Мережа 5G: коли з'явиться в Україні

23.01.2023 16892 18

Технології не стоять на місці. Вони постійно вдосконалюються і стають зручнішими для використання у повсякденному житті. Без технологічного прогресу вже неможливо уявити жодну країну.

 

У сфері технологій одне з перших місць займає мобільний зв'язок. Бездротова мобільна мережа грає найважливішу роль як для звичайного користувача, так і для різних галузей виробництва. У сьогоднішньому матеріалі поговоримо про таку важливу та цікаву тему, як реалізація мережі 5G в Україні. Чи варто найближчим часом чекати на п'яте покоління мобільного зв'язку в нашій країні і які переваги ми отримаємо при використанні 5G?

Що таке мережа 5G і чим вона відрізняється від 4G

5G – це п'яте покоління бездротового мобільного зв'язку, яке є прямим наступником 4G. У порівнянні з четвертим поколінням, 5G може похвалитися швидкісною роботою, мінімальною затримкою в обробці даних, дуже стабільним підключенням та охопленням великої кількості пристроїв. Тобто якщо 4G коректно працює при одночасному підключенні до 10 тисяч пристроїв на квадратний кілометр, то в 5G ця цифра збільшується до мільйона.

Що нам дає така висока швидкість роботи? Для звичайного користувача переваги більш менш зрозумілі. Він може набагато швидше завантажувати файли з інтернету (наприклад, скачування гри об'ємом 5 ГБ відбудеться всього за 1-2 хвилини), дивитися потокові відео в якості 4K без підвисань, дуже швидко відкривати веб-сторінки.

 

Заявлена пропускна здатність 5G – до 25 ГБ на секунду, а затримка – лише 1 мілісекунд. Зрозуміло, що користувач в домашніх умовах не зможе отримати таку швидкість, і відмінності від 4G не будуть прямо колосальними. Натомість на великих підприємствах та інших економічних галузях швидкість 5G у десятки разів перевищить 4G, що точно позитивно позначиться на виробництві. Мережа п'ятого покоління вплине на такі галузі, і це лише малий перелік:

  • медицина;
  • освіта;
  • торгівля;
  • транспорт;
  • будівництво;
  • сільськогосподарська діяльність;
  • критична інфраструктура;
  • добування корисних копалин.

 

Цифровізація спростить величезну кількість процесів, що відбуваються всередині країни, і ці зміни помітить кожен мешканець.

Така велика технологія як Інтернет речей (IoT) безпосередньо залежить від швидкості мобільної мережі. Завдяки 5G на будь-якому підприємстві можна буде підключити багато пристроїв: камери, датчики та інше обладнання. Це покращить процес роботи і дозволить досягти суттєвого розвитку.

 

Штучний інтелект, який продовжує невпинно зростати, також не може обходитися без швидкісного бездротового інтернету. Поточної мережі 4G вже недостатньо для багатьох сценаріїв. Тому розвиток подальших технологій неможливий без більш швидкої та стабільної мобільної мережі.

 

Читайте також: Що таке Band 20 і для чого він потрібен у смартфоні ?

Шкода 5G для людини та навколишнього середовища

Як тільки мережа 5G з'явилася в деяких країнах, чутки про її шкоду розлетілися зі швидкістю світла. Багато хто стверджував, що п'яте покоління зв'язку викликає незворотні наслідки в організмі людини, що призводять до смертельних захворювань. Інші твердили, що від 5G страждатиме природа, рослини та тварини. Дехто навіть пов'язав появу коронавірусу з розвитком 5G.

Вчені та фахівці в галузі технологій продовжують розвіювати дані міфи. Так, від стільникових вишок виходять радіохвилі, але це випромінювання відноситься до неіонізуючого типу. Мутації в клітинах людського організму і, відповідно, рак викликає лише іонізуюче випромінювання. Цей факт вже давно доведено, і немає сенсу його заперечувати.

 

Такі ж радіохвилі утворювалися і при використанні минулих поколінь бездротового зв'язку – 4G, 3G, 2G. У цьому плані різниці з 5G немає. У нас на сайті розміщена окрема стаття , в якій ми докладно розповіли про шкоду випромінювань, які походять від телефонів. Рекомендуємо ознайомитися з нею, щоб не вірити різним міфам.

Єдина підтверджена шкода 5G полягає у досить сильному нагріванні живих тканин. Для людини це безпечно, оскільки відбудеться лише невелике нагрівання шкіри.

 

А от якщо говорити про підвищення температури тіла у тварин та комах, то тут негативний вплив уже помітний. Тобто все-таки виходить, що 5G шкодить навколишньому середовищу. Так, у масштабах планети ця шкода мізерна, але повністю виключати її не можна. Тому занепокоєння екологів цілком обґрунтоване.

Коли 5G з'явиться в Україні

Тепер, коли ви знаєте, що таке 5G і для чого потрібна мережа, поговоримо про її розгортання в Україні. На даний момент у жодному українському місті немає покриття 5G. Запуск мережі п'ятого покоління поки що так і не відбувся, але над стартом старанно працюють. Про це свідчать такі факти:

  • 2017 року колишній Президент України Петро Порошенко підписав указ про впровадження 5G на території нашої країни.
  • У 2019 році Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із північноамериканським інвестором Пітером Фойо та обговорив розвиток телекомунікаційних технологій, а також заявив, що Україна готова до співпраці у цій галузі.
  • 2021 року Кабінет Міністрів випустив указ про початок тестування мобільної мережі 5G в Україні. У цьому року відбулося публічне тестування бездротового зв'язку п'ятого покоління. Тестування проходило у спеціальній лабораторії у Києві, а сам проєкт називався 5G Lab. За проведення проєкту відповідали Міністерство цифрової трансформації України, компанії Vodafone Ukraine та Huawei Ukraine. Усі бажаючі могли відвідати лабораторію та протестувати, як працює 5G на різних мобільних пристроях.

Очікувалося, що повноцінне розгортання 5G у нашій країні розпочнеться у 2022 році, але завадила війна. Фокус змінився, і на передній план вийшли важливіші справи. Але це не означає, що запуск 5G не відбудеться. Офіційних заяв щодо цього поки що не було, але сміємо припустити, що розгортання мережі п'ятого покоління відбудеться вже у другій половині 2023 року. Але поки що покриття буде точкове, і основною мережею для українців на найближчі 2-3 роки залишиться 4G.

 

Також слід враховувати, що насамперед 5G запустять для великих підприємств та для сфер бізнесу. Особливо цифровізація буде важливою після перемоги, оскільки зможе полегшити та прискорити деякі процеси у роботі та відновленні критичної інфраструктури, а також в інших важливих галузях економіки.

 

Після цього використовувати мережу п'ятого покоління зможуть вже звичайні користувачі. Очікується, що спочатку 5G запустять у великих містах – Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Львові. За словами експертів, лише через 5-6 років мережа 5G стане переважаючою в Україні.

Як в Україні справи з 4G

Також у нас продовжує розвиватись 4G. Зона покриття поширюється далеко не на всю територію України. Найгірша ситуація із зв'язком четвертого покоління спостерігається у селах та населених пунктах, віддалених від міст. Там, як і раніше, переважає стандарт 3G, H+ та E.

 

Себастіан Толстой, який є президентом компанії 5G Ericsson у країнах Східної Європи та Центральної Азії, заявив, що у 2024 році вже 95% населення України можуть мати доступ до швидкого та стабільного 4G. Це необхідно для того, щоб наша країна займала гідне місце на цифровій арені.

Тож на даний момент недоцільно говорити про те, що найближчими роками покриття 5G з'явиться у всіх містах. Розгортання технології почнеться вже дуже скоро, але продовжитися воно може і до 2030 року.

 

Вас може зацікавити: Для чого потрібна технологія LTE+ і в чому відмінність від LTE ?

Розгортання 5G в інших країнах

У європейських, азіатських та американських країнах мобільна мережа п'ятого покоління вже активно використовується. Лідером як в Азії, так і у світі є Південна Корея, що пропонує найвищу швидкість інтернету (до 430 Мбіт/с). Далі йдуть ОАЕ, Кувейт, Катар, Саудівська Аравія, Малайзія, Тайвань, Китай, Японія.

Не відстають і європейські країни, зокрема Швеція, Норвегія, Фінляндія, Португалія, Болгарія, Хорватія. Інші країни Європи – Польща, Швейцарія, Латвія, Бельгія, Австрія, Німеччина, Нідерланди теж запустили 5G, але швидкість там нижча, а зона покриття менша.

 

У США, Канаді, Австралії та Новій Зеландії мережа 5G також активно розвивається вже кілька років. На африканському континенті п'яте покоління зв'язку для публічного використання наразі не запустили. Виняток становить лише острів Мадагаскар.
(Скріншот 9)

Який телефон потрібний для роботи в мережах 5G

Смартфон повинен мати необхідний чіп для підтримки 5G. Не всі мобільні пристрої, представлені на технологічному ринку, можуть працювати в мережі п'ятого покоління.

 

Флагмани підтримують 5G, а ось у бюджетних пристроях такий чіп може бути відсутнім. Справа в тому, що не всі процесори сумісні з 5G. Чим залізо дешевше і старіше, тим вища ймовірність, що п'яте покоління зв'язку воно не підтримує через свої можливості.

 

Взагалі випуск телефонів із 5G стартував ще у 2018 році. Деякі моделі мають у назві приставку «5G», що свідчить про наявність потрібної технології.

 

Також поширені випадки, коли випускається два смартфони з однаковою назвою, але один має приставку 5G, а другий  4G (або взагалі без приставки). Найчастіше технічні характеристики таких апаратів кардинально відрізняються. Простий приклад: телефони Redmi Note 10 5G і Redmi Note 10, або Samsung A22 5G і Samsung A22. Тобто смартфон з приставкою 5G – це не покращена версія моделі з 4G, а зовсім інший пристрій.

Якщо ви купували свій телефон протягом останніх двох років, то з великою ймовірністю він працюватиме в мережі 5G. Тому немає потреби змінювати мобільний пристрій, коли в Україні розгорнуть нове покоління зв'язку. Якщо смартфон підтримує тільки 4G, тоді буде потрібно заміна апарата. В іншому випадку ви не зможете підключитись до 5G.

 

Як перевірити, чи підтримує ваш телефон 5G

Відразу перейдемо від теорії до практики: як дізнатися, чи є у вашому смартфоні чіп 5G? Не бійтеся, для цього не потрібно відвідувати сервісний центр та розкривати апарат. Достатньо переглянути технічні характеристики, або ж перевірити цей параметр у налаштуваннях.

 

Якщо в назві вашої моделі є приставка «5G», телефон точно підтримує даний стандарт, і додаткова перевірка не потрібна. Якщо ж ні, відкрийте будь-який надійний технологічний веб-сайт, вбийте назву своєї моделі та подивіться, чи є у графі «Мережі» згадка про 5G.

 

Довіряйте лише перевіреним сайтам, щоб не натрапити на дезінформацію. Ми, як завжди, рекомендуємо надійний сервіс GSMArena. У рядок пошуку введіть назву смартфона, відкрийте сторінку з моделлю та зверніть увагу на першу вкладку «NETWORK». Якщо телефон підтримує 5G, там будуть вказані робочі бенди та інша додаткова інформація.

Також можна відвідати веб-сторінку технологічного магазину. Наприклад, Алло, Eldorado, Фокстрот, Comfy. У розгорнутих параметрах завжди вказується, які мережі підтримує апарат. Є ця інформація і на Aliexpress.

Якщо не хочете гаяти час на пошук необхідної інформації в інтернеті, можна перевірити наявність 5G прямо у своєму телефоні. Для цього:

1. Зайдіть до розділу «SIM-картки та мобільні мережі».


2. Виберіть одну з SIM-карток, якщо встановлено дві SIM-картки.

3. Перейдіть на вкладку «Переважний тип мережі».

4. Якщо є рядок «Переважно 5G», це покоління зв'язку підтримується.


 

Назва пунктів може відрізнятися залежно від моделі телефону.

Список всіх телефонів із підтримкою 5G

Друзі, я зібрала ПОВНИЙ список смартфонів від популярних брендів, які підтримують 5G. У наведеному нижче переліку ви знайдете ВСІ моделі з 5G від таких фірм, як Xiaomi, Samsung, realme, OnePlus, Oppo, Huawei, Honor, Google та Apple.

 

Цей список стане вам у нагоді, якщо хочете дізнатися, чи підтримує ваша модель мережу п'ятого покоління. Або, можливо, ви зібралися придбати новий апарат з 5G і не знаєте, який вибрати. На деякі моделі з переліку виходили огляди. Щоб докладніше ознайомитися з моделлю, просто натисніть на назву-посилання.

 

Зверніть увагу! Не всі нижчезазначені смартфони можна офіційно купити в Україні, і далеко не всі з них мають глобальну прошивку. Більшість моделей представлені на Aliexpress. Також придивіться до українських невеликих технологічних магазинів.

 

Телефони Xiaomi, Redmi, Poco та Black Shark


Починаємо з нашої улюбленої фірми Xiaomi, а також її суббрендів – Redmi, Poco та Black Shark. Даний виробник є рекордсменом, оскільки випустив поки що найбільшу кількість смартфонів з 5G. Тут реально є з чого вибрати.

 

Лінійки Xiaomi (Mi ):

  • Xiaomi 13 Pro, Xiaomi 13;
  • Xiaomi 12T Pro, Xiaomi 12T , Xiaomi 12S Ultra, Xiaomi 12S Pro, Xiaomi 12S, Xiaomi 12 Pro (Dimensity), Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12 , Xiaomi 12 Lite, Xiaomi 1
  • Xiaomi 11i HyperCharge 5G, Xiaomi 11i, Xiaomi 11 Lite 5G NE, Xiaomi 11T Pro , Xiaomi 11T , Mi 11X Pro, Xiaomi Mi 11X, Xiaomi Mi 11 Ultra, Xiaomi Mi 11 Pro , Mi 11 Lite 5G;
  • Xiaomi Civi, Xiaomi Civi 2;
  • Xiaomi Mix Fold 2, Xiaomi Mix 4 , Mi Mix Fold, Xiaomi Mi Mix Alpha;
  • Mi 10S, Mi 10i 5G, Mi 10T Pro 5G, Mi 10T 5G, Mi 10T Lite 5G, Mi 10 Youth 5G, Mi 10 Lite 5G, Mi 10 Pro 5G, Mi 10 5G, Mi 10 Ultra;
  • Mi 9 Pro 5G.

 

Лінійки Redmi :

  • Redmi Note 12, Redmi Note 12 Pro Speed, Redmi Note 12 Discovery, Redmi Note 12 Pro+ , Redmi Note 12 Pro ;
  • Redmi Note 11R, Redmi Note 11T Pro+, Redmi Note 11T Pro, Redmi Note 11E, Redmi Note 11E, Redmi Note 11E, Redmi Note 11E Pro, 5G
  • Redmi K60 Pro, Redmi K60E, Redmi K50, Redmi K50 Ultra, Redmi K50i, Redmi K40 Pro, Redmi K40, Redmi K40, Redmi K40 K30 Ultra; Redmi K30 Pro Zoom; Redmi K30 Pro;
  • Redmi Note 10T 5G, Redmi K30 5G, Redmi K30 5G, Redmi 10X 5G, Redmi 10X 5G, Redmi 10X 5G;
  • Redmi Note 9T, Redmi Note 9 Pro 5G, Redmi Note 9 5G.

 

Лінійки Poco :

  • Poco M4 5G, Poco M4 Pro 5G, Poco M3 Pro 5G;
  • Poco F4;
  • Poco X4 GT , Poco X4 Pro 5G, Poco X3 GT ;
  • Poco F3, Poco F2 Pro.

 

Лінійки Black Shark :

  • Xiaomi Black Shark 5; Xiaomi Black Shark 5 RS;
  • Black Shark 4S, Black Shark 4S Pro, Black Shark 4 Pro, Black Shark 4, Black Shark 4;
  • Black Shark 3 Pro, Black Shark 3.

 

Телефони realme


Наступний у черзі – не менш улюблений нами бренд realme. Кількість мобільних пристроїв з 5G теж велика.

 

  • realme 10s, realme 10 Pro+ , realme 10 Pro, realme 10 5G, realme 9i 5G, realme 9 5G, realme 9 Pro+ , realme 9 Pro, realme 8s 5G, realme 8 5G, realme 7 5G;
  • GT2 Explorer Master, GT Neo 3T, GT Neo 3 150W, GT Neo 3, GT2 Pro, GT2, GT Neo2T, GT Neo2, GT Explorer Master, GT Master, GT Neo Flash, GT 5G, реальний GT Neo;
  • realme V20, realme V23i, realme V23, realme V25, realme V11s 5G, realme V13 5G, realme V11 5G, realme V15 5G, realme V5 5G, realme V5 5G, realme V3;
  • realme Q5 Pro, realme Q5, realme Q5i, realme Q3t, realme Q3 Pro 5G, realme Q3 5G, realme Q3i 5G, realme Q3 Pro Carnival, realme Q2 Pro, realme Q2, realme Q2i;
  • Narzo 50 5G, Narzo 50 Pro, Narzo 30 5G, Narzo 30 Pro 5G;
  • realme X7 Max 5G, realme X7 Pro Ultra, realme X7 Pro, realme X7, realme X50 5G, realme X50 Pro 5G, realme X50 Pro Player, realme X50m 5G.

 

Телефони OnePlus


Ми не обійшлися і без крутого бренду OnePlus. Асортимент не такий великий, як у конкурентів, зате кожна модель може похвалитися високою якістю та надійністю.

 

  • Nord N20 5G, Nord N300, Nord 2T, Nord CE 2 5G, Nord 2 5G, Nord N200 5G, Nord N10 5G, Nord 2T, Nord;
  • Ace Pro, Ace Racing, Ace;
  • OnePlus 11, OnePlus 10 Pro, OnePlus 10T, OnePlus 8T + 5G, OnePlus 9T 5G, OnePlus 9 Pro, OnePlus 8T 5G UW (Verizon), OnePlus 8 5G (T-Mobile), OnePlus 7T Pro 5G McLaren;
  • OnePlus CE 5G.

 

Телефони Samsung


Звісно, як же без корейського гіганта Samsung? Вже протягом багатьох років цей бренд залишається улюбленцем багатьох користувачів. Вибір смартфонів із 5G вражає.

 

  • Galaxy A14 5G, Galaxy A13 5G, Galaxy A22 5G, Galaxy A23 5G, Galaxy A33 5G, Galaxy A53A 5G UW, Galaxy A71 5G UWб, Galaxy A90 5G, Galaxy A Quantum;
  • Galaxy M13 5G, Galaxy M42 5G, Galaxy M53, Galaxy M33, Galaxy M23, Galaxy M52 5G, Galaxy M32 5G;
  • Galaxy F42 5G, Galaxy F23;
  • Galaxy S20 FE 2022, Galaxy S22 Ultra 5G, Galaxy S22+ 5G, Galaxy S22+ 5G, Galaxy S21 5G, Galaxy S21 5G, Galaxy S20 5G UW, Galaxy S20+ 5G, Galaxy S10 5G;
  • Galaxy Note20 Ultra 5G; Galaxy Note20 5G; Galaxy Note10+ 5G; Galaxy Note10 5G;
  • Galaxy Z Fold4, Galaxy Z Flip4, Galaxy Z Fold3 5G, Galaxy Z Fold3 5G, Samsung Galaxy Z Fold3 5G.
  • Galaxy Xcover6 Pro;
  • Galaxy Quantum 2.

 

Телефони Huawei


Популярність Huawei в останні кілька років трохи впала через відсутність Google-сервісів, але багато відданих фанатів бренду продовжують купувати продукцію від цієї компанії. Якщо ви входите до їх числа, рекомендуємо ознайомитись зі смартфонами 5G.

 

  • nova 9 SE 5G, nova 8 Pro 5G, Mate X2, nova 8 5G, nova 8 SE, nova 7 SE 5G Youth, nova 7 Pro 5G, nova 7 5G, nova 7 SE, nova 6 5G;
  • Mate 40 RS Porsche Design, Mate 40 Pro+, Mate 40 Pro, Mate 40, Mate 30E Pro 5G, Mate 40E, Mate 30 Pro 5G, Mate 30 5G, Mate 20 X (5G);
  • Enjoy 20 Plus 5G, Enjoy 20 5G, Enjoy 20 Pro, Enjoy Z 5G;
  • P40 5G, P40 Pro+, P40 Pro, P40.

 

Телефони Honor


Китайський бренд Honor, що позиціонується як молодіжний, також пропонує непоганий вибір телефонів із 5G.

 

  • Honor X9a, Honor X7a, Honor X40 GT, Honor X40, Honor X8 5G, Honor X40i, Honor X9 5G, Honor X30, Honor X30 Max, Honor X30i, Honor X20, Honor X20 SE, Honor X10 Max 5G, Honor X10
  • Honor 80 Pro Flat, Honor 80 GT, Honor 80 Pro, Honor 80, Honor 80 SE, Honor 70 Pro+, Honor 70 Pro, Honor 70, Honor 60 SE, Honor 60 Pro, Honor 60, Honor 50 Pro, Honor 50, Honor 50 SE, Honor 30 Youth, Honor 30 Pro+, Honor 30 Pro, Honor 30;
  • Honor Magic Vs Ultimate, Honor Magic Vs, Honor Magic4 Lite, Honor Magic4 Ultimate, Honor Magic4 Pro, Honor Magic4, Honor Magic V, Honor Magic3 Pro+, Honor Magic3 Pro, Honor Magic3;
  • Honor Play 40 Plus, Honor Play 30, Honor Play 6T Pro, Honor Play 6T, Honor Play 30 Plus, Honor Play 5 Youth, Honor Play 5 5G, Honor Play 4, Honor Play 4 Pro;
  • Honor V40 Lite, Honor View40, Honor V40 5G, Honor V30 Pro, Honor View30 Pro, Honor View30, Honor V30 Pro, Honor V30.

 

Телефони Oppo

Ще один бренд із холдингу BBK Electronics, куди відносяться також OnePlus та realme. У такому великому асортименті ви точно підберете собі крутий телефон з 5G.

 

  • Oppo A78, Oppo A56, Oppo A58x, Oppo A1 Pro, Oppo A58, Oppo A97, Oppo A77, Oppo A57, Oppo A55s, Oppo A56 5G, Oppo A53s 5G, Oppo A95 5G, Oppo A94 5G, Oppo A5 5G, Oppo A93 5G, Oppo A53 5G, Oppo A55 5G, Oppo A93s 5G, Oppo A73 5G, Oppo A72 5G, Oppo A92s;
  • Find N2 Flip, Find N2, Find X5 Pro, Find X5, Find X5 Lite, Find N, Find X3, Find X3 Neo, Find X3 Lite, Find X3 Pro, Find X2 Neo, Find X2 Lite, Find X2 Pro, Find X2 ;
  • Reno9 Pro+, Reno9 Pro, Reno9, Reno8 Z, Reno8 Pro, Reno8, Reno8 Lite, Reno8 Pro+, Reno7 Z 5G, Reno7 Pro 5G, Reno7 Pro 5G, Reno7 Lite, Reno6 Pro 5G (Snapdragon), Reno6 Z, Reno6 Pro+ 5 Reno6 Pro 5G, Reno6 5G, Reno7 SE 5G, Reno5 Z, Reno5 Pro 5G, Reno5 K, Reno5 Pro+ 5G, Reno5 5G, Reno4 Z 5G, Reno4 SE, Reno4 Pro 5G, Reno4 5G, Reno3 Pro 5G, Reno3 You 5G, Reno 5G;
  • Oppo K10x, Oppo K10 5G, Oppo K10 Pro, Oppo K9x, Oppo K9x, Oppo K7 5G;
  • Oppo F21 Pro 5G, Oppo F19 Pro 5G;
  • Oppo Ace2.

 

Телефони Google


Американська компанія Google, що випускає флагманську лінійку Pixel, має в асортименті кілька відмінних моделей із 5G.

 

  • Pixel 7 Pro, Pixel 7;
  • Pixel 6a, Pixel 6 Pro, Pixel 6 ;
  • Pixel 5a 5G, Pixel 5;
  • Pixel 4a 5G.

 

Телефони Apple


Насамкінець розповімо, які телефони від Apple підтримують бездротову мережу п'ятого покоління.

 

  • iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Plus, iPhone 14;
  • iPhone SE (2022);
  • iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 Pro, iPhone 13, iPhone 13 mini;
  • iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12, iPhone 12 mini.

Яка SIM-картка потрібна для мережі 5G

Зі смартфоном розібралися, а як же бути із сім-картою? Всі ми пам'ятаємо ті моменти, коли в Україні почало активно поширюватися 4G, і довелося міняти 3G-картку на ту, яка підтримувала 4G. Така сама ситуація буде і зі зв'язком п'ятого покоління. Ясна річ, що на даний момент у продажу немає сім-карток з підтримкою 5G, і купити їх заздалегідь неможна. Потрібно дочекатися, коли нова мережа з'явиться у країні.

Потім потрібно буде звернутися до салону вашого стільникового оператора і попросити замінити сім-карту. Номер телефону збережеться. Заміна, швидше за все, здійснюватиметься безкоштовно. Також деякі оператори вже обіцяють, що вартість щомісячної абонентської плати не зросте після переходу на 5G. Чи це так буде насправді – дізнаємося після розгортання мережі.


Ось так справи з бездротовим зв'язком 5G. На жаль, поки що в Україні ця мережа не з'явилася, але точковий запуск відбудеться зовсім скоро. А найближчими роками відбуватиметься поступове розгортання мережі по всій території країни. Пишіть у коментарі, чи чекаєте ви запуску 5G або вважаєте, що 4G поки що задовольняє всі потреби користувачів.

Автор: Алина Никитина Дата публікації: 23.01.2023
Коментарі
Всього коментарів: 18
 
Влад
1
"Единственный подтвержденный вред 5G заключается в довольно сильном нагревании живых тканей. Для человека это неопасно, поскольку произойдет лишь небольшое нагревание кожи"
Немного дополню о пользе 5G для человека: Низкоуровневые радиоволны относятся к радиочастотному излучению, такому как то, которое используется в сетях мобильной связи, включая 5G. Несмотря на то, что такое излучение считается неионизирующим, то есть не обладающим достаточной энергией для ионизации атомов и молекул, оно может вызывать нагрев тканей.

Однако кроме теплового воздействия, длительное воздействие низкоуровневого радиочастотного излучения может вызывать некоторые биологические изменения в клетках и тканях. Некоторые исследования с животными и исследования "in vitro" (на клеточном уровне) показали некоторые эффекты, такие как увеличение производства свободных радикалов, изменение активности генов и рост опухолей.
Как видно "польза" для здоровья человека будет огромная.
23.07.2023 03:08
Відповісти
Лоци
-4
5Г не будет в 23г потому что хуйвэй под запретом в украине,а эриксон и нокиа на за пол цены продавать не собираются попрошайкам
18.05.2023 13:15
Відповісти
Александр
-11
Когда вы и ваши дети будут болеть и умирать, может тогда до вас дойдет действие 5G
03.04.2023 08:59
Відповісти
Владислав
3
Шапочку з фольги не забудь надіти
17.05.2023 14:41
Відповісти
Максим
1
Полезная информация. Спасибо.
09.03.2023 13:51
Відповісти
Свинорез
-20
Хохлы, какой вам 5g? У вас иногда бывает что света нет
27.01.2023 15:43
Відповісти
Vladislav V
25
Свинорез, пішов за нахуй за кораблем!
31.01.2023 19:44
Відповісти
Васьок
14
Сиди там у своїй рашкі парашкі і дрочі пізду циганам мудак кончений
11.03.2023 10:11
Відповісти
Олександр
7
Спасибо за ваше беспокойство, но свет у нас есть. Я понимаю, что вас расстраивает возможность появления у соседей 5g, и что в целом наше развитие воспринимается вами как ваше поражение, но мы не будем слушать ваше мнение и будем дальше развиваться и расти, как бы вам это не нравилось
04.05.2023 08:27
Відповісти
Владко
5
Ображена росня яка 5G ніколи в житті не побачить)
17.05.2023 14:41
Відповісти
Українізатор
0
Ваші статті почали з'являтися у Google Discover, вітаю. Але неприємно бачити в них Гугл транслейт :(
"У цьому року"
26.01.2023 00:05
Відповісти
Аліна Нікітіна
4
Дякую) Досвід створювання контенту українською для мене новий, як і для всієї нашої команди. Тому деякі невеличкі помилки поки що можливі
26.01.2023 04:18
Відповісти
Богдан
2
Поки що 4G цілком задовольняє мої потреби.
Мобільний банкінг, NFC
Прослуховування музики онлайн
Перегляд Ютубу
Месенджери
Дзвінки онлайн
Нічого не підвисає, все стабільно швидко працює.

Коли прийде 5G чи побачу я приріст швидкості? Я не знаю (можливо при завантаженні мобільних додатків с Play Market)
25.01.2023 00:28
Відповісти
Олексій
0
Перелік смартів з підтримкою 5G враховуючи потрібні в Україні бенди?? Чи більшість тіки для китайського 5G?
24.01.2023 11:28
Відповісти
Аліна Нікітіна
2
У статті представлені всі смартфони з 5G, незалежно від ринку. Які бенди 5G будуть в Україні — поки точно не відомо. Можливо, буде така ситуація як з 4G, оскільки в Україні нормально працюють китайські телефони у мережі 4G.
24.01.2023 21:02
Відповісти
Олексій
1
Справа не в ринках. Ні для кого не новина, що можна в Китаї замовити телефон. Справа в тому, чи буде цей телефон підтримувати бенди 5G, які будуть в Україні та Європі.
25.01.2023 20:15
Відповісти
DctrAber
0
Стандарти 5G у всіх країнах однаковий. Якщо телефон був створений у Китаї, то 5G у нас також буде працювати
05.04.2023 19:43
Відповісти
Вадик
0
Нет , это к сожалению не так , в украине работают далеко не все бэнды 4g и даже 3g , в Украине не так как во всём мире используют в полной мере радиочастоты в мобильной связи
02.01.2024 18:56
Відповісти

Останні ролики на YouTube