефон».

2. Дивимося на рядок "Версія MIUI ". Якщо глобальна прошивка, у назві збірки будуть літери « MI », наприклад, QCMMIXM . Китайська збірка позначається як " CN ", російська - " RU ", європейська - " EU ".

Завантажуємо складання

1. Заходимо на глобальний форум Mi Community і відкриваємо вкладку " ROM DOWNLOADS ".

2. Вибираємо свою модель смартфона.

3. Відкриється нове вікно, в якому збоку вказано версії прошивок. Клікаємо по потрібній оболонці.

4. Натискаємо « Download Full Rom ».

5. Чекаємо, поки закінчиться завантаження архіву.

6. Підключаємо телефон до комп'ютера через USB -кабель.

7. Перекидаємо в пам'ять смартфона завантажений архів із прошивкою.

Тепер починаємо ручне оновлення через «три точки»:

1. Зарядіть телефон до 50-70%.

2. Відкрийте «Параметри» та перейдіть до розділу «Про телефон».

3. Зайдіть у вкладку "Версія MIUI " і кілька разів натисніть на логотип. Внизу екрана має з'явитись напис, що додаткові функції активовані.


4. Тепер клацніть по трикрапці у верхньому правому кутку. Нам потрібен рядок "Вибрати файл прошивки".

5. Вкажіть шлях до раніше завантаженого архіву, скориставшись вбудованим провідником.

6. Підтвердьте, що зараз хочете перезавантажити смартфон.

7. Зачекайте, поки пристрій оновиться. У цей час не робіть жодних дій зі смартфоном.

Ось таким чином можна оновити прошивку через три точки. Також режим OTA дозволяє встановити повну прошивку. Це актуально, якщо в телефоні не працюють якісь функції і баг пов'язаний з оболонкою.

Спосіб 3: Прошивка через Fastboot та MiFlash

Це вже неофіційний метод, який підійде досвідченим користувачам. Режим Фастбут дозволить оновити телефон до актуальної версії, якщо збірки "по повітрю" не прилітають. Такого способу часто вдаються власники застарілих пристроїв, які перестали офіційно оновлюватися.

Також цей варіант підходить для смартфонів, що перебували у стані бутлупа. Але лише за умови, що всі обов'язкові дії були виконані раніше, оскільки під час постійного перезавантаження неможливо, наприклад, увімкнути налагодження з ЮСБ або розблокувати завантажувач. Для проведення операції потрібний доступ до ПК!

Перед встановленням прошивки в режимі Fastboot виконуємо такі дії:

1. Створюємо резервну копію, щоб не втратити важливих даних.
2. Розблокуємо завантажувач. На цю тему ми матимемо окрему статтю. Якщо коротко, потрібно зв'язати Mi-аккаунт з телефоном і провести розблокування через утиліту Mi Flash Unlock.
3. Включаємо налагодження USB. Для цього відкриваємо «Розширені налаштування» – « Для розробників » і пересуваємо повзунок в активний стан напроти «Налагодження USB». Підтверджуємо свій вибір, виставивши галочку «Я усвідомлюю можливі ризики…» та натискаємо «ОК».

4. На комп'ютер встановлюємо необхідні драйвери: usb, fastboot та adb. Їх можна знайти на форумі 4pda у розділі зі своєю моделлю.
5. Завантажуємо архів з прошивкою, що підходить саме для Fastboot Mode. На форумі Xiaomi Community є окрема сторінка , де представлені такі збирання. Розпаковуємо вміст архіву в окрему папку.
6. На ПК завантажуємо програму Mi Flash. Її також можна знайти на 4пда. Встановлюємо утиліту на системний диск.

Після проведення всіх вищевказаних процедур можна приступати до перепрошивки Xiaomi:
1. Запускаємо Мі Флеш.
2. Вимикаємо телефон та переводимо його в режим Фастбут. Для цього затискаємо клавіші живлення та зниження гучності.
3. Коли пристрій увійде до Fastboot Mode, за допомогою USB-кабелю підключаємо його до комп'ютера.
4. У програмі Mi Flash натискаємо на кнопку «select» і вказуємо шлях до папки з прошивкою.
5. Внизу вибираємо вид прошивки: clean all – видалення всіх файлів користувача, save user dat – збереження особистих даних, clean all lock – прошивка з подальшим блокуванням бутлоадера. Найкраще використовувати варіант "clean all", щоб після встановлення нової прошивки не виникли проблеми. Перепрошивку разом із блокуванням завантажувача не рекомендуємо вибирати, особливо якщо на китайську версію встановлюєте глобальну прошивку.
6. Натискаємо кнопку «refresh», щоб відобразилася підключена модель.
7. І, нарешті, топаємо «flash» для старту перепрошивки. Чекаємо на деякий час. Смартфон самостійно перезавантажиться, а ви побачите у рядку "result" напис "success". Тільки після цього можна від'єднувати телефон із комп'ютера!

Вас може зацікавити: Що робити, якщо після оновлення не вмикається телефон Xiaomi .

Спосіб 4: встановлення прошивки через TWRP Recovery

Це теж неофіційний варіант, який відмінно підходить як для встановлення офіційних прошивок, так і кастомних. Деяким користувачам перепрошивка через recovery подобається більше, ніж через fastboot, оскільки немає потреби у підключенні до комп'ютера.

Дві головні вимоги – розблокований завантажувач та встановлене кастомне рекавері. Також повинна бути завантажена відповідна прошивка для вашої моделі. Як завжди, знайти її можна на 4pda.

Тепер почніть установку нової оболонки через ТВРП Рекавері:

1. Переведіть мобільний пристрій у режим recovery, вимкнувши його та затиснувши кнопку живлення та збільшення гучності.
2. Тепер форматуйте внутрішню пам'ять. Це обов'язковий крок. Для цього натисніть у меню рекавері по плитці «Очистити» та оберіть «Форматувати Data». У рядку для введення напишіть "yes".
3. У цьому процес очищення не закінчується. Тепер у пункті «Очистити» топніть «Вибіркове очищення» та виділіть галочкою всі файли, крім «MicroSD-карта» та «USB OTG». Проведіть праворуч для підтвердження.
4. Поверніться до початкового меню та натисніть «Перезавантаження» – «Recovery». Знову зробіть свайп праворуч. Смартфон перезавантажиться з рекавері до рекавері. Це потрібно для того, щоб набули чинності всі зміни після очищення пам'яті.
5. Далі приступаємо безпосередньо до прошивки. Якщо у вас є картка пам'яті, файл із прошивкою перекидайте туди. Якщо ні – доведеться підключити смартфон до комп'ютера та перекинути на згадку архів.
6. Клацніть "Встановити", і в лівому нижньому куті топніть "Вибрати карту". Вкажіть накопичувач, на якому зберігається архів – Внутрішня пам'ять або MicroSD-карта. За допомогою вбудованого провідника знайдіть файл з прошивкою, тапніть по ньому та проведіть вправо для підтвердження. На цьому процес перепрошивки закінчується. Потрібно буде лише почекати завершення операції та перезавантажити смартфон у систему.

Зверніть увагу! Якщо ставите офіційну прошивку, необхідно пропатчити ядро або встановити SuperSU / Magisk . Це потрібно для того, щоб після прошивки кастомне рекавері не злетіло.

Читайте також: Як прошити телефон Xiaomi у режимі EDL та через TestPoint .

У чому відмінність прошивок OTA, fastboot та Recovery?

Прошивки OTA мають лише частину даних, якщо прилітають «по повітрю». Тобто, користувач завантажує не повністю всю оболонку вагою 2-3 ГБ, а лише нові оновлення, які переважно важать 600-800 МБ. Якщо ж повне складання самостійно завантажується із сайту Mi Community, тоді воно не відрізняється за вагою від рекавері.

Версії для Recovery та Фастбут більш стабільні. Власники прошивок OTA часто скаржаться на лаги та некоректну роботу деяких сервісів. Але щоб перепрошити смартфон через рекавері або Фастбут, потрібен розблокований завантажувач. Це великий мінус, особливо для новачків. Перевага прошивок Recovery та Fastboot полягає в тому, що можна встановити іншу версію. Наприклад, перепрошувати Global на Custom ROM.


Ми розповіли, які є способи оновлення прошивки MIUI . Як бачимо, є як прості, так і складні багатоступінчасті варіанти. Підбирайте відповідний для себе спосіб, виходячи з того, яку прошивку хочете встановити і в якому стані знаходиться телефон. Також пишіть у коментарі, які ще інструкції з Xiaomi хотіли б бачити на нашому сайті.

Автор: Алина Никитина Дата публікації: 13.02.2022
Коментарі
Всього коментарів: 36
 
Абдулла
0
здравствуйте подскажите пожалуйста у меня redmi note10 pro MIUI global 12.5.8 я могу сразу обновит до последний версии или лучще обновит поэтапно
09.05.2024 07:42
Відповісти
Дима
1
нету трех точек в разделе и все тут....
12.09.2023 10:44
Відповісти
Никита
0
при нажатии кнопки выбрать прошивку, не переходит в встроенный проводник, как можно побороть это?
06.03.2023 12:03
Відповісти
Влад
1
То есть, если у меня стоит MIUI 13 TLO(EU)XM, то я не смогу перейти на MIUI 14 из-за того, что 14 версия TLO(MI)XM?
17.02.2023 18:16
Відповісти
Бурхон
0
Привет мой редми нот 9 про почти 1 год прошло вообще не приходит обновление у меня сейчас обновлени miui 12.0.3.0 больше обновление нету
19.12.2022 18:54
Відповісти
Владимир
1
Здравствуйте) Я решил свою проблему. Я разблокировал За́грузчик. Нашёл и скачал прошивку́ (13) . Скачал ещё программы которые мне нужны были . И поставил официальную прошивку миуай 14 глобал . До сих пор в восторге от телефона. А до этоґо было то же самое. Больше года не обновлялся телефон. Стояла 12.0.3
08.01.2023 22:20
Відповісти
Паша
0
Добрый день, подскажите по-этапно, что вы скачивали и что делали! Перепробывал кучу вариантов, движений никаких, запрет на установку и всё! Стоит также 12.0.3 и не обновляется!? Буду благодарен за помощь!
25.07.2023 12:41
Відповісти
Полина
7
При обновлении через три точки, выбираю файл прошивки пишет ошибка проверки, ошибка ПО что это значит?
29.11.2022 09:39
Відповісти
Ярик
1
Здравствуйте, подскажите пожалуйста, что делать если у меня выдаёт напдпись что нельзя понижать версию прошивки при попытке установить 12.5.3.0 имея 12.0.14.0 на устройстве
06.10.2022 11:55
Відповісти
Демыч
3
Ломбард
04.07.2022 14:34
Відповісти
Олег В.
0
Добрый день!
Захожу в "Настройки", "О телефоне" - через полсекунды выбрасывает в предыдущее меню. Повторяю - сразу же выходит в рабочий стол. Также перестал видеть SD-карту. Redmi 9.
Что посоветуете предпринять?
17.05.2022 11:42
Відповісти
Демыч
-1
Ломбард
04.07.2022 14:34
Відповісти
Анатолий
0
Не поверишь такая жэ ситуация обновился версия 10MUи тожэ невидим флешь
08.09.2022 08:05
Відповісти
Максим
0
Зайди в рекавери и зделай полный ресет
10.11.2022 12:00
Відповісти
Олег В.
-1
Добрый день!
Захожу в "Настройки", "О телефоне" - через полсекунды выбрасывает в предыдущее меню. Повторяю - сразу же выходит в рабочий стол. Также перестал видеть SD-карту. Redmi 9.
Что посоветуете предпринять?
17.05.2022 11:15
Відповісти

Останні ролики на YouTube